Skocz do zawartości

Zaciemnienie.


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem: mam strasznie jasny, słoneczny i pogodny dom. Okna mi wychodzą na godzinę 13 i naprzeciwko mam tylko dachy sąsiedniej kamienicy, toteż słonce daje zdrowo po oknach, które na dodatek są duże. Jako miejsce do mieszkania to nie można sobie wymarzyć pogodniejszego mieszkania, ale zarazem jako miejsce do pracy jest to koszmar nad koszmary.

Białe zasłony tylko rozpraszają światło i nic więcej. Wczoraj kupiłem więc rolety na okna, najciemniejsze, jakie znalazłem, ciemnowiśniowe. Faktycznie zrobiło się ciemniej, ale do pełnej satysfakcji to temu jeszcze brakuje. Zastanawiam się, czy tych rolet nie potraktować jakąś farbą, tyle, że jedyna elastyczna farba kryjąca na tkaniny, która się nie wykruszy przy zwijaniu rolety, jaka mi przychodzi do głowy, to solwent, który śmierdzi jak bąk nieboskiego stworzenia i do tego schnie przez tydzień.

 

Ma ktoś lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Niestety, to dwupokojowe mieszkanie i wszystkie okna wychodzą na jedną stronę.

 

Próbowałem materiałowi szyb w oknach odhaczyć "affect shadows", ale nie działa... :D

 

Tak na marginesie: dziś, po dokupieniu ostatniej rolety, będę miał do oddania 4 opakowania po tych roletach. Dla osób, które od czasu do czasu potrzebują w coś zawinąć rulon, mogą się one przydać. Opakowania mają rozmiar 4/4/72 cm, po odjęciu miejsca, jakie zajmują zatyczki z obu stron. Chętnych zapraszam na priv, mail, Skype lub GG. :)

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tyle, ze raz: ja wynajmuję mieszkanie, dwa: rolety antywłamaniowe kosztują więcej niz straciłbym po włamaniu, trzy: chodzi mi o zaciemnienie które umożliwi mi wygodna pracę z ciemnymi plikami *.ifl w bgr. Jak na razie muszę stosować sztuczki typu przesuwanie gammy, by cokolwiek widzieć, co utrudnia mi poprawne ustawienie światła w scenie, tak, by pasowało do obrazu oryginalnego. Do normalnego modelowania to zaciemnienie jakie dają rolety styka, ale ja obecnie mam do zrobienia F/X do scen burzowych, prawie nocnych i nadal gdy je mam w bgr, to widzę na monitorze głównie własną sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że masz tak szeroką roletę, że zasłania 100% otworu okiennego, co jest mało prawdopodobne. Spróbuj i zobacz jak wpłynie na obraz. Poza tym jeśli karnisze są wystarczająco solidne zamiast zwykłych zasłon (które zazwyczaj i tak dużo światła puszczają) powiesić coś cięższego/grubszego. Pod drzwi również cos podłożyć.

 

Tak to nie pomoże, to możesz zawsze okna czarną farbą pomalować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zasłaniają cały otwór okienny. To są 60-tki, a szerokośc szyby w skrzydle okna wynosi 53cm. Dodatkowo powiesiłem jeszcze koce na karniszach. Na upartego można pracować. Ale i tak chcę te rolety jakoś pomalować, bo nie uśmiecha mi się w takich sytuacjach wieszanie za każdym razem koców.

 

Anyway thx. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz te rolety? Najciemniejszy kolor to nie znaczy, że zatrzyma światło, kolor tutaj nie ma nic do gadania, ja mam beżowe a w cień istna ciemnia, ważne aby rolety od strony zewnętrznej pokryte były "gumą", materiał tylko od wewnątrz, taka gruba powłoka gumy nie przepuszcza światła, a jak dobrze zamontujesz to i szpar się pozbędziesz ;)

 

Jak byłem na studiach to do okien przybijałem gruuby koc :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rolety z jakiegoś sztucznego włókna, symulują bawełnę, ale przydałoby im się byc wykonane z drelichu, a nie z tego szajsu...

Hmmm... Właśnie! Skoro juz mam sam mechanizm rolet, to w sumie moge wywalić tą tkaninę sztuczną z nich i zamontowac zamiast tego jakąś tkaninę typu drelich. Może nawet być podwójna, z tym nie ma problemu.

 

Czasem pod latarnią jest najciemniej.

Masz repa, chłopie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksar, chodzi o to, by po pracy móc te rolety unieśc i nacieszyć się słońcem zamiast tkwić w depresjogennym mroku. Dlatego folia odpada, poza tym, to wynajmowane mieszkanie. Odklejałeś kiedys taką folię? Bo ja tak. Wrogom nie życzę, zwłaszcza, jak na słońcu się ona ślicznie zwulkanizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie kup rolkę taśmy dwustronnej i parę kartonów czarnych, w kazdym sklepie malarskim dostaniesz takie. Przyklejasz na szybę i z głowy. Ciemność gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3, zaprosiłbyś gości do domu zaciemnionego kartonami, albo odklejałbyś je i przyklejał za każdym razem?

To trzeba skutecznie, ale bez robienia z domu placu budowy lub meliny.

 

A te rolety o tyle sa dobre, że nie wymagają przywiercania do niczego: wiszą na ościeżnicach na takich zaczepach i można je zdjąć jednym ruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień śpij a pracuj w nocy, a tak na serio to wiem cos o tym, umnie dają radę zasłonki przysłoniete do połowy mam monitor ustwiony tyłem do okna, bez przysłonienia to by oczy chyba wypaliło:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kupiles zle rolety.Roleta transparentna ktora posiadasz przepuszcz swiatloe w stopniu zaleznym od grammatury koloru itp.Nalezy kupic rolete zaciemniajaca ktora od wewnatrz ma kolorystyke pozadana natomiast po zewnetrznej stronie zajduje sie biala guma zatrzymujaca swiatlo w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okna na godz. 16. i bordowe rolety... jedynym problemem przy ostrym słońcu są jasne elementy wnętrza (słońce przebija przez te rolety, oczywiście). Ja obracam monitor i przesuwam fotel,klawiaturę i myszkę - zajmuje mi to jakieś 4-5sec.

Myślałem żeby zrobić sobie jakiś czarny ekran na plastykowym stelażu, montowany do oparcia fotela (możnaby użyć starych teczek dla plastyków 100x70cm).

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności