Skocz do zawartości

Scena 3D - Czerw


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza moja praca 3D jeszcze starsza od poprzedniej :D Rowniez jak tamta robiona bez zadnych pluginow czy innych pomocnych rzeczy, bloor zrobiony w PS bo w 3DS nie moglem wtedy uzyskac tego co chcialem - szczescie ze Max od tamtej pory sporo sie rozwinal, a ja znacznie mniej :D

 

diuna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czlowieku czytales Diune?? Jak powiesz ze tak to Cie wysmieje bo nic z niej w takim razie nie zrozumiales, cala pustynia jest czerwona od przyprawy bo piasek jest nia przesiakniety do cna a przyprawa jest czerwona, niebo na arakis tez jest czerwone bo przyprawy jest pelno takze w powietrzu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by akdsn

ja widze same brazy. panowie apeluje o profesjonalizm wypowiedzi :).

A jaki kolor Twoim zdaniem bedzie dominowal gdy wszystko jest czerwone a slonce zachodzi ?? Nie liczac tego ze swiatlo w tej scenie jest calkowicie pominiete i mozna powiedziec ze go nie ma to wydaje mi sie ze kolory sa OK biorac pod uwage to co opisalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a czy przypadkiem niebo diuny nie powinno byc bezchmurne?? przeciez tam nigdy nie padal deszcz. I co znaczy ze jak to robiles to filmu jeszcze nie bylo? Wersja Lyncha powstala w 1984r. Znales Maxa przed 84:D??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by _Kreska_

a czy przypadkiem niebo diuny nie powinno byc bezchmurne?? przeciez tam nigdy nie padal deszcz. I co znaczy ze jak to robiles to filmu jeszcze nie bylo? Wersja Lyncha powstala w 1984r. Znales Maxa przes 84:D??

 

Chodzilo mi o serial z 2000 roku a wersje Lyncha pomijam bo bardzo jej nie lubie i chyba malo kto ja widzial... Co do chmur to jak zapewne wiesz nie z wszystkich chmur pada deszcz a tam gdzie jest atmosfera chmury zawsze powstana...

Jedno mnie zaskakuje na tym forum wszyscy to znawcy tematu a nikt nie wypowiada sie na temat :P:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a pewnie ze nie z kazdej chmury pada deszcz ale te Twoje wygladaja na deszczowe:). Co do filmu to Lynchowa diuna jest dla mnie super i szkoda to wielka ze tak wiele osób jej nie docenia:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

akurat to ze nie trzyma klimatu ksiazki (ktorej nie czytalem, zmeczyla mnie po 50 str) mnie najmniej obchodzi, podobal mi sie film i tyle. To tak jakbys powiedzial ze Lśnienie Kubricka jest to bani bo inny klimat niz ksiazka trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie dodawaj Lsnienia do dyskusji bo z forum 3D zrobi sie zaraz forum Film :D A wracajac do klimatu to klimat jaki ma film Lyncha wlasnie dla mnie jest jego minusem, serial o ktorym wspomnialem ma jeszcze gorszy klimat a wlasciwie wcale go nie ma i moze dlatego mniej drazni... Klimat Lyncha jest dobry w filmach typu Blue Velvet ale do Diuny nie pasuje mi nic a nic i wlasie przez to film ogladalo tak malo ludzi bo poprostu wiekszosc odpada znudzona po pierwszych 5 minutach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w 2000 nakręcili jakiś serial? ja znam tylko tą starą wersję :(

co do renderu ... hmm ... jeśli to jakaś przedpotopowa praca to nie wiem co tu oceniać; podłożyłeś jpg-a w tło imitując niebo, piasek to porażka, wogóle nie widać, że to piasek - dla mnie to wygląda raczej na gotowany budyń czekoladowy; jedynie czerwa można by ocenić pozytywnie, lecz umówmy się, że nie jest to jakiś ambitny model; te latające coś, cokolwik to jest, wszystko psuje - strasznie sztucznością zalatuje; ogólnie rzecz ujmując - temat ciekawy, bardzo wdzięczny do modelowania w 3d ... zrób jakąś nową pracę, na nowszej wersji programu, żebyś wymówki nie miał :)

co do błędów logicznych to tak sobie myślę: jak niebo jest czerwone od przyprawy i piasek jest czerwony od przyprawy i do tego jeszcze jest to zachód słońca to stary ... nie ma bata żeby takie światło oświetlało scenę; nie wiem skąd te złote barwy na tym latającym czymś, podobnie te żółtawe plamy światła na czerwie; zachód słońca w takiej atmosferze dałby znacznie ciemniejsze odcienie czerwieni niż na Ziemii, przechodzące nawet w brąz ... wszędzie powinien być brązowawy ambient, także te złocienie - bez sensu; poza tym spójrz gdzie zachodzi słońce na niebie, w kontekscie tego jak oświetliłeś modele - czy wogóle analizowałeś drogę światła ... etc.

tak jak mówię dawaj nowe prace, do starych nie ma co wracać :) niech umrą własną śmiercią

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem predzej to swiatla tu nie ma a co do samej pracy to sorki ale by oceniac w szczegolach ta \"prace\" trzeba przeczytac diune i opis tej sceny - ornitoptery zrobilem takie jak sa one opisane w ksiazce a i czerw jest wzorowany na opisie ksiazkowym dlatego jest to co jest... Co do starosci pracy to od bardzo dawna nie robilem nic co warto by zamiescic (straszny brak czasu, ale chyba to zaczne nadrabiac) gdyz teraz robie przedewszystkich wizualizacje procesow technologicznych itp a nie sadze by ktos chcial to ogladac i w tym nie ma nic do oceniania, jesli ktos z was robil takie rzeczy to napewno tez ich tu nigdy nie umiesci :D

P.S. Jak masz pojemne konto to moge Ci serial przeslac na maila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombo da sie ale ja mam juz serdecznie dosc tych postow nie na temat a jak w temacie to bez jego znajomosci - dzudzu pisze o swietle a wyzej napisalem ze w tej scenie nie ma zrodla swiatla takiego jak on ma na mysli- to tylko przyklad ale takie drobiazgi dobijaja gdy ktos do czegos pije a nie raczy nawet przeczytac do czego pije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak byś w temacie napisał \"czerw (piaskal)\" to by było jaśniej, bo niektórzy czytali wg nowego tłumaczenia, a tam te stwory to piaskale a nie czerwie

2) jesli wzorowałes sie na pierwszym tomie to absolutnie nie może tam być zadnej chmury!!! a niebo powinno być ciemnoniebieskie

3) piasek - no to co mowili już inni

4) ornitoptery (dla niewtajemniczonych: te latające obiekty) od razu zauważyłem że wzorowałeś sie na okładce książki. dobrze ze nie na filmie Lyncha bo tam są biedne

5) piaskal zajmuje trochę zaz mało miejsca na scenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 Mam pierwsze wydanie i nie mialem pojecia ze tak to zmienili w nowym...

Ad 2 Chyba piszesz o kolorze nieba na Kaladanie...

Ad 3 Piasek wyglada tak dlatego ze w PS dodalem polkolem bloor chcac uzyskac troche glebi - ale z opini widze ze to calkiem mi nie wyszlo :D

Ad 4 Na opisie w ksiazce

Ad 5 Jest za malo dopracowany by zajmowal wiecej :D

 

Dzieki za to czekam na wiecej :)

 

P.S. Odpowiadam na posty nie dlatego ze sie nie zgadzam z krytyka tylko by wyjasnic co w danym przypadku mna kierowalo i tylko po to by w odniesieniu o te dane uzyskac wiecej cennych wskazowek i tak prosze to traktowac a nie jako nie zgadzanie sie z krytyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności