Skocz do zawartości

Teczka-MaxMalarzyna-2-D


maxbielecki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio taki panek z klatki filmowej-Zatoici- polecam film przy okazji.

Przerobilem go troche biorac glownie kolor i oswietlenie. Nie skupilem sie na twarzy i wyszedl europejski zamiast japonca. :)

Nie jestem z tego zadowolony choc glownie o kolor mi tutaj biegalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich dni- miala to byc Szarone Stone w filmie "Szybcy i Wsciekli" -nie bardzo sie udala.

chcialem uzyskac podobienstwo uzywajac dosc uproszczonych pociagniec.

Podoba mi sie te podejscie i praca z uproszczona forma, mam z tym problemy wiec staram sie cwiczyc. :)

 

34273262me4.th.jpg

34273262me4.jpg

By malarzyna at 2008-12-10

Edytowane przez maxbielecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze troszkę przesadziłeś z rozmiarem (max. 800 szerokości się raczej przyjmuje, a jeśli chodziło ci o upraszczanie tak jak piszesz to i tak detal jest tu mało ważny ),

po drugie chyba jednak w upraszczaniu nie chodzi o wymyślny pędzel i mnóstwo pociągnięć ;] wybierz sobie z 3 odcienie szarości i działaj całymi płaszczyznami, tutaj masz świetny przykład http://max3d.pl/tutorial.php?id=97#flatten_and_simplify i polecam całość jeśli jeszcze nie widziałeś

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeezBumpkin-dzieki za uwagi. Wlasnie w tym artykule dowiedzialem sie o tych uproszczonych formach. I wszystko byloby ok ale wlasnie te brushe w photoshopie doprowadzaja mnie do szalu. W ww artykule pisza o flatenningu-Co to jest? Blurek czy niskie opacity aby wygladzic przejscia tonalne? A moze jedno i drugie?

 

 

A size bedzie mniejszy nastepnym razem-jakos sie taki ciachnal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek to blur dla ciebie nie istnieje ;] tym bardziej niskie opacity. Brush to na starcie raczej zwykły okrąglak, nie za miękki z wysokim opacity. Ze swojej strony zdecydowanie polecam udać się do działu "domowe przedszkole" walnąć sobie coś na biurko i maziać (o ile wcześniej zapoznałeś się choć trochę z tajnikami perspektywy),z tego działy m.in. step by step zrobiony przez biglebowsky'ego

http://aycu22.webshots.com/image/24341/2002151965518827160_rs.jpg

świetnie pokazuje na czym polega upraszczanie i jak działać od ogółu do szczegółu.

 

pozdrawiam i do "dzieła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeezBumpkin- Dzieki za linka o wiele wiecej uczy niz ta krotka notka w artykule.

 

A co do "domowego przedszkola" to wlasnie wczoraj przegladalem ten dzial i z checia sie tam pobawie. :)

Ogolnie jak widze co panowie wyprawiacie na tej stronie to jestem przerazony jaki jestem cienias. :)

 

Blura unikalem jak tylko moglem, wlasciwie go nie uzywam bo nie lubie photoshopowego choc z opacity to czasem pokrecilem. :) Inaczej bylo w painterze bo tam ladniutko sie wszystko zaciera.:)

 

Perspektywe cwicze choc nie lubie :)

 

Wlasnie sobie ustawilem brusha -z tego tutorjala wydaje mi sie ze Biglebowski uzywal tam pen pressure na "other dynamics". Chyba jest to najlepszym pomyslem na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej max, fajnie ze cwiczysz duzo i szybko ale czasem postaraj sie moze bardziej przysiasc nad bryla, a nie teksturowaniu szkicow-niestety sprawdzane na wlasnej skorze :P (textury wal juz ostatecznie na sam koniec) bo za bardzo to chyba cie rozprasza. czesto widze ze piszesz o bluru, nie zajmuj sie nim ani smudgem ani niczym innym poza brushami bo to nic dobrego za soba nie niesie :) dobra uwaga od Jeeza, mysle iz warto by sie nad nia zastanowic :) aha pytales ostatnio czy uzywalem innego niz photoshopowego blura do tej pracki z ptaszorem.. nie, zwykly motion w PS i lekko mazniete pociagniecia pedzlem. pozdro i dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz-dzieki za rade wlasnie masz 100% racji dlatego wrocilem do podstaw. Jakos te moje wypociny zbyt plaskie sa. Rysowanie z referek wcale przy tym nie pomaga. :)

Ogolnie to sie zapedzilem w tym digitalu.:) :).

 

Szkoda ze wczesniej nie znalem tej strony digart mnie zatrzymal, tzn sam sie tam zatrzymalem.:)

A co do uwag jakos wczesniej malo do mnie krytyka docierala.:) ale biore duza poprawke i wszystkie komentarze bardziej do serca. Taki ze mnie nadety buc czasami.:)

 

Dzieki za rady sa bardzo pomocne.

 

Ps -a co do rady to "domowe przedszkole" jak najbardziej ostatnio jeszcze przed zobaczeniem tego watku stwierdzilem ze do przedszkola sie nadaje.:)

Nazwa jak najbardziej adekwatna-:) jutro wrzucam jablko.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z bardziej zlozonych prac.

Szykowalem ja na CABa. I jak widac przesadzilem z kolorami w efekcie brudzac calosc.

Za dlugo nad nia siedzialem i krecilem suwakami.:)

Wrzucam ja z prosba o overa. oswietlenie widze ze jest nie do konca na miejscu choc mysle ze wiekszosc z was widzi o co mi chodzilo. Stara to pracka ale do tej pory krew mnie zalewa jak na nia patrze. :)

Na wszelki wypadek wrzuce ja jeszcze w owerpaitingu. handofgodcab.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtancusmiercizwiazani.jpg[/img]

 

Pomyslalem ze, Rozbuduje nieco moja teke- fakt faktem starymi pracami, ale moze na tym forum wiecej krytycznym okiem na nie spojrzycie.

Wlasciwie to moja pierwsza powazniejsza dlunbanina, ok 20 godzin chyba, choc dokladnie nie pamietam. Jestem z niej najbardziej zadowolony. Chyba bylem blisko zamierzonego efektu. Co mnie strasznie razi to znow za czarno sie zrobilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jakiś mocniejszych kontrastów (kolorem, walorem, krawędziami i plamą (?)). Przy malunkach z natury nie masz tego problemu i dlatego wychodzą Ci świetnie. Oczojebnie i z benzynowymi kolorami, ale mają w sobie coś ciekawego. W skomplikowanych tego brakuje, krawędzie są rozmazane, detal za równo posiany do tego dużo niepotrzebnych plam, które aż proszą się o uproszczenie (np szable na ostatnim).

 

Bardzo ciekawie połączyłeś topór (a może to halabarda? :) ) i flagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołje, całkiem niezłe takie kształty niedociągnięte do końca, zmuszają wyobraźnie do pracy

choć chwilami nie wiem co to xD

W każdym razie dobre studium koloru wydaje misie, jedynie w tych pierwszych szkicach wszystko w podobnych barwach

powodzenia ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pejzaże zdecydowanie ci najlepiej wychodzą; widać w nich dużo swobody i oddechu :)

co do poprzednich prac: ta niby "przybrudzona" gdyby ją podrasowac byłaby naprawde zajebistą ilustracją.

podobają mi sie też te minutowe sylwetki postaci (aczkolwiek nie chce mi sie wierzyć że są narysowane w minute :/ moim zdaniem każda z 5 minut.)

 

ostatni portret ma zbyt nudną kompozycję.

 

 

generalnie fajnie :)

czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telthona-

 

Dzieki -pejzarze to tak zwane sztampowe podejscie do widoku, nieco oklepane i opierajace sie na schemacie wygrzebanym z pamieci.

 

Co do sylwetek:

sa to minutowki z niektorymi wyjatkami -ja rysuje i maluje mniej-wiecej od 17-stego roku zycia z przerwami mniejszymi lub wiekszymi. Zgodnie z powiedzeniem ze artysta sie bywa.

 

Z reszta nie wiem czy to tak krotko czy dlugo. W digitalu wszystko wydaje sie byc rozmyte i oszukane.

 

 

 

-zadaj temat i wrzuce gotowa prace. Dolicze jednak troche na wrzucenie pracy przez image shacka bo czasami trwa to troche. Albo Ci podkrece na devianta. czekam na temat-wymysl co chcesz.

 

Pozdrawiam

 

A panom dziekuje za rady. :)

Edytowane przez maxbielecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciekawe, ale wnetrze tunelu chyba za bardzo nasiakniete niebieskim, za bardzo efekciarsko i nie lubie takiego rozbielania. Zwlaszcza ze poczatek tunelu prowadzisz ladnie.

Barierki powinny od dolu odbijac wode, od gory zolte swiatlo ze scian.

 

Edit: Ludzie w pracach gdzie poslugujecie sie kolorem dostrzegajcie zaleznosci, jak oddzialuje jeden przemdiot na drugi, co sie dzieje z barwa tak naprawde, a nie jak Wam sie podoba :)

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności