Skocz do zawartości

Animacja 3d: "Byliśmy lotnikami"


Gość markoff

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markoff

Witam

Razem z bratem jakiś czas temu stworzyliśmy nasz pierwszy "większy" projekt. Nie jest to jakaś profesjonalna robota, ale założeniem było zrobić coś w miarę zjadliwego, sprawdzić się przy tym no i zdobyć doświadczenie na kolejne, być może lepsze animacje.

Planowaliśmy film zrobić dłuższy, bardziej złożony, jednak trochę przerosły nas problemy czasowe oraz sprzętowe. Problemy (jak widać :] ) były również ze sklejeniem scen tak by tworzyły spójną całość.

 

link:

http://www.vimeo.com/3444213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo mi sie nie podoba moment, w którym kamera spoglądająca na te wszystkie zdjecia itd na początku, tak nagle się zatrzymuje. Ale jeszcze bardziej nie podoba mi sie font użyty w napisie Byliśmy Lotnikami który się zaraz po tym nagłym zatrzymaniu pokazuje. Te logo i napis też powinny być elementem tego tła, jako jakaś stara pogięta kartka papieru na której jest napis, i np zdjęcie samolotu do którego zaczyna podjeżdżać kamera aby nagle płynnie przejść ze zdjecia do reszty filmu. Mam nadzieje że zbytnio nie pogmatwałem.

Nie podoba mi się też muzyka z Medal of Honor (ewentualnie CoD) która sama z siebie jest świetna ale niestety ukazuje się w niemal każdy mamatorskim filmie pseudowojennym, wiec jest zbyt rozpowszechniona. Poza tym spoko. Troszke przypomina lotnicze sceny z Pearl Harbor.

Rewelacyjna jest teksturka i shader samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak Marcusz: zatrzymanie kamery i ten font przypomnial mi TV POLONIA, albo TVTrwam ;)

 

Innym kwasem jest to, ze kamera przy samolocie przemieszcza sie bez zmian rotacji. wyglada to tak, jakby trzasl sie jedynie samolot.

 

 

Poza tym przeslodko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markoff

Renderowane w mentalu, chmurki afterburnem a ile się renderowało to już nie piętam :)

Szczerze mówiąć muzyke znaleźliśmy gdzieś na google i z początku nie skojarzyłem że to MoH a potem już jakoś to zostało.

Animacja planowo miała być znacznie dłuższa, jednak chcieliśmy zdążyć pokazać ją na festiwalu w naszym technikum i nie wszystko zdążyliśmy skończyć i zlepić do kupy, a potem już brakowało motywacji żeby do tego wracać

 

Z tą TV POLONIĄ to rzeczywiście był pocisk :D

 

Mam jeszcze jedno pytanie, sądzicie czy warto by było z tym wystartować w festiwalu Re-Animacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ze spraw zasadniczych może zacznijmy - szachownice na górnych powierzchniach płatów - nie spotkałem się z czymś takim. Oznakowanie Brytyjskie również dziwne z obwódką białą. Te szachownice na kedłubie z kolei za duże. Messershmity jakby 100% metalowe, bez żółtych stateczników, można było dodać teksturki. Zresztą spity również zbyt mocno "metalowe". Wydawało mi się czy też Spity wyposażono w 4 działka, co było by nieco dziwne... Te strzelania bardzo efektowne, ale raczej mało realistyczne - nie mówiąc o tym przelocie przez wrak - raczej maszyna by tego nie zniosła. A poza tym bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta muza z intro to nie jest Chopin? Nie żebym się znał, ale obok biega taka jedna dziewczyna co szkoły muzyczne kończyła. I ona twierdzi, ze na 80% Chopin. Albo Czajkowski, ale raczej to pierwsze.

Filmik fajny. Szkoda, ze taki krótki, ale jak na pierwsze 'poważne' dzieło to bardzo spójny i dobry. Powodzenia w dalszych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna animke popelniliscie. Szkoda tylko ze akcji tam malo kosztem przydlugiego wstepu (no ale rozumiem problemy itp). Bardzo podoba mi sie shaderek spita i ogolnie cala walka wypadal fajnie. Nie podoba mi sie rapujaca kamera na wstepie, chmurki troche takie jak obloki dymu raczej, w sumie nie wiem czy powinno byc slychac dzwiek upadajcych lusek no bo na co one upadaja, no i cala sprawa oznakowania mysliwcow troche kuleje o czym pisal juz Hynol. Ale to taki moje czepialstwo. Ogolnie wielkie gratulacje za ukonczony projekt i zazdrosze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markoff

Hehehe Scotty jak zwykle od razu do konkretów przechodzi ;]

Muzyka to jest Chopin,

Z tym oznakowaniem, faktycznie jak teraz patrze, popełniłem błędy przy malowaniu teksturki, szkoda że wcześniej tego nie dostrzegłem ;]

 

Może jeszcze wrócimy do tego projektu, na spokojnie to wszystko rozpracujemy i wyciśniemy coś znacznie lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności