Jump to content

Mieszkanie.


jahred6

Recommended Posts

Witam,

 

zrobiłem model projektowanego mieszkania dla klienta. Wizka w mentalu, no i jak zwykle nie jestem zadowolony ze światła... Podpowiedzcie mi jak to zrobić najlepiej, żeby wyglądało realistycznie. W tej scenie użyłem MrSun + dwa mrOmni w wnętrzu - bo było ciemnawo. Licze na cenne wskazówki!!!

12327428nw1.th.jpg

Edited by jahred6
Link to comment
Share on other sites

GI było włączone, chodzi mi bardziej o to jakich świateł najlepiej używać w interiorach... jak je ustawiać - bo efekt mnie nie zadowala do końca :-) Pare razy próbowałem coś w V-ray'u ale tak ustawiałam za każdym razem że długość renderu mnie zniechęcała... To też pewnie z niewiedzy.

Link to comment
Share on other sites

poczytaj o GI. mental hehe... nim można fajne renderki osiagnac w sumie... tyle razy sie za niego bralem i nigdy nie dotrwałem do 15minuty zabway z nim...

Link to comment
Share on other sites

W sumie chyba powinienem spróbować Vraya, bo widzę że dużo więcej interiorowców jest z nim związana, poza tym chyba szybciej można osiągnąć dobry efekt - a to też zależy od sprzętu - ja robię na HP Compaq 8710p dwa rdzenie po 2.2, 2 ramu i NVIDIA Quadro NVS 320M. Przy takim sprzęcie dużych scen - architektura - w mentalu mi nie pociągnie zabardzo... Spróbóje coś w vrayu zrobic i podeśle tu :-)

Link to comment
Share on other sites

Dobra coś próbuje w Vrayu, narazie przy całej scenie w jedym materiale podstawowym o barwie białej. Światło plane, ustawione chyba ok, włączone GI dość słabo i renderuje mi tak długo że szok, nie jestem w stanie nawet zobaczyc rezultatów. Ten render który jest tematem tego postu robiłem 1 godzinke. Dlaczego przy takich [ chyba ] słabych ustawieniach na nic sie nie moge doczekac w vray'u..... ?

Link to comment
Share on other sites

Na czuja to nic nie da.

Jest tutek MaGuuu na forum, znajdz go i spróbuj ustawić podobnie scenkę.

Render na słabych ustawieniach w średniej rozdzielczości powinien zająć kilkanaście minut na twoim sprzęcie.

Pokaż skriny z ustawień vraya.

Link to comment
Share on other sites

no to tak...:

1) w oknach przydało by się wstawiać szyby, jeśli chcesz aby odbijało się w nich wnętrze.

2) Używaj kontroli expozycji (klawisz 8)

3) Nie zawsze trzeba używać FG ustawionego na High

4)Używaj świateł photometrycznych oraz systemu Daylight.

5)NIe trzeba modelować całego budynku, jeśli renderujesz tylko parter. Po co ci ukośny dach? :)

6) postaraj się pomęczyć modele (elementy wnętrza) :)

7) ustaw sobie centymetry jako jednostki podstawowe i rysuj modele w skali 1:1.

 

 

Taki efekt na szybko.

renderm.jpg

SunLight + 2 Światła fotometryczne z ustawionym obszarem świecenie na kwadrat nieco większy od okna. Zabawa kontrolą ekspozycji, wstawione szklo w okna. Obniżone parametry GI względem twoich, żeby się renderowało szybciej.

"Trochę" szumi, bo światełka mają mało sampli ustawionych w cieniu.

Link to comment
Share on other sites

No różnicę widać od razu... :-) Tylko jak ustawić sun light ? Wychodzi mi zawsze przepalone światło w pomieszczeniu i małe rozproszenie photonów... No w sumie jak photometryczne ustawić odpowiednio też bym prosił o podpowiedzi... Z góry dzięki !!

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam tu renderek który ustawiłem z pomocą Leniucha [ dzięki wielkie ] Różnica jest wielka, nie wiem czemu ale moja scena miała miliony photonow, FG na high i inne ktore moim zdaniem miały ulepszyć widok... :-) było odwrotnie, owy render ktory był tytułem tego posta renderowałem 2 h,a ten 25 minut...

 

86124896zt2.jpg

Link to comment
Share on other sites

jeżeli to max 2008 albo 2009 to zamiast świateł fotometrycznych masz skyportals, specjalnie do oświetlania wnętrz razem z daylight. Ale i tak dalej zagadką jest dla mnie co się stało, że poprzednie rendery wyglądały jak warstwa diffuse, kompletnie bez cieni :P

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim ze jest najszybszy i jakby to napisac on jest juzerfrendli wiesz gdzie i jak wlaczyc aby dal pozadany efekt, do wizek jest nie zastapiony szczegolnie jezeli mowimy o wnetrzach bo tutaj juz calkiem nie ma sobie rownych, nie wiem jak z MR no ale podobno jeszcze mu brakuje do vraya, za to vray do animacji to kaszana ;)

Poza tym tych stoczonych batali na forum odnosnie renderow jest uuuo ooo i jeden dzien dluzej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy