Skocz do zawartości

Instalacja max`a na Pendrive


xedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słyszałem ostatnio o możliwości instalowania oprogramowania na pendrive`a. Zastanawia mnie, czy byłoby możliwe zainstalowanie maxa i AutoCada na penie. Pozwoliłoby to na użytkowanie swoich - skonfigurowanych programów na dowolnym komputerze. Czy ktoś próbował czegoś takiego?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Istnieje max portable, moglem miec (bodajze 2008). Jesli istnieje to zapewne mozna zrobic to o czym piszesz. Czy to jest legalne, nie wiem:] A jesli chodzi Ci o instalowanie zwyklego maxa czy innego lepszego softu (np. photoshop, flash, itp) na penie to nie wypali;] Musisz miec specjalna wersje portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz legalną wersję programu, możesz ją kopiować do woli i robić z nią co ci się żywnie podoba pod warunkiem, że tylko ty będziesz ją użytkował i pod warunkiem, że gdyby policja się przyczepiła :) będziesz miał oryginał w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze. Jeden komp - jeden soft. Gdybyś go przenosił, to musiałbyś za wiedzą Autodesku go przerejestrować.

Z tego co mi wiadomo, to jest tak, że jedna kopie można zainstalować w firmie, a drugi można mieć prywatnie w domu. Warunek jeden: nie można użytkować w tym samym czasie tego softu, jeśli ten soft jest na tej samej licencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o takim programie ktory emuluje costam i mozna wszystkie programy instalowac w wersji portable, ale nie wiem czy to nie urban legend

 

Ja również słyszałem, że istnieje taki program. Kiedyś ściągnąłem przez przypadek wersję cada 08 portable, ale nie działała. Nie wiedziałem jak to uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że podczas instalacji programów w stylu Photoshop, 3dsmax, AutoCAD czy innych, razem z oprogramowanie instalowane jest często oprogramowanie licencyjne (serwer licencji, klient licencji, klucze). Do tego dochodzą wpisy w rejestrze Windows i rózne pliki konfiguracyjne (C:\Docs&Setts\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\...). Z tego powodu ciężko zainstalować takie oprogramowanie do użytku przenośnego.

 

Z drugviej strony, podejrzewam, że istnieją specjalne środowiska WinAPI, które to umożliwiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności