Skocz do zawartości

[Animacja 3D]: "reklama" Lego Bionicle


al3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu w studium reklamy wybrałem animację 3D jako moją pracę dyplomową. Teoretycznie mogła być to dowolna animacja, ale że to szkoła reklamy to dobrze aby miała coś wspólnego z reklamą. Ja z reklamy jestem lewy (poszedłem do tej szkoły tylko dla grafiki i prócz podstaw photoshopa i corela nic się nie nauczyłem - więc to kolejne potwierdzenie - chcesz być dobry z 3D? ucz się sam :P). Wracając do tej "reklamy" animka kończy się zbudowaniem TV w którym pojawia się trailer filmu Bionicle już ściągniętego ze strony lego.

Tutaj macie link do albumu na fotosiku z paroma wybranymi klatkami:

http://al3r.fotosik.pl/albumy/627321.html

 

a tutaj do serwera ftp na dino web do wersji skróconej animacji (kończy się w momencie zbudowania TV, więc nie ma trailera i napisów końcowych):

http://al3r.diinoweb.com/files/

 

Skompresowana Intel indeo więc jak by ktoś miał problem z odtworzeniem to w folderze kodeki znajdują się jak nazwa wskazuje kodeki.

Login: al3r

hasło: kodeki

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam wrażenie, że nie chcesz pokazywać swojej pracy;) Indeo jest już przestarzałym kodekiem i już się w nim praktycznie nie kompresuje (na dodatek mi się akurat nie otwiera, a nie będę zaśmiecał sobie kompa intalując coś takiego), wrzuć to na jakiś normalny, ludzki serwis typu you tube, albo vimeo albo streamuj z własnego serwera jeśli akurat takowy posiadasz.

 

Ja poczekam na inną wersję

 

Pozdrawiam

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie siedziałem w żadnych animacjach i raczej nie zamierzam. Składałem to w premierze i jak kompresowałem Divx'em albo Xvid'em to wychodziły różne artefakty, a że ja wszystko robię na ostatnią chwilę to nie miałem czasu jako tako rozgryzać tematu kodeków i kompresji więc skompresowałem w indeo. Dziwne że Ci nie chodzi - zawsze intsaluje się wraz z maksem, próbowałeś otworzyć w Windows Media Player? bo tylko w tym chodzi.

No nic, spróbuje jutro wrzucić to na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IndeoVideo zawsze był dobrym, wspieranym przez systemy kodekiem. Był moim ulubionym. Był. Teraz są lepsze.

Jeśli Divix zostawia artefakty to znak że powinieneś wejść w jego ustawienia i zwiększyć bitrate (np. 9000) i ilość passów... (2) - zapewne są tam gotowe "presety".

 

Spróbuj zainstalować Indeo na Viście... zonk..? ciekawe. Raczej się nie da.

 

Wrzuć na Vimeo - chętnie zobaczymy animację, wszyscy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dvixa, próbowałem zwiększać bitarate i nic, a animka jest w rozdziałce PAL'owskiej, więc nie powinno być problemów, a jednak. jeżeli kiedyś będę robił jakiegoś reel'a to już konkretnie wejde w temat konwersji i Divx'a. Co do indeo to fakt, na Viście się nie zainstaluje.

 

Wrzuciłem filmik na vimeo, po czym przeczytałem że jest jakiś problem z konwersją że spróbują później, wyskoczyło tak z 2 razy, następnie wyskoczył komunikat że będzie konwertowany za ponad 4h. No nic, jak nie zadziała, to ja nie mam czasu aby się z tym bawić. Jak ktoś ma Xp i zainstaluje te kodeki to go to nie ugryzie, bo to czyste kodeki, nie żadne tam packi itp. Reszcie pozostaje obejrzenie paru klatek na fotosiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że Indeo nikogo nie pogryzie po zainstalowaniu.

Vimeo może i napisało że przekonwertują Twój filmik za 4h - ale wcale nie musi do tego dojść.

Radzę przerobić na WMV albo MOV - H264 - problemów nie będzie. ;)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Znaczy ...hm... mnie się osobiście nie za bardzo podoba...

tzn. sama postać porusza się sztywno - ale nie tak jak powiedzmy robot,

tylko sztywno. Przy tym "szura" nogami.

I dla mnie osobiście szkoda było pracy nad modelem by potem

"razić" animacją :)

Ale to tylko takie moje osobiste odczucia.

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało mnie. Nie chcę ranić Cię krytyką, więc napisz tylko czy aby na pewno chcesz usłyszeć to co Inni myślą o tej animacji.

Jeśli TAK - to coś naskrobię, ale przyjemne to nie będzie :(

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Szumy i brak odbić/blików to najmniejszy problem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

sly - spoko wal ile się da, zniosę wszystko, może dlatego że zdaję sobie sprawę jaka jest biedna i że to jest pierwsza i najprawdopodobniej ostatnia animacja w moim życiu :] (ewentualnie kiedyś jakiś reel, ale do reela to trzeba mieć pracki :P) Chciałem zrobić jakąś ładną scenkę ale się uparli że jak coś w 3D to musi być to animacja, więc dostali "animację" :-)

 

mariusz_maciag - co do poruszania się to kryje się za tym dłuższa historia. Bardzo chciałem wymodelować bionicla, ale jak zobaczyłem dużego to się lekko załamałem, więc wybrałem mniejszą wersję nie zastanawiając się jak ją później z animuje. Problem z mniejszą wersją jest taki że nie posiada "kolan" wiec się nie porusza tylko "szura" po ziemi. Założyłem sobie że zegnę go tam gdzie naprawdę zginają się klocki, no i przemieścić go po ziemi to była masakra :P

Edytowane przez al3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem wymodelować bionicla, ale jak zobaczyłem dużego to się lekko załamałem, więc wybrałem mniejszą wersję nie zastanawiając się jak ją później z animuje.

 

Czy to znaczy że model nie jest Twój..?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki mogłyby się trochę szybciej ruszać, albo po jakichś ciekawzych torach, bo tak jakoś mało dynamicznie wyszło. No i oczywiście szurająca sztywna postać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie strasznie raza kolorki. Urzywasz bardzo nasyconych, czystych barw a przeciez sa rozne odcienie kolorow.

Mozliwe ze klocki maja wlasnie takie kolory, nie wiem. Ale nawet wtedy moznaby to zrobic inaczej , zeby nierazilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności