Skocz do zawartości

Model 3D: Launcher Faust


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy model game artowy. Jest to launcher o nazwie Faust, inspirowany tym z gry ROSE Online.

Normal i ambient occlusion są wypalone z modelu high poly. Wersja LP ma 352 trisy. Renderowane w scanline z oświetleniem omni.

 

faust1.jpg

 

faust2.jpg

 

 

faust3.jpg

 

faust4.jpg

 

faust_mapki.jpg

Edytowane przez Pussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aleś nawrzucał tych obrazów i do tego tak duze ze obiekt nie miesci mi sie na monitorze.

Ogólnie spoko ale nie widze sensu robić normali i takich dużych textur do tak niskopoligonowego obiektu, który jak mniemam w grze nigdy nie pojawiłby sie w takim przyblizeniu. Jeśli jednak miałby to osobiście wrzuciłbym więcej geometrii a texture zrobił ewentualnie oldskoolową.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Wiem, że spore obrazki, ale skalowanie, robienie miniaturek.. kupa roboty. :D

A tak to nawet klikać nie musicie.

 

Model nie pojawi się w grze wcale, to taki projekt do nauki i portfolio.

 

Gdyby projekt leciał do gry, to texturki szybko można zeskalować w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zeskalowaniu stracisz troche na jakosci. Lepiej jest robic odrazu texta w potrzebnej jakosci. Niby taka moda jest na skalowania ale szkoda jednak tej jakosci. Co do samej pracki to mi sie strasznie podoba w koncu to game art wiec nie mozna oczekiwac jakiego extra geometrycznego detailu i rendera. Dla mnie ta pracka ma niesamowity klimat i pewnie w grze fajnie by to wygladalo. Co do wykonania tekstur nie moge nic zarzucic fajne wyszedl normal jak i sam color kawal dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? :> Thanks.

 

W moim wykonaniu jest więcej krytycyzmu. ;) Ambient Occlusion wyszedł imo lepiej niż normal czy specular, ale już zostawię to i biorę się po maturach za kolejny, nieduży, projekt game art. Latający okrągły stworek, limit: 1000 trisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny, dobrze wykonany obiekt.

Co do wielkosci tekstur. Jak je pomniejszyc, wtedy znikaja te drobne ryski. Brakuje troche takiego posredniego detalu, widocznego z wiekszej odleglosci (czy tez przy mniejszej teksurze).

Aaa i mogles ztilowac lewa i prawa strone. W koncu sa identyczne. To samo z klami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, można było mirror zastosować, ale wówczas nie było mi wiadomo jak to zrobić. :)

 

Jak do tego dołożyć zeskalowane w dół na uvce wnętrze launchera, wówczas całość by się zmieściła na połowie tekstury. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności