Skocz do zawartości

martwa natura - ćwiczenia


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[wow] dziekuje za tak miłe komentarze:D obraz ten malowalam okolo 20 godzin hehehe 4 dni :D no ale w końcu coś udało mi sie wymłodzić :D moze za kilka dni wrzuce pare kolejnych obrazkow ... no i nie tylko :) ołowek i wegiel tez sie powinny pojawic:D pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka! kombinuję z różnym ustawieniem światła i zrobiłem nowy szkic ... hmm dużo zawaliłem, ale już tak namąciłem, że chyba niewiele z tego rysunku mógłbym wyciągnąć - zostawiłem tak jak jest.

lampGitaraNet.jpg

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > dzudzu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Z)Aneta: jakieś pojęcie chyba jednak masz, ale wolałbym skończony obrazek objrzeć - kontrasty.

 

Mateusz: dużo byś zyskał, gdybyś nauczył się malować koła w perspetywie; to chyba nie jest, aż takie trudne a te elipsy z czubkami wyglądają bardzo dziadowo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu :)

musze cie zasmucic, rysowac kola w perspektywie umiem (posiadam na moje nieszczescie taki przedmiot jak perspektywa) :) (jestem w plastyku) ale gdy sobie tak swobodnie maluje wole lamac takie tam zasady i niewydaje mi sie by bylo to jakas nagana, tu sie z toba porostu niezgadzam, co innego rysunek zawodowy, techniczny, a co innego malarstwo w ktorym sie WYZYWAM! :) ale mnie ponioslo... :) chyba niemam racji ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scatmax: hmm ... ja gdy rysuję jakieś butelki czy kieliszki, to często smaruję, najpierw albo w trakcie, oś symetrii dla każdego obiektu osobno - dzięki temu łatwiej oddać krzywizny no i centra elips łatwiej ulokować; nie rozjeżdżają się kształty na prawo i lewo.

mi to osobiście pomaga, nawet przy szybkich szkicach :)

 

piszę to bo tak mi coś nie pasowało na twoim szkicu; fajnie łapiesz światło na szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wątek, co jakiś czas postaram sie umieścić jakaś prackę jak mnie coś przy skanowaniu nie trafi:) tradycyjnie kazda czesc ma inny kontrast i kolory.....

akwarelka, okolo 1h+, skanowane po kawalku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho fajowa akwarelka ikim :) też chciałem zawalczyć z akwarlką, ale brakuje mi jeszcze na tyle elastyczności aby dziargać obrazek jako całoś ... kwestia wprawy myślę i opanowania warsztatu.

hmm ... kompozycja też ciekawa, niepowiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikim :) nawet ładnie Ci to wyszło mam tylko jeden zarzut .. ten dzbanuszek na dole chyba troche sie połamał a do tego mogles poszukac na nim wiecej kolorow -przenosisz kolory z jednego obiektu na drugi ( lampka i dzbanuszek) co tez nie zasluguje na pochwałe przynajmniej u mnie :) nastepnym razem dokładniej obserwuj - jakie jest wzajemne oddzalywanie przedmiotow pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno dzudzu jak na moj gust rysunek jest przeczerniony - tzn nie widac z ktorej strony pada swiatlo badz konsekwentny w swiatlocieniu zegarek byl czarny wiec zrobiles go takim- ale przeciez nawet zegarek ma swiatlo i cienie ... powinienesc wnikliwiej obserwowac ;D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Kinia ... dziargasz nowe obrazki jak szalona, kiedy ty to zdążyłaś namalować :) ostatnia wypocinaka najlepsza, fajne szkiełka i lustrzane odbicia ...

jak oglądałem twoje szkice, to myslę, że twoje farby są znacznie lepsze niż ołówek; te braki cię dogonią; niepasuje mi butelka i perspektywa niektórych obiektów, kolorki jednak są wypasione :) zachowałaś życie w głównych obiektach, jednak tło słabo dopracowane i ze słabym konceptem; gdyby nie to byłoby naprawdę git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia: co do twojej opinii na temat bardziej wnikliwego obserwowania - u mnie jest tak, że jak za długo coś robię to nie mam już siły walczyć z rysunkiem; widzę co jest nie tak, ale gdybym zaczął za dużo mieszać to w ruch poszłaby gumka+ołówek i misterne poprawienie każdej zwałki; męczące a narazie aż tak mi nie zależy na końcowym efekcie; póki co chciałby ćwiczyć oko pod względem perspektywy i prostego światłocienia ... precyzyjne dłubanie będzie potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostani obraz jest moim ostatnim wyzwaniem :) hehehe i dobrze dzudzu zauwazyles ze tlo jest slabiej dopracowane takie bylo zalozenie - 1 plan dopracowany wychodzi sie na przod reszta do chowa sie do tyłu - a to że szczebelki troche sie połamały a żółta firanka jest za surowa ... no troche z tym zawalilam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scatmax z tym ze piec rysuje sie duzo latwiej, w pewnym sensie jest to prostopadloscian zwykly, a z gitarka to juz problem, widze ze nie masz problemow z elipsami przy garnkach ale gitarka to juz lekko znieksztalcona ci wyszla i jeszcze tlo lezy (mogles troche utrudnic sobie prace i jakas draperie z tylu przywalic), mysle, ze gdybys walor nalozyl na ta ksiazke w jednym kierunku to wyszlaby ladniej, ale ogolenie spox, szczegolnie ta dolna czesc, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scatmax : Ładny dzbanuszek :)

popracuj jednak nad cieniem te sa brzydke psuja Twoj cały rysynek sa nienaturalne moze gdybys je bardziej zroznicowal: głebszy podcien pod samym przedmiotem a im dalej tym jasniej moze wygladalo by to lepiej

:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu za blady ten Twoj rysunek brakuje mi cieni nie widac przestrzeni w ktorej ustawione sa te przedmioty poza tym walor zaobserwuj nastepnym razem jaki przedmiot jest najciemniejszy a ktory najjasniejszy i to narysuj powodzenia i cwicz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeech też bym sobie porysował, ale mam natłok nauki ... no i bitwa 3d w powijakach :(

 

kinia: strasznie ciężki twoje szkice mi się wydają a faba elegancko ... ma żywe kolory; hmm nie wiem to chyba ty w jakimś poście pisałaś, że czasem można odpuścić spobie pewne krawędzie ... a u ciebie co, nie wstyd ci?

 

poszerzyłbym trochę walor; wygląda jakbyś była zamknięta w kilku, blisko siebie położonych odcieniach - zbija się to wszystko w masę :(

 

alee tak poza tym to chyba ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniu, dzisiaj sobie ogladalem prace kandydatow na ASP i musze powiedziec, ze w kwestii malarstwa wiekszosc bijesz na glowe. Tylko, ze ich prace to w wiekszosci 3-5 godzinne studium martwej w pracowniach, ale mysle, ze to niewiele zmienia.

 

Szkoda, ze troche slaba jakosc tych fotek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności