Skocz do zawartości

UVW Mapping


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uczę się własnie UVW Mappingu, i natknąłem się na mały problem:

 

bullet.JPG

 

Jak widać na screenie, na górze mam prostokąty na dole kwadraty... w tutorialu, z którego korzystam jest napisane, że można to wyrównać przy pomocy width, length i height... ale jak dodaje rozciągam w jedną to spłaszczają mi się w drugą... jak to rozwiązać?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

modyfiaktor uvw map jest bardzo uproszczony nadaje sie do ogolnikowego mapowania gdzie precyzja nie jest az taka wazna. Jesli chcesz miec wieksza kontrole to uzywa mod Unwrap uvw i tam po przycisnieciu przycisku edit masz mase narzedzi. Mozesz recznie ukladac uvwalke uzywac relaxow i innych swietnych narzedzi. Pelt mapping tez jest swietny wiec brunequ dobrze gada. Oczywiscie pelta znajdziesz w unwrap uvw wiec bez tego modyfikatora sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę i walczę... z Unwrap'em... używam relaks, ale ciągle otrzymuję coś takiego:

 

bullet02.JPG

 

Doszedłem, już do tego, że to "krzaczenie się" tekstury wynika z Seamów nadanych przez Max'a... jednak nie mam pojęcia jak je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, jednak z kumplem doszliśmy do wniosku, że nie da się tego stożka w 100% poprawnie zmapować... albo będzie się skręcał przy Unwrapie, albo trochę rozciągnie górę przy UVW Mappingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności