Skocz do zawartości

Problem z okienkami i menu w 3d max


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak widać na screenie poniżej takie rzeczy się dzieją:

 

blad.jpg

 

 

okienka są jakby przezroczyste dopiero jak sie kliknie w nie to pojawiają się opcję. Również gdy rozwinę górne menu lub pod prawym przyciskiem myszy to widać tylko tam gdzie najeżdza kursor myszki. Jest to bardzo uciążliwe. Czym to może być spowodowane?

 

 

EDIT: Zauważyłem, że dzieje się to tylko pod directem, pod openGL'em już nie, ale wtedy zamiast 200 fps mam 10 :/

Edytowane przez zgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja miałem może nie tak hardcorowo, ale też niezyt przyjemnie pod maxem 2009, dopóki nie wywaliłem Viewcuba. Sposób na wywalenie jest w trickach do maxa, chyba arev podawał.

Pod Radkiem X1950 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj to niestety nie to. Ponadto co chwile max się wykraczał, potrafił wywalić błąd nawet jak w scenie było kilka prostych brył, teraz już tego nie stwierdzam bo zainstalowałem Service packa 1 do maxa, ale problem z okienkami nadal jest :/ Może to coś nie tak z kartą graficzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista? Ogromną rolę dla viewportów odgrywa Aero.

Ziper akurat jeśli o przyspieszanie sprzętowe idzie to większość pracujących w maxie wyłącza z racji błędu przy przewijaniu listy modyfikatorów ( i nie tylko ) za pomocą rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziper

mam włączone pełne przyspieszenie

Direct3d równiez włączony

La R

System to xp 64

 

 

Dodam jeszcze, ze problem zaczął się pojawiać w innych aplikacjach np. w pasjansach systemowych (gdy przesuwam karte, ona zostaje na swoim miejscu i pojawia sie w miejscu gdzie ją przesunałem). Chyba karta cos jest uszkodzona. Tylko jaki podac powod w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kupiłem dzisiaj nową kartę GeForce 9400, i znowu ten sam problem :/ Wiec to jednak nie karta graficzna... ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

 

Procesor jest kręcony, nie wiem czy ma to coś do tego.

 

Konfiguracja

Q6600 2400 krecony na 2,9

4gb ram

karta GeForce 9400

System Xp 64

Edytowane przez zgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe, ze ma. podkrecanie procesora to w wiekszosci przypadkow podkrecanie taktowania a nie zmiana mnoznika co oznacza jednoczesne podkrecenie pamieci i gniazd PCI/AGP.

 

przywroc ustawienia fabryczne (FailSafe jesli masz w BIOS'ie)

 

procesor kreciles sam czy miales konkretny przepis dla Twojej plyty i procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia domyślne załadowane - problem ten sam...

Rano będę musiał lecieć do sklepu żeby tamtej nie wysyłali do serwisu, bo to widocznie nie karta jest uszkodzona

 

Kamil to grubsza sprawa jest :P Dodam, że 3d max to tylko przykład, sprawa dzieje się w większości aplikacji które potrzebują większej 'mocy'.

np after effects również tak wygląda jak w 1 poście 3d max.

 

Edit: Temperatura procesora to ~50 C w spoczynku, w stresie koło 70, niby dużo ale chyba mieści się w normie, nie wiem czy może być to problemem??

Edytowane przez zgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucam dodatkowe info... Wziąłem dysk twardy do kolegi, podłączyliśmy go i odpaliłem wszystko z mojego dysku na jego konfiguracji... i o dziwo też fixuje. Wiec albo sprzętowo dysk, albo system, albo jakiś program w tle tak komplikuje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie w maxie i przeladowanie UI pomoglo, ale widocznie u ciebie jest inny problem. moze taka glupia rada ale stworz nowy profil w windowsie.

 

no i przeinstaluj Microsoft Visual C++ Redistributable i DX, a że masz nowy system to wczale nie znaczy ze masz wszystko w porządku z DX ;) własnie tu bym obstawiał problem, mogło się coś źle zainstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. Działający w tle program od myszki intellipoint (konfiguruję się w nim np. przyciski myszy), taki problem powodował. Gdy go włączę od razu problem powraca. Kto by się spodziewał...

 

Edit: po pobraniu nowszej wersji tego programu problem już nie występuje.

Jakby ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem to dodam, że wersja programu z którym był problem to 6.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności