Skocz do zawartości

Teczka 2D - Solo - ćwiczenia DP & szkice


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chciałbym przedstawić Wam moje pierwsze kroki w Digital Paintingu. Mam nadzieje, że pomożecie mi się jakoś rozwinąć ;) i tak długo się zastanawiałem czy tu wrzucić te moje wypociny, ale potrzebuje, żeby ktoś to ocenił i powiedział mi co mam robić, żeby czynić postęp.

 

Oto moje pracki :

 

my.php?image=pomarancza.jpgmy.php?image=swieczka.jpgmy.php?image=swieczka.jpgswieczka.th.jpg

 

pomarancza.th.jpg

 

banancopy.th.jpg

 

jablkocopy.th.jpg

 

rozyczka.th.jpg

 

my.php?image=banancopy.jpg

 

my.php?image=jablkocopy.jpg

 

my.php?image=rozyczka.jpg

 

my.php?image=swieczka.jpg

 

No to czekam na "brutalną" krytykę :P

 

 

Pozdrawiam,

Solo

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za dużo konfabulacji, za mało obserwowania stąd pewnie "od czapy" kolory (zielone listki, radosne kolorki owoców). Za dużo blurowatych, rozjaśnianie bielą. brak gruntu, który ma bardzo duży wpływ na kolor obiektu. Mały kontrast. To tak na szybko. Na głównej jest tłumaczenie ciekawego poradnika. Polecam :)

 

btw ja wiem, że zrzędzę ciągle o tym, ale lepiej jest, gdy obrazki ładują się od razu całe, a nie thumbnailsy, na które trzeba klikać po kolei, żeby zobaczyć co tam się chowa. To forum graficzne, nie ma co się chować z graficzkami.

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordbiernac ci napisał przecież - perspektywę poćwicz :)

 

Ja sam nie pomogę, niestety niewiele umiem. Mogę jedynie zasugerować coś co jest imo związane bardziej z psychologią niż z plastyką.

Na samym początku musisz nauczyć się ocenić co na obrazie jest ważne, a co nie. Wyodrębnij przede wszystkim główne płaszczyzny, zblokuj kolory albo wręcz samym walorem popróbuj. Na muskanie detali przyjdzie czas. Wg mnie, chociaż mogę się mylić, na początek nie warto się nimi przejmować. Są rzeczy ważne i rzeczy mniej ważne. Najpierw warto skupić się na tych najważniejszych - perspektywa, proporcje, bryła.

Na razie nie maluj wszystkiego, bo super detal przy skopanych podstawach to kwiatek do kożucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka :)

 

Dzięki za komentarze :) Stwierdziłem, że póki co wezmę się za rysunek odręczny, a tylko czasami coś tam nabazgram tabletem ;)

Parę moich szkiców :P Oceńcie, skrytykujcie, pojedźcie po mnie :P

 

dzbanek.jpg

 

garnuszek.jpg

 

grzybki.jpg

 

romanhelmet.jpg

 

A to takie niedokończone trochę :) Jakoś tak wyszło :P

 

gondorhelmet.jpg

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

Parę nowych szkiców :) Oceńcie, proszę :)

Niestety fotki a nie skany, dlatego wyglądają trochę gorzej :P O ile moje szkice mogą wyglądać gorzej ;)

 

owoce.jpg

 

owoce2.jpg

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo powiem Ci tak, w olowku nie cieniujesz plamami...krecha i wrazliwa linia. Tak mnie uczono. Bardzo dobrze wziadc sobie cala martwa nie 1 rzecz ale wiecej ich. Zrobic przekatna po ktorej pojda cienie ....i wszystko krechami, z poczatku jakbys brudzil cala kartke a potem wrazliwymi liniami wyciagasz reszte...

 

bless :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek ładny tylko rączka od niego nie w takiej perspektywie podobnie dzbanek z cieniowaniem to troche jak IN Flaamess napisał, bo w ołówku nie możesz wyróżnić kolorem z jakiego materiału jest dany przedmiot więc trzeba to zrobić za pomocą kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za komentarze :) Właśnie teraz staram się cieniować kreską :)

Tutaj kolejne szkice zamieszczam, uwziąłem się na te owoce :P

 

owoce3.jpg

 

 

Edit : Tą gruszkę starałem się zrobić metodą kreskowania w różne strony. Trochę nie wyszło :P Ale mam pytanko, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym to polega? I w sumie, kiedy się to stosuje? :)

 

Pozdrawiam,

Solo

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jol panie :)

niezle juz zaczynasz kombinowac , aczkolwiek moglbys rzucic sie na troche ciekawsze uklady kompozycyjne..bo rysujac takie pojedyncze rzeczy za wiele nie osiagniesz..

jak chodzilem na kurs to zawsze stala jakas ciekawa martwa..dzieki czemu mozna chyba porownywac mierzyc wielkosci itd itd roznych przedmiotow..czy tez kadrowac..

taka umiejetnosc przyda Ci sie w dalszej pracy a napewno ulatwi niektore sprawy :)

i nie rysuj z fot zadnych jablek czy grzubkow bez sensu moim zdaniem :)lepiej na biurku postawic cos oswietlic z jednej strony potem z drugiej..i w takim ukladzie pare rysunkow machnac :)

to tyle pozdro i sukcesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz :) Poszedłem za radą ^^ i zrobiłem taką powiedzmy kompozycję początkującego :P I nie rysowałem z fot, tylko ustawiłem sobie na biurku xD :D Oto efekt ;P

 

komp.jpg

 

Wybaczcie beznadziejną jakość, ale niestety moje cyfrowe g.. lepszego zdjęcia nie zrobi, a skanera jeszcze nie mam.

 

Pozdrawiam,

Solo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Kreskowanie owe mozna używac WSZĘDZIE i ZAWSZE. Z tym, że robi się to metodą nakładania warstw kresek na siebie, krzyżując tym samym je ze sobą. i oczywiscie, tam gdzie wiekszy cień, tam wiecej warstw tych kresek. Ja własnie tą metodą rysuję i osobiście, bardzo mi się podoba, zalezy jaki kto ma gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności