Skocz do zawartości

Problem


Malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, naprawdę nie wiedziałem gdzie to napisać więc napiszę tutaj. Mam 14 lat i interesuję się grafiką. Ale mam pewien dylemat czy warto się uczyć grafiki 2d czy też 3d. Próbowałem sił w różnych programach i nie wychodziło mi najlepiej (jedynie co ładnie wychodziło to przy pomocy tutoriala a jak wiadomo to nie to samo co zrobienie samemu) ale mimo to kręci mnie nadal grafika. A więc proszę o pomoc w moim dylemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Ale jak 3d to bardziej Blender czy może jest darmo pełna wersja 3ds max bo wiem że to dobry programik. I jeżeli jest tylko płatny to czy warto w 3ds max inwestować już teraz :p

Edytowane przez Malutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE UCZ SIĘ PROGRAMÓW, ucz się grafiki :P

Naucz się modelowania, i naucz się tego np. w maxie, mayi i blenderze.

Naucz się rozkładania UV w tym samym :)

Naucz się robienia textur w Photoshopie/Gimpie

Bo widzisz, jak się nauczysz jednego programu to oprócz niego nie będziesz umiał nic robić.

Najlepiej nauczyć się że program jest tylko narzędziem a nie wyznacznikiem twojej pracy.

Jak nauczysz się modelować to będziesz to potrafił robić zarówno w maxie, w mayi czy w modo albo xsi. Tylko przyciski się będą inaczej pewnie nazywać i będą w innym miejscu.

Na początek polecam maxa/mayię bo jest najwięcej materiałów do nauki.

Ale jak robisz tutoriala do maxa to pomyśl jak by to zrobić w mayi.

Nikt nie ocenia prac na podstawie tego w czym one były zrobione. Zawsze się liczy efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja zwracam uwagę na to co czym zostało zrobione. :)

Jeśli widzę super pracę zrobioną w Blenderze, to jestem pełen podziwu, bo ja w tym programie potrafię zrobić tylko ból głowy.

Całe to podejście w stylu "wiesz co to extrude, to poradzisz sobie wszędzie" jest imo sporo przereklamowane. Nie po to programiści chwalą się swoimi coraz to lepszymi interface'ami, by później i tak można było stwierdzić, że max i maya, to i tak to samo.

A są kliniczne przypadki zgwałcenia ludzi przez interface'y mai, maxa (itd.), którzy nie potrafią się dostosować do blendera. Ja jestem takim przypadkiem. :D

Ale cena oprogramowania potrafi zdziałać cuda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś w blenderze zrobić na podstawie tutka od szkła bo nie wiedziałem które przyciski od czego i na swoich ustawieniach mi taki render wyszedł ;pwiadomo słabo bo słabo ale mi się podoba

IMG: http://img9.imageshack.us/img9/7576/wyrenderowanykubekr.jpg

 

aha próbowałem też z inną szklanką albo mi coś się psuje może wiecie co.

 

IMG: http://img178.imageshack.us/img178/8611/wyrenderowanykubek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem, żeby się nie dać zgwałcić przez interfejs a go okiełznać :)

No i szczególnie na początku nauki dobrze jest skupić się na nauce modelowania, i panowania nad siatką a to się robi głównie podstawowymi narzędziami które są wszędzie.

Jak się nauczysz modelować, panować nad loopami i będziesz miał świetny edge flow to wtedy powinieneś pomyśleć nad masterowaniem jakiegoś softu.

 

A co do nauki 2d/3d to w 3d bez 2d będzie bardzo ciężko.

A w 2d bez 3d jakoś przeżyjesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówisz Ex3 najpierw właściwości a nie przyzwyczajenie do programu ;p a co do błędu to może mi ktoś powiedzieć czemu mam czarne? ;/ w FAQ czytałem i próbowałem zrobić ale jakoś nie chce się od tentegować :p aha i mam pytanie jak np zrobiłem animacje wody i jak to puścić ale nie w renderze tylko taki jak gdyby podgląd jakiś klawisz sie wciska i animacja leci chyba nawet w edit modzie jak ktoś wie to dużo pomoże ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, naprawdę nie wiedziałem gdzie to napisać więc napiszę tutaj. Mam 14 lat i interesuję się grafiką. Ale mam pewien dylemat czy warto się uczyć grafiki 2d czy też 3d. Próbowałem sił w różnych programach i nie wychodziło mi najlepiej (jedynie co ładnie wychodziło to przy pomocy tutoriala a jak wiadomo to nie to samo co zrobienie samemu) ale mimo to kręci mnie nadal grafika. A więc proszę o pomoc w moim dylemacie.

 

Pograj w pilke i ciesz sie z zycia bo pozniej bedzie za pozno ;)

poza tym blender i wings w tych czasach jest najlepszym wyjsciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności