Jump to content

10 najlepszych scen z efektami specjalnymi 2008 roku


adek

Recommended Posts

Serwis Popular Mechanics zamieścił własną listę dziesięciu filmów z najlepszymi scenami z efektami specjalnymi (uwzględniając niekoniecznie najlepsze filmy). Zachęcam do zapoznania się z artykułem. Z ciekawości w komentarzach zachęcam do zamieszczania Waszych propozycji.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=453

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najsmutniejesze jest to ze niemal wszystkie filmy z dobrymi efektami porazaja fabula w sposob najmniej porzadany... 10000BC - uwielbiam creature FX i sa tam genialnie zrobione zwierzaki ale nie dalem rady doogladac tej bezsensownej papki o smuklym neandertalczyku z dredami i ladnie przygolona brodka...

 

Do listy dodalbym kilka scen z Mumii numer 3 - yeti byly swietnie zgrane z otoczeniem, druga czesc Narnii - walke z wilkopodobnym monstrum i jakas ptakowata wiedzma oraz "atak rzeki" i cala mase swietnych stworow ze Spiderwick Chronicles.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ostatni rok był obfity w filmy z dobrymi efektami. Rzeczywiście trzeba wyróżnić 10000BC za efekty zwierzaków, ale zgodzę się również z Nezumi, że cała reszta była marniutka. Max Payne, jak wspominam tego gniota, to przypomina mi się stracona forsa, ale efekty miał niezłe, szczególnie te dotyczące wizji po prochach. Iron Man, świetnie zrealizowana scena zakładania kostiumu, chociaż gdybym wcześniej nie widział cinematic trailer'a Starcrafta II, zrobiłoby to na mnie większe wrażenie. Kolejny Hulk, film poniżej średniej i efekty może nie najwyższych lotów, ale podobała mi się animacja w scenach walk. Dark Knight, zaletą efektów w tym filmie jest to, że nie wiele osób widzi jak dużo jest w nim tych efektów, jest to rekomendacją samom w sobie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy