Skocz do zawartości

layout-portfolio


Gość artd000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam...prosze o ocene szablonu "nazwy i dane sa przykladowe" http://img9.imageshack.us/my.php?image=wwwscdmmm.jpg

 

Nie za duze? :) oceniam z perspektywy monitora 1600x1200..

Pionowe napisy bardzo nieczytelne i mocno sie gubia w tej srodkowej, kolorowej czesci. Co wlasciwie zawiera ta podstrona? Przykladowa realizacje? Reklame firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz. aartii ma rację. Ja oglądam z 1900x1200 i widać, że strona jest za szeroka. Pionowe napisy fatalne i mocno nieczytelne. Panna pomazana wygląda jak by była rozciągnięta. Menu poziome na górze ma fatalną typografię. Ale żeby nie było, że to taka krytyka głupia to napiszę, że całość wygląda fajnie i ładne tło zrobiłeś :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście twarz kobiety wygląda na rozciągniętą,kółka które są blisko (te ostre ) dałbym taki leciutki blur bo teraz jakby biją za bardzo w oczy, dół strony (białe tło )

dałbym jakiś kolor dość blady by za bardzo się nie wyróżniał. ogólnie fajnie ale sprawdz jakby to wyglądało może lepiej może gorzej, ocena wtedy należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie przeraza, ma jakis taki dziki szał w oczach :D

oprocz tych pionowych tekstow to jeszcze mi sie nie podoba podswietlenie gornego menu po najechaniu/kliknieciu.

Wydaje mi sie, ze ten kolor w ogole nie pasuje w tamto miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..przypomniały mi sie moje początki z "projektowaniem" stron :)

 

...jeszcze pare innych tutoriali z abduzeedo i bedziesz wymiatać, tymczasem lepiej poczytaj smashigmagazine :)

 

temat grafiki jest banalny, wymysl cos lepszego, ...kolorystyka :/

 

Pamiętaj, że strona w pierwszym rzędzie ma przekazywać skutecznie informacje.

Nie wiem na ile jestes zaawansowanym użytkownikiem ale może to ci w czyms pomoże (kiedyś sporządziłem sobie taki mały algorytm że tak to okeśle) :

 

podział na headline i body

 

zdjęcia ułatwiają intuicyjny przekaz treści - "obraz wyraża więcej niż 1000 słów"

 

wyróżnienie nagłowków - szybkie streszczenie treści

 

identyfikacja poprzez ikony - intuicyjność serwisu

 

design powinien wspierać identyfikacje (firmy/serwisu/zagadnienia)

 

design nie powinien górować nad treścią

 

kolorystyka zgodna z aspektami psychologicznymi

 

audio/video bardzo skutecznie wspierają przekaz

 

ograniczanie ilości treści ułatwia przekaz

 

jasny i rzorumiały przekaz treści (jasne poinformowanie wchodzącego na stronę o jej przeznaczeniu - po kilku sekundach niezorientowany odwiedzający poprostu opuszcza stronę)

 

brief na stronie gwarantem poprawnej komunikacji (dać użytkownikowi jasą odpowiedź co może znaleźć na stronie)

 

czytelna informacja o korzyściach jakie może uzystać (na stronie/od firmy)

 

odwołanie do aspektów międzyludzkich (strona nie ma być robotem, dobrze jeśli przedstawia naturalną komunikację człowiek-człowiek)

 

uzyskanie wiarygodności (np. wyświetlenie pozytywnych opinii poprzednich klientów)

 

wskazówka "co dalej" (można użytkownikowi zasugerować, np. przyciskiem czy boxem, co dalej może zrobic - załącz zdjęcie/skontaktuj się/zamieść opinię)

 

zdefiniowanie priorytetów dla poszczególnych treści

 

zdefiniowanie docelowej grupy użytkowników

 

opis serwisu nie tylko na stronie głównej (użytkownik może trafić z przekierownia na podstronie z ominięciem strony głównej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie strona jest kolorystycznie zbyt krzycząca skorzystaj z http://kuler.adobe.com/# może tu znajdziesz coś ciekawego. Pozatym jak już ktoś wspomniał wielkość na Laptopie źle się ogląda. Jak robisz Layout i zaczynasz od tła włącz grafike w przeglądarce i sprawdź jak przedstawiją się rozmiary. W takiej formie miałbyś spory problem z pocięciem tego Layoutu no chyba, że zachowałbyś te wielkość. Pomysł fajny jak go dopracujesz bedzie dobrze. Powodzenia w dalszych projektach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności