Skocz do zawartości

Vizka.. zabawa z vray sun


rudylew

Rekomendowane odpowiedzi

Siema po paru latach nieobecności .. wracam znów do renderingu..

 

Robie sobie scene Vizka interior. Ustawiam oświetlenie. I mam pytanie.. ustawiłem sobie coś takiego w miare mi się podoba ustawienie światło ładnie wpada.. jednak tak kręce tym słoneczkiem i chciałbym żeby kolorek scian był White :D a nie taka sephia..

 

Obczajałem na nowo manualnie co słuzy do czego w V-ray'u :D doszedłem co i jak ale teraz kolorek..

 

GI exponential .. on enviroment w ustawieniach renderu...

 

Jakieś sugestie jak to mozna dalej zrobić? ja bede walczyl.. ale to jutro po południu a przez nocke ide spać.. moze ktoś mieszka daleko stąd i będzie siedział na forum to coś kopsnie :D

 

 

Ustawienia sceny i Kamerki vraya: http://images43.fotosik.pl/81/22f603efec7af0a5.jpg

 

 

 

269dd6b8ae8515df.png

 

Witam.. starych wyjadaczy :D

Edytowane przez rudylew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

słońce vraya świeci na zółto-pomarańczowo, a żeby to ztonować użyj Niebieskiego skylighta. Wnętrz nie oświetla się z zewnątrz tylko słońcem, poza nim jest jeszcze światło rozproszone z atmosfery (czy jak komu wygodniej).

 

Ja zazwyczaj na początek dobieram barwę skylighta pod gotową scenę i ew. koryguje ją dopiero po dodaniu jakiegoś directa (słońca).

 

Poza tym to jaki kolor ma materiał w tej scenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c25159d39f85102c.jpg

 

Dałem tak jak proponowaliście.. Więcej Ozone, mniej Turbidity i podniosłem słoneczko...

 

Teraz mam w miare to wyglądajace ..

 

Miałem juz usunąć sun i vraysky .. bo mi maxa zwieszało przy renderingu.. potem w miare progresu zostawiłem suna i dałem vray plane w otworze balkonowym.

Jak widać mamy jakieś przepalenia na scianach i suficie.. podejrzewam ze mam zbyt ciemną kamerkę fizyczną i za ostre światło ?

 

Shuter speed na 40

Iso na 100

i f-number na 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności