Skocz do zawartości

Scena 3D - Taki tam...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co chcesz od dywanu mi sie podoba taki :P A tak powaznie to teraz tez bym kilka rzeczy zmienil ale jest to praca z przed kilku latek z samych poczatkow mojej zabawy z maxem, bez wtyczek i bajerow jakie teraz sa dostepne, modele robilem sam a glosnik jest tak celowo umieszczony, sciane taka dokladnie wtedy mialem w pokoju :P Rozumiem krytyke ale troche za bardzo chyba patrzycie na to w detalach a nie zauwazacie tego ze to co widac jest zamierzone - ten sam zarzut moge wam postawic przy ocenianiu innych prac, starajcie sie czasami zrozumiec intencje autora a dopiero jak sie wam to uda to oceniajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz moje pracki to tez są z przed 10 lat, z corel dream3d, bez wtyczek, bo teraz to trzaskam efx do matrixow, ale nie pokazuje na forum, bo tu wiocha i ludzie nawet by takich kodekow nie mieli :D nie napisałeś jakie były twoje intencje, a z obrazka to nic nie wynika, a te szczegoly to sie nazywa wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze jesli sie ocenia gotowa prace to nie nalezy chyba mowic co w niej zmienic, bo skoro to juz gotowy twor to z samej definicji nie bedzie podlegal zmianom, wiec chyba na miejscu jest oczekiwac, iz nie bedzie sie slyszalo rad typu zmien to czy tamto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ale zle rozumiesz te \"rady\". jak ktos pisze co zmienic, to pokazuje Ci w ten sposob jak powinienes wykonac prackę aby była lepsza, generalnie piszą ludzie co sie znają, więc takie uwagi bywają cenne, w przyszłosci... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o formie pracy tylko wypowiedzi... Chyba jednak musze cos napisac bo nikt sie nie zorientuje o co chodzilo w tej pracy - podstawowa w niej rzecza sa glosniki reszta to tylko dodatek zrobiony w kilka minut by nie staly same :D Byla to wizualizacja projektu glosnikow dla kumpla ktoremu je zaprojektowalem i chcialem mu pokazac jak beda wygladac juz gotowe...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku po pierwsze naucz sie pisac a po druge skoro nie masz pojecia o akustyce to daroj sobie wywody w tym temacie... Dla niewtajemniczonych - ustawienie kolumn jest wazne ale w ogromnym stopniu ma wplyw na to jak nalezy ustawic kolumny ich konstukcja czyli czy jest to basreflex czy membrana pasywna czy obudowa zamknieta itp itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ciuciu

I kto tu się zna na akustyce...buahaha....

nie widziałem jeszcze żeby ktoś ustawiał kolumny na telewizorze.

To malo widziales w swoim zyciu... W zestawach kina domowego to standart - zasada jest taka - zrodlo dzwieku musi byc najblizej miejsca w ktorym dzwiek ma byc umiejscowiony i idealem by bylo gdyby ten glosnik byl w kineskopie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

No comment... zacytuje tylko Twoja wypowiedz z innego topicu (odnośnie wizualizacji): \"Wyimaginowane swiaty mozna robic jak sie chce i takich prac nie krytykuje bo to kwestia indywidualnego podejscia do rzeczy ale realny swiat musi wygladac realnie\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze glosniki wbudowane nie drgaja?? Bledny cytat gdyz to nie jest wizualizacja konkretnego pomieszczenia bo takie nie istnieje, a i to jak glosniki sa tu ustawione nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia bo na kumpla telewizorze nie daly sie tak ustawic i tak prawde mowiac chyba na prawie zadnym nie daly by sie... W realu sa ustawione bardzo podobnie tzn na polce nad telewizorem co pod wzgledem akustycznym daje podobny efekt... A tak zupelnie na marginesie to chyba w zadnych postach nie ma tylu odejsc od tematu jak w tych dotyczacych moich prac :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

bledny. bledny... sam napiseles ze to byla wizualizacja. To samo tyczy sie ustawienia glosnikow, najpierw twierdzisz ze stoja tak jak maja stac bo w tym miejscu miales sciane (w realu) a pozniej twierdzisz ze wszystko sobie wymysliles. Nie chcialbym zebys myslal ze sie czepiam ale cos tu jest nie tak. To wyglada tak, jakbys po kazdym komentarzu dorabial inna ideologie do pracy. No i o co Ci chodzi z komentarzami? Jakich sie spodziewasz? Ze wszystko jest super i nic nie podlega dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by _Kreska_

bledny. bledny... sam napiseles ze to byla wizualizacja. To samo tyczy sie ustawienia glosnikow, najpierw twierdzisz ze stoja tak jak maja stac bo w tym miejscu miales sciane (w realu) a pozniej twierdzisz ze wszystko sobie wymysliles. Nie chcialbym zebys myslal ze sie czepiam ale cos tu jest nie tak. To wyglada tak, jakbys po kazdym komentarzu dorabial inna ideologie do pracy. No i o co Ci chodzi z komentarzami? Jakich sie spodziewasz? Ze wszystko jest super i nic nie podlega dyskusji?

 

1. Wyglad sciany tylko mialem na mysli tzn to jaka jest jej faktura...

2. Termin wizualizacja dotyczy tylko glosnikow, tylko one wygladaja jak w realu, a bylo to robione nim jeszcze wygladaly bo dopiero kilka miesiecy po powstaniu tej pracy ukonczylem prawdziwe glosniki...

3. Ja nie mam nic przeciwko krytyce ale Ty nie odmawiaj mi prawa do polemizowania z nia :D I jeszcze jedno - to jest forum 3D a nie audio wiec chyba dyskusja na temat gdzie stoja glosniki jest naprawde bez sensu tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia co Kreska.

właściwie to po co wrzucasz tutaj cokolwiek, skoro

wszystko tak miało być, tak sobie wymyśliłeś...

karzde słowo krytyki traktujesz jak atak na swoją

osobę. to niedojżałe.

 

a z akustyką to naprawde nie trafiłeś... mnie akustyki

w szkole uczono.... smiem twierdzić że mogę

conieco na ten temat wiedzieć... jeden znajomy mi muzyk gdyby to zobaczył z pewnością nazwał by to profanacją.

 

piece!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nuriel

mam podobne odczucia co Kreska.

właściwie to po co wrzucasz tutaj cokolwiek, skoro

wszystko tak miało być, tak sobie wymyśliłeś...

karzde słowo krytyki traktujesz jak atak na swoją

osobę. to niedojżałe.

 

a z akustyką to naprawde nie trafiłeś... mnie akustyki

w szkole uczono.... smiem twierdzić że mogę

conieco na ten temat wiedzieć... jeden znajomy mi muzyk gdyby to zobaczył z pewnością nazwał by to profanacją.

 

piece!!!

 

Mylisz sie cenie sobie krytyke ale madra odnoszaca sie do prawdziwych bledow a nie wynikajaca z czyjegosc gustu, a co do akustyki to rozsmieszyles mnie - to czego ucza w szkolach (ja tez sie uczylem tego w szkole) nie ma nic wspolnego z akustyka a co gorsze to nie ma nawet jednego podrecznika ktory zawieral by naprawde istotne i aktualne zagadnienia... Tekset o muzyku to juz calkiem dobiles dna - 1 na milion zna sie na akustyce reszta liczy na ekipe ktora zrobi to co trzeba, dodac by rowniez nalezalo ze akustyka sceny i scenicznego naglosnienia do tego domowego ma sie jak motorynka do Concorda :P

 

P.S. Moze ktos napisze cos w temacie a nie tylko obok??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..... nie będę się w to już bardziej pakował.

nie potrafisz wyciągać wniosków z rozmowy trudno, nie mój problem.

 

\"to czego ucza w szkolach (ja tez sie uczylem tego w szkole) nie ma nic wspolnego z akustyka a co gorsze to nie ma nawet jednego podrecznika ktory zawieral by naprawde istotne i aktualne zagadnienia...\"

 

to są TYLKO twoje odczucia.

 

\"Tekset o muzyku to juz calkiem dobiles dna - 1 na milion zna sie na akustyce reszta liczy na ekipe ktora zrobi to co trzeba, dodac by rowniez nalezalo ze akustyka sceny i scenicznego naglosnienia do tego domowego ma sie jak motorynka do Concorda\"

 

matko boska! gdyby się nie znał to po kiego bym go tutaj w ogule wspominał??? ten akurat się ZNA.

jest nie tyle samym muzykiem co kompozytorem.

i komponuje w domu... właściwie nie często wychodzi

na scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znawco akustyki od siedmiu bolesci jak jestes taki madry to napisz jaki to typ obudowy w tych zestawach i jak ten typ obudowy ma sie do ich ustawienia - powiem Ci jedno sto lat bedziesz strzelal a i tak nie odpowiesz prawidlowo na to pytanie bo taki z ciebie akustyk jak ze mnie kosmonalta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze na takim forum mozna sie czegos madrego nauczyc a tu k... sami znawcy akustyki i bajkopisarze... Poza pierwszymi postami zero wypowiedzi z waszej strony wartych uwagi - czy naprawde jest z wami tak zle ze musicie sie czepiac wszystkiego a nie potraficie napisac nic na temat?? Poprostu zenada...

Od dzis moja dewiza na tym forum brzmi - Jacy graficy takie posty :P

P.S. By uprzedzic docinki - ja nie jestem grafikiem i nigdy nie bede a bawie sie w maxie bo lubie i czasem mam ochote odpoczac od rysowania technicznego szajsu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem bloomoon czy jesteś na tyle dojżały aby wogóle wystawiać jakiekolwiek swoje prace na krytyke. Pier...(za przeproszeniem) takie głupoty że głowa boli mże się znasdz na akustyce, ale uwiez mi są tu ludzie którzy znają się na grafice 3di jezli ktoś mói że głośnik stoi źle to weź to pod uwage bo może naprawde kompozycja jest zła.Poza tym sam jest \"k.... znawca akustylki i bajkopisarz\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by kozioo

No dobra. Krytyka dotycząca pracy. NIC mi sie w niej nie podoba. O akustyce nic nie powiem bo sie nie znam...

PS: Jakim jestem grafikiem?

 

Jak rysujesz tak malo konkretnie jak piszesz to do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by zombo master

Ja nie wiem bloomoon czy jesteś na tyle dojżały aby wogóle wystawiać jakiekolwiek swoje prace na krytyke. Pier...(za przeproszeniem) takie głupoty że głowa boli mże się znasdz na akustyce, ale uwiez mi są tu ludzie którzy znają się na grafice 3di jezli ktoś mói że głośnik stoi źle to weź to pod uwage bo może naprawde kompozycja jest zła.Poza tym sam jest \"k.... znawca akustylki i bajkopisarz\".

 

Czlowieku czy ty chociaz pomyslales co napisales?? Czytu kurwa sie ktos przypierdalal do kompozycji?? Jak by tak bylo to bym go w rece pocalowal i podziekowal ale kurwa nie tylko osly ktore gowno wiedza o akustyce pierdola ciagle ze to jest zle ustawienie wedlug praw akustyki o ktorych gowno wiedza bo idiota jeden z drugim nawet sie nie raczy zapytac jaki typ obudowy jest - a to jest kurwa w tym temacie podstwa!!

Sory za bluzgi ale mam juz dosc tlumaczenia kazdemu baranowi z osobna o czym sie na tym forum powinno pisac... Dziwie sie moderatorom ze pozwalaja na takie smiecenie i tyle postow obok tematu forum, na szczescie na moim forum ja sprzatam i takiego burdelu nigdy tam nie bylo i nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by zombo master

dobra chłopie proponuje zakończyć te wzajemne poniżnia (podaje ręke w imie pokoju)

 

No problemo zwlaszcza ze do Ciebie to co napisalem nie bylo kierowane gdyz nie ty jestes winny tego balaganu, poprostu zamieszczajac ta prace spodziewalem sie innej reakcji z strony forumowiczow bardziej profesjonalnej krytyki i np rad co zrobic inaczej w kolejnych pracach bo tu to calkiem spieprzylem a nie dyskusji o dupie maryny... Chyba biorac pod uwage o czym traktuje to forum mialem prawo miec takie oczekiwania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dam wiecej konkretów jeśli tak chcesz...

Modele - za dużo prymitywow, ktorych nie powinno być. Chodzi mi np o głośniki.

Materiały - po prostu śliczne:] Szczególnie realistycznie wygląda ściana i te niebieskie cosie na ścianach. Chyba lampki.

Oświetlenie - chyba ze 3 źródła z shadowmapami. To nie moze wyglądać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj komentarz do tej pracy jest - TAKI TAM.

 

jezeli jeden na mialion zna sie na muzyce to male szanse ze to jestes akurat Ty!.

 

od dzisiaj moje motto - jaki czloweik taki komentarz

 

 

dobra a tak na powaaznie mowiac to sie troszke posmialem i postanowilem spelnic marzenia autora pracki.

 

pracka niepodoba mi sie pod wzgledem technicznym. widac bledne swiatla, niepoprawie ustawione, bo teoretycznie na scenie widac ze sa 2 kinkiety na scianie na wprost kamery (daja za mocne swiatlo swoja droga, i nie mow ze sie nie znam bo skonczylem szkole elektryczna :D:D:D:D ) a odblyski na glosniku najblizej kamery sa tez z boku, oczywiscie moze byc mozliwosc ze sa jeszcze zrodla swiatla z 2 strony pokoju (co sie zadko spotyka) ale nierozumiem dlaczego cien ktory pada z roslinek i innych rzeczy pada w strone swiatla pierwszoplanowego :/ wedlug mnie glowne zrodla swiatel i cieni powinny byc na tej scianie a z przodu ewentualnie dodatkowe osiwetlenie (raczej slabe) tego glosnika zeby mozna bylo zobaczyc co to jest, ale bez wiekszych odblyskow. ogulne wrazenie takie tam ...

 

mam nadzieje ze sie na mnie nie obrazisz, tylko potraktujesz to jako rade na przyszlosc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to rozwinac troche kozioo?? Jak napisalem nie jestem grafikiem i tak pobierzne lajanie nie wiele mi mowi :P

A co do sciany to za diabla nie rozumiem czemu ona sie tak wszystkim nie podoba, mialem tak zrobiona sciane w swoim pokoju i na niej sie wzorowalem - ze nie typowo no coz mi sie podobala :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie scenka byla by duzo lepsza gdybys ustawil ze cienie maja padac od tych swiatel ze sciany czyli powinny sie ukladac w strone kamerki, to odrazu rzucilo mi sie w oczy, a co do sciany to zwroc uwage na zlaczenie w prawym rogu pokoju, w scianie na wprost widac \"wypuklosci\" a w tej scianie poprawej tylko fragmentami. jakbys zmniejszyl texturke oraz troszke ja rozjasnil, przyciemnil swiatla, ustawil cienie bylo by o wiele lepiej.

 

mi tez sie podobaly moje pierwsze prace, a teraz jak na nie patrze to ..... sie zastanawiam jak ja moglem mowic ze to jest skonczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuJeK napewno sie nie obraze na Ciebie i na nikogo tutaj - to ze wyzywalem troche nie znaczy ze mam do kogos jakis uraz poprostu draznily mnie te wypowiedzi bez zwiaku... A przechodzac do konkretow - sa 4 swiatla a wlasciwie to 8 bo wtedy nie potrafilem inaczej tego rozwiazac, z tym co piszesz sie zgadzam ale z malenkim ale dotyczacym tej konkretnej sytuacji - glownie chodzilo mi o to by byly bardzo dobrze widoczne glosniki a przy takim rozwiazaniu jakie proponujesz zyskal by obraz ale glosniki byly by mniej widoczne, co do sciany jeszcze, to przyznam szczerze ze nie poswiecilem nawet 5 minut by ja dopracowac, tak jak podlodze czy kinkietom, jedyne co tu jest dopracowane to glosniki kwiaty i stol, kwiaty i stol pochodza z innych moich jeszcze starszych prac ale tu ich nie umieszcze bo dawno po nich slad zaginal - na szczescie bo znow by wybuchla dyskusja :D Na koniec - jesli masz cos do dodania odnosnie swiatla w kontekscie tego co napisalem to z checia przeczytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności