Skocz do zawartości

Wizja uczestnictwa w UE


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam zamiar wziąć udział w pewnym konkursie, który ma na celu przedstawienie mojej wizji odnośnie członkostwa w UE.

 

No i mam już taką pewną wizję lecz brakuje jej jeszcze paru szczegółów no i też nie do końca jestem pewny czy to się przyjmie.

 

A więc myślę przedstawić to ze strony gospodarki. Czyli UE powstała m.in. żeby na świecie nie pozwolić dominować takim potęgom jak USA, Rosja czy Japonia. Żeby złączyć się razem i skopać tyłki wszystkim ^^

 

No i ja sobie obmyśliłem coś takiego, że... Jest jakiś stół czy biurko czy coś tam. Na tym biurku rozwinięty pergamin albo jakiś stary papier z mapą świata (chodzi o to, że cała ta sprawa z dominacją dzieje się na tle światowym), no i bardziej by mi leżało żeby to był pergamin bo on się zwija i w jednej z któryś "rolek" mógłby być wsadzony miecz samurajski (symbol Japonii), z drugiej strony, żeby "rolka" pergaminu się nie zwijała mogłaby być postawiona statuetka Statuy Wolności (symbol USA, choć zastanawiałem się jeszcze nad flagą, lecz trochę za duża i nie wiedziałem gdzie by ją umieścić, nad Coca Colą, lecz to by była niechciana kryptoreklama i hot dogiem lecz to takie mało poważne). Na pergaminie mogłaby gdzieś leżeć wpięta broszka czerwonej gwiazdy z sierpem i młotem (symbol Rosji). I między tym wszystkim na tym pergaminie leżałby stos gwiazdek (symbol gwiazdek z flagi UE) tylko, że nie byłoby ich 12 tylko tyle ile jest aktualnie państw w UE czyli 27 o ile się nie mylę. I każda gwiazdka byłaby w kolorach flag poszczególnych krajów.

 

Co o tym myślicie? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hm, tylko to mało wizja uczestnictwa w UE, a raczej jakieś twoje satyryczne wyobrażenie świata.

Bo co, w stanach lubią flagę, colę i hotdogi, ruscy kochają komusze pamiątki, a my wpatrujemy się w gwiazdki kolorowe? :)

 

Imo, wizją jest coś w tym stylu... Parlament Europejski, w którym europosłowie krzyczą na siebie, albo rzucają znudzeni papierowe samolociki w innych europosłów lub machają tęczowymi flagami i krzyczą do megafonów . ;)

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skopac im tyłki "- a moze cos w stylu wielkiej rzutni z symbolami poszczegolnych krajow (miecz samurajski, sierp i mlot..) i wbite w to gwiazdki- symbolizujace unie (cos jak gra w lotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No ciekawe, ciekawe nie powiem :) Nawet... Bardzo mnie to zaintrygowało... Ale... Czy to nie będzie takie... hmm... Takie trochę wrogo nastawione? ;/ Bo lotki się rzuca z reguły w kogoś lub coś znienawidzonego, żeby zmotywować się do trafiania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ich zadaniem jest narysowanie jednostronicowego komiksu lub rysunku bez słów, ilustrującego koncepcję obywatelstwa w Unii Europejskiej." hmmm , no niby to ja widzialem kilka komiksow zrobionych w 3d ale czy ja wiem...no i jeszcze ten topic - strasznieeeeee ogolny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś sprecyzowany konkurs? ^^ Zrób to i to i już :P Z reguły interpretacja jest dowolna...

 

No ja właśnie raczej myślałem o rysunku/plakacie bo na komiks to już chyba mało czasu zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tez nie jestem przekonany co do pomyslu ze stolem i mapa- bo byc moze w ideii UE chodzi o to zeby "skopac tylki" Stanom Zjednoczonym i innym mocarstwom ale watpie by UE chciala promowac wlasnie taki przekaz wsrod obywateli panstw czlonkowskich- choc to byloby na pewno orginalne spojrzenie :). Mysle ze konkurs ma powielac stale eksploatowany wzorzec myslowy - UE laczy ludzi -wszyscy szczesliwi- sielanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pergaminie mogłaby gdzieś leżeć wpięta broszka czerwonej gwiazdy z sierpem i młotem (symbol Rosji)

 

raczej ZSRR ;)

 

ale skoro już lecisz schematami (miecz samurajski), to proponowałbym zamiast gwiazdy z sierpem i młotem, czapkę uszankę, ruscy jak nic. może właśnie podejdź do tego pomysłu satyrycznie? do tego właśnie motyw z hot-dogiem byłby niezły w sumie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności