Skocz do zawartości

Minibitwa: Sypialnia


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

mnie osobiście referencja się nie podobała, więc nie zaczynałem nawet. Co do stopnia trudności i ilości modelowania - zgadzam się że troche przesada z tą sypialnią jest.

 

I znowu nie było nawet słowa na portalu poza tym tematem o nowej bitwie - wiec skąd ludzie mają wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moi drodzy nie zrzędźmy tylko róbmy. Dla mnie pierwsze refki też nie były rewelacyjne ale przecież nie o to w tym chodzi. Dzięki nim znacznie podszkoliłem się w oświetlaniu sceny, zacząłem wgłębiać się w tworzenie lepszych shaderów i zrobiłem właśnie pierwszą kołdre i poduszkę. Podreperowałem wiedzę jak dopasować kamerę do ujęcia i jak w tym wszystkim może jeszcze mi pomóc photoshop. Czyli wszystko w jednym. Dlatego nie narzekam, że coś jest za trudne, za czasochłonne albo mi się nie podoba bo sama próba zrobienia renderu jak fotka daje mi ogromną satysfakcję. I dlatego uważam, że nie ważne jest jak wygląda refka tylko co mogę się z niej nauczyć. Jeżeli nic to pewnie że nie biorę w niej udziału tylko szukam większych wyzwań. Jeżeli miałbym teraz powrócić do pierwszej bitwy czyli Atrium house to już nie brałbym w niej udziału bo zrobiłbym go w jeden dzień i czekałbym 2 tygodnie na następny temat co zaczęłoby być już dla mnie nudne. Dlatego wolę trudniejsze wizki. Po prostu chcę się naharować i być zadowolony ze swoich coraz większych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k - mam nadzieję, że chociaż ty coś zrobiłeś

Dzisiaj kończymy tą mini-bitwę. Myślę, że jeżeli jedna osoba choć wstawi nawet częściową pracę to będzie mogła wybrać automatycznie następny temat.

Ja nie zdążyłem wszystkiego wymodelować więc wstawiam jako testowy.

rendtest1fz8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pokazał się tylko jeden render a czas dodatkowy już minął prosiłbym Filipa o wyznaczenie tematu następnej mini-bitwy. Jeżeli pojawią się kiedyś w tym wątku 2 skończone prace to wstawię je do sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k - sama siatka żaluzji to plan odpowiednio pofalowany noisem i shell 1mm. Materiał to Tiles w diffuse aby dać kolor i imitujący nitki pionowe. Ten sam tiles w Reflect z odpowiednio zmienionymi wartościami aby vraylight dobrze je prześwietlił. Osobne światło miałem przypisane żaluzjom wraz z ramą okna. W materiale żaluzji włączone Affect shadows. Żaluzje były wyłączone dla świateł znajdujących się na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip sam wybiera referkę i zakłada wątek.

Czas już minął, bierz się za robotę, napisał to już Tores.

Udziału brać nie możesz, nie widzę zmian w regulaminie.

 

Nie rozwlekajcie tej porażki, dajcie coś łatwego, to więcej ludzi wystartuje.

 

Jutro jeszcze siedzę na chorobowym, to może coś porzeźbię.

Poza tym pogadam z jakim modkiem to może da ogłoszenie gdziś na froncie albo chociaż na forum.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sondy nie będzie bo nie ma z czego wybierać. już było ustalone że Filip wybiera refke. myślę że powinien móc wziąć udział w nowej bitwie bo w sumie tamtej nie wygrał tylko został wskazany do wybrania nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wystawić sondę do wyboru referek i wtedy nie było by mowy o oszukiwaniu przy wyborze referek, zresztą i tak nikt nie oszukuje bo po co i przy okazji nie było by takiego problemu jak z ta sypialnią ze nikt nawet nie zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, faktycznie referencja trochę nie trafiona imo :) Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to anulujemy to ostatnie wyzwanie.

A obowiązek wyboru nowej, dobrej referencji spada na was wszystkich. Każdy do końca tego miesiąca (czyli do soboty do północy) może wrzucać swoje propozycje do tego wątku. Potem szybka sonda i zrobimy dłuższy czas na minibitwę.

 

Pozdrawiam

 

[edit]

 

moja propozycja:

link

link 2

link3

link4

 

oczywiście przy dłuższym czasie wykonywania pracy

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh.. nie wiem nie znam się na wiz tak jakbym chciał więc wrzucam to co mi wpadło w oko. imho lepsze takie niż nowomodne super wypieszczone designerskie wnętrza w których zamieszkają tylko świry :] wizka to nie tylko cmenet, drewno i wnętrz za 15mln ojro. to też zwykłe pokojne, hotele, pensjonaty etc. i imho zamiast bawić się w proste boxowe mebelki, dizajnerskie foteliki i super wielgachne okna i 150mln źródeł światła warto zastanowić się czy nie lepiej odwzorować coś co nie jest takie super hiper a tylko co jest funkcjonalne.

 

 

ale to moja opinia, nikogo do niczgo nie zmuszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą to być zdjęcia kiedyś znalezione w necie i które sie ma na dysku czy to muszą byc referki aktualnie znalezione i które sa na necie ????? Bo mam pare bardzo fajnych propozycji które kiedyś sobie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać waszą wolę walki. Sami nie wiecie czego chcecie. Jest regulamin to powinniśmy się go trzymać. Jest refka i koniec. Skoro ktoś wygrał to inni muszą się liczyć z jego wyborem a nie robić targowisko i swoje opinie wypisywać. Nie oceniam jej i koniec. Wpisuję się na listę i robię. Chcecie takie śmietnisko jakie się zrobiło pokazać na zewnątrz? Nie dziwię się, że nie ma wzmianki o bitwie na froncie.

 

Myślę, że Filip powinien wziąć udział w bitwie bo nie było zwycięzcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w regulaminie powina byc zmiana ze osoba ktora wygrala bitwe smialo moze wziasc udzila w nastepnej a nie ze zaraz bedzie oszukiwac ze ma gotowa scene na dysku itp nie wierze ze takie cos by mialo miejsce w minibitwie no chyba ze jakis kids chialby blysnac ale wtedy napietnowac takiego :D

 

Filip powinien wziasc udzial

zmiana regulaminu

rewolta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności