Skocz do zawartości

Scena 3D: Kuliste pole siłowe


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, długo wachałem się czy to umieścić czy nie, ale wkońcu zdecydowałem się. Pojawił się problem z teksturowaniem, nie umiem okiełznać unwarpa, to znaczy coś tam umiem, ale skomplikowałem sobie praćę, ponieważ jeden obiekt zrobiłem zbyt skomplikowany i ciężko mi jest go oteksturować. Chciałem uzyskać realistyczną tekstyrę betonu, ale jakoś nie potrafię uzyskać takiego efektu za pomocą map proceduralnych ---help. Wiem, że ten WIP powinien być raczej w dziale Texturing& Lighting, ale wydaje mi się, że ty lepiej się przyjmie. Wszak jest to praca w trakcie, jednakże modelowanie już skończyłem. Całość dłubałem ok. 38h, robie to już od grudnia, a może października, nie pamiętam :)

 

Oceńcie te moje wypociny i błagam pomużcie. Aha... Zgury sorki, że tyle obrazków, ale na jednym nie potrafiłem zrobić jednego renderingu, który by ukazywał wszystkie ważne elementy.

 

 

Kula15.jpg

 

 

Kula19.jpg

 

 

Kula20.jpg

 

 

Kula22.jpg

 

 

Kula23.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym tu dodał jakieś oswietlenie-np. z tych szczelin między kolumniami

więcej kabli ,rur itp.

Moze jakiś próbnik?:) Tak jak w Half-Lifi\'e...

Co do textur-spróbuj w PS ,tam są odpowiednie filtry/texturki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oświetleniem padającym z kuli to świetny pomysł, popracuje nad tym. Gdzieś nawet widziałem tutorial jak to zrobić... Nad oświetleniem pracuję, chce zrobić padające światło z tych białych wgłębień, docelowo to mają być lampy.

 

Co do prubnika z half-life\'a to... zastanowię się, ale chciałbym uniknąć takiego podobieństwa... chociaż nie ukrywam, że inspiracje czerpałem z half\'a, część pomysłu zaczerpałem także z 3dmark\'a chyba 2000 lub 1999 już nie pamiętam. Tam była taka kula z obręczom:)

 

Co do tutka, to ściągnę go innym razem (czyt. za tydzień), bo teraz nie mam kasy i wykupiłem w kafie tylko 0.5h.

 

Dobra, kończe na dziś i ide dalej przy tym dłubać. Mam nadzieję, że zrobie jeszcze coś konkretnego [mruga] Następnu update przewiduje za tydzień.

 

Paul_PL-co to jest PS i gdzie to znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma, wieczorem ok. 20:00, a może wcześniej, zrobie update. Niestety mogłem wziąść dyskietke z renderem do budy, ale nie pomyślałem :| moja wina... Render wyszedł dość dobrze, tylko z ma tę wadę, że jest ciemny. Postaram się to dzisiaj poprawić, może uda się zamieścić i ten render... zależy jak tak komp sobie z tym poradzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem pora na update. Niestety nowego rendera z v-ray\'a nie zrobiłem, bo ojciec grał w karty. Zrobie to innym razem. Pracowałem też nad tą zieloną kulą i wymyśliłem drugą wersję. Nie wiem, która jest lepsza, bo obie podobają mi się jednakowo.

 

Najpierw render z scanline\'a + radiosity.

 

Kula24.jpg

 

Teraz render z v-ray\'a z irradience map + caustics.

 

Kula25.jpg

 

Na koniec render v2 kuli.

 

Kulav2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti: Tą zieloną kulę w środku, czy jak wolisz zielonego \'gluta\' wyteksturowałem z pomocą standardowej mapy max\'a 5. W kanale \'deafuse color\' ustawiłem mapę HDRI, w kanał \'self ilumination\' wrzuciłem odpowiadającą mi czarno białą mapę odbić. W kanał \'reflection\' wrzuciłem mapę \'raytrace\' (czy jakoś tak), jak dobrze pamiętam ustawiłem tam \'reflection\'. Na koniec ustawiłem opociulity (przezroczystość) na 40 chyba... To już wszystko, ustawienia sprawdzę w domu, jak będą inne to dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekcik...Kula ma ciekawą texturkę, reszta nie jest zła (choć przydałoby sie troche więcej \"pierdułek\")...

Zdecydowanie ciemniejsza wersja jest lepsza, ale byłaby jeszcze lepsza gdyby ta \"kula\" emitowała lekie światło tak od środka...)

Czekam na renderki z VRay\'em...

 

PS. Oglądałeś film \"Kula\" ?? Możesz zaciągnąć parę pomysłów z tego filmu ( tamtej kuli)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulę oglondałem, kiepski koniec:( Na monitorze w kawiarence ta ciemniejsza wersja wygląda, na bardzo ciemną, może to wina mojego monitora, nie wiem.

 

Co do pierdułek, to raczej nic nie dodam, bo scena ma ok. 22000 faces. Jak na mój komputer to wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma, zmieniłem pare parametrów i wyrenderowałem te scena na nowo, zajęło to jakieś 5h pracy komputera. Przez tę zmianę parametrów coś się zburaczyło, bo pojawiły się dwa nieporządane odblaski: jeden biały na ścianie i drógi zielony na podłodze. Początkowo myślałem, że to jakiś felerny rendering i go powtórzyłem, ale nic się nie zmieniło. Czy może to jest wina tego, iż wyłączyłem \'refraction caustics\' (v-ray). Prosił bym w tym względzie o pomoc v-rey\'owców. Jest jeszcze jeden problem, jeżeli ustawię w tekstyrze podłogi ustawie w kanale difuse color: flatmiror, rendering staje i nie ma żadnego postępu. Nie wiesza się, ale nic się nie robi. Też nie wiem co z tym fantem zrobić, jak narazi muszę opracować inną koncepcje podłogi. Dopiero wczoraj skapowałem się, że podłoga i drzwi nie mają jeszcze opracowanych tekstur.

 

Dobra dość gadania, render macie poniżej.

 

Kula30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma, a propos updateów są żadko bo jest szkoła. Mam dużo nauki i nie za dużo wolnego czasu, ale staram się dawać je często jak cholera. Teraz będę miał rekolekcje to będę robił coś więcej. Po za tym nie mam neta w chacie i muszęganiać do kawiarenki, gdzie zawsze jest tłum tibiowców i ciężko się dostać. Z resztą nie będę się tłumaczyć... nie wszyscy mają to szczęście posiadać neta. W najbliższym czassie zrobie brakujące tekstu i wtedy finalny render.

 

Pomużcie z tymi odbiciami - apel do v-rey\'owców!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale ostatnio ledwo się wyrabiam, nie mam na nic czasu i nie mam jak iść do kawiarenki. W szkole te smsiary ciągle coś wysyłają i nie można się dopchać. Teraz jestem na lekcji informatyki i może uda mi się to wysłać, ale transfer jest bardzo powolny. Dobra dość owijania w bawełnę, macie noey render, zmieniłem parę parametrów i dałem inny widok, sądzę, że jest lepszy od poprzedniego.

 

Kula31.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności