Skocz do zawartości

szybkie usuwanie vertex'ów z edges'ów


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale przypadkowo pojawiło mi się w siatce dużo niepotrzebnych vertex'ów które leżą na krawędziach ale nie budują żadnej geometrii

 

czy da się jakoś na automacie to wyczyścić

żeby nie siedzieć godzinami

 

v6003420ql6.jpg

By Tymbeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak patrzę na tą siatkę, to tu każdy vertex buduje siatkę, choć pojęcia nie mam na co Ci ona taka gęsta...

Natomiast na przyszłość: kiedy usuwasz splajny, to gdy zamiast backspace dasz ctrl + backspace, to usuniesz splajny i nie pozostanie po nich równiez żaden vertex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polyboost ma takie narzędzie selekcji - wybierasz numeric i zaznacza na przykład wszystkie vertexy z których wychodzą 2 krawędzie.A bez poly boosta jeśli tak jak na obrazku vertexy są tylko na tych poziomych edgach to bym zaznaczył wszystki pionowe krawędzie(loop a potem ring) potem z ctrl przeszedł do vertexów,inverse selection i delete.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy usuwasz splajny, to gdy zamiast backspace dasz ctrl + backspace, to usuniesz splajny i nie pozostanie po nich równiez żaden vertex.

 

Trochę mieszasz pojęcia, co niekoniecznie jest pomocne.

 

A mafida dobrze prawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz polybosta to w przypadku takiej formy jak się ciągnie i nie zmienia w sumie to możesz (patrząc na printa), zaznaczyć jedną linie (edge) mała pionową dać loopa i następnie ring. Będziesz miał zazaczone wszystkie linie 'pionowe', następnie z ctrl klikasz na vertexy i zmieniasz to znaznaczenie na vertexy. Teraz pozostaje zmiana z aktywnych vertexow na resztę, czyli 'ctrl + i' i backspace żeby je usunąć. Oczywiście takie rozwiązanie nie zawsze pasuje ale jak masz kształt po okręgu, czy po prostej to powinno pasować.

 

Che,che przecież to samo napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności