Skocz do zawartości

Obiekt 3D:APU (Armored Personnel Unit) & SENTINEL


jamal333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym wątku będę zamieszczać informacje o moich bojach z tym robotem.

Maxem zajmuję się jakieś 2 miesiące.Wybrałem ten model ponieważ ma dużo rzeczy ,po których zrobieniu powinienem się wiele nauczyć.

Proszę o wytykanie błędów,bo tylko tak nauczę się odwzorowywać model dokładnie.

Nie znalazłem blueprintów wystarczającej jakości.

Jeśli takowe ktoś posiada to proszę o pomoc w tej sprawie.

Mile widziane również wszelakiej maści materiały o tym modelu :)

To na tę chwilę chyba wszystko co powinienem powiedzieć .

228112008na9.th.jpgthpix.gif

128102008vv6.th.jpgthpix.gif

Edytowane przez jamal333
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"palce" stabilizujace po bokach patrzac po tym jak sa zainmontowane - a konkretnie do ktorej osi sprezyna jest zamocowana - napewno nie beda zdawaly egzaminu-.-

 

sprobuj wyobrazic sobie jak ta stopa pracuje a nie ze montujesz zawiasy i hydraulike podlaczasz jak leci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd.Na wszystkich refkach jakie posiadam hydraulika tej bocznej stabilizacji "stopy" jest umieszczona prawidłowo.

Do poprawy Dzięki

A czy widzicie coś jeszcze co tu nie pasuje? Tak żebym miał pewność ,że nie będę się wracać do błędów stopy będąc na etapie modelowania korpusu ;D

EDIT

Mam pewien problem.A mianowicie co to jest ? :P

42345363bu8.th.jpg

68594546gp7.th.jpgthpix.gif

Edytowane przez jamal333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho chłopie ty to booleanem cały model robisz? ta metoda w żadnym stopniu nie sprawdza się przy czymś co ma jakąś wyglądać nawet MS nie zastosujesz... ta rysa to pewnie podwójny vertex wynikający z błędu przy booleanie :) jak będziesz stosować boolean to wszystko będzie kanciaste i ładnie to nie będzie wyglądac ... lepiej zacznij od robienia kilku kilkunastu prostych rzeczy a dopiero później jakis taki projekt:) ale jak wolisz się uczyć na tym to ok bo tam też masz dużo części tylko nie rób to booleanem tylko modeluj z podstawowych figur geomterycznych cylinder box plane itp... ja siedze w tym 3 miechy dopiero ale zaczynałem od prostych rzeczy bo jak chcesz od razu nie wiadomo co zrobic bez poznania podstawowych funkcji i ułatwien w maxie to twoja nauka maxa będzie się rozciągac bardzo długo ... lepiej poznaj funkcje na początku i narzędzie potem bierz się za duży projekt to tyle ode mnie... przede wszystkim bądź cierpliwy ;D pozdrawiam i powodzenia

 

chyba że robisz to spline ale wątpię po screenach ale do tego spline też się nie nadaje o wiele łatwiej z figur tak jak napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepiej mieć polygony jak najbardziej kwadratowe. W tym przypadku max nie wie jak poprowadzić powierzchnię, bo ten boczny polygo ma za dużo vertexów "zasłaniajacych" się (nie mylić z podwójnymi vertexami). Podziel to mniej więcej tak i będzie git. Ale tylko jeżeli jedziesz low poly bez ms-a, bo do msa to musisz dołożyć jeszcze troszkę linii, żeby mieć czworokątne polygony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekb89

Chwała mu za to ;] Dobrze że jednak ten wątek założyłem.Myślałem że moje poczynania nie przyciągną uwagi co z kolei przekłada się na ilość rad/pomocy jaką bym od innych użytkowników otrzymał.

EDIT

Wiem że dużo nie zrobiłem ale mało czasu w środku tygodnia (szkoła).Coś wrzucić trzeba żeby nie było że zbijam bąki ;]

803122008mc3.th.jpgthpix.gif

903122008kn7.th.jpg

Edytowane przez jamal333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Ci idzie mam nadzieje że to zrobisz ten projekt do końca ,bo zaczyna to jakoś wyglądać.

(jest kilka niedociągnięć koło górnego tłoku)

na twoim miejscu zchamferował bym górne krawędzie bo ostre jak żyletka

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś mógł powiedzieć ile to już ma poly

to jest w końcu tylko stopa a jaki będzie tall

ja na twoim miejscu zaczął bym bez szczegółowych detali

bryłą z szczegółowymi detalami bym poczekał

no i czekam na kolejny upload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za brak upów i jakiegokolwiek znaku życia.Niektórzy pewnie pomyśleli że odpuściłem sobie :) Problemy zdrowotne nie pozwoliły mi nic robić.Ale coś dziś podłubałem i w miarę możliwości będą upki.

1215122008yy8.th.jpg

 

1315122008ie7.th.jpg

 

reder ze światełkiem na szybkiego

Edytowane przez jamal333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zainteresowanie moim wipem niezbyt duże.

 

hehe. jak nie robi Keraj to komentarzy nie ma :) WIPy są rzadko komentowane, a u Ciebie na razie nie ma się czego czepiać. Można tylko pochwalić i poprosić o więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :D Nareszcie jakieś miłe słowa .

EDIT

Utknąłem.Ma ktoś jakieś zdjęcia ,plany z boku,z góry ,obojętnie ,z których będę wiedzieć co znajduje się dokładnie za tym obiektem moim który podałem ?

tylg6.th.jpg

 

To jest moje najlepsze zdjęcie tyłu.Widzę tylko to co jest z przdu a nie co się wyłania zza tych butli.

1ef183d51d51ce3fm.jpg

Edytowane przez jamal333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w konkurencyjnym temacie, że detal poraża... ale tutaj po prostu miażdży! Świetnie Ci idzie, oby tak dalej :) Popracuj tylko nad proporcjami przy siedzisku, jak juz ktoś wspomniał. Siedzenie niby jest duże, ale reszta za mała, 'przedramię' ramienia wygląda też na za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillM- mógłbyś trochę dokładniej wyjaśnić o co chodzi ci z tym siedzeniem ?

Jeśli chodzi o przedramię ramienia ;D to ono jest w tej wersji tylko na tym renderze. Aktualnie jest wyższe.Do tego podwyższenia którego na renderach nie ma dochodzi mocowanie barów itp :D Dlatego nie pokazałem tego bo nie mam jeszcze barów.

Edytowane przez jamal333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja też. Ale do takich starych już mikołaj nie przychodzi, prędzej Mikołajka :-)))))

A co do modelu, to ktoś już to napisał że robisz szybkie postepy w modelingu, w pełni się z tym zgadzam. Podoba mi sie zagęszczenie detalu. Przydałoby sie może troszkę chamferów tu i ówdzie, ale ogólnie jest nieźle. 3maj poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności