Skocz do zawartości

Maxwell v2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

ilość SL nie ma kompletnie żadnego znaczenia, trzeba TYLKO I WYŁĄCZNIE porównywać poziom odziarnienia sceny na oko. w V2 śrenio przy 7 SL jest już w miarę czysto gdzie w 1.7 trzeba było czekać do około 12 SL , ale to się bardzo różni w zależności od sceny.

 

Raczej przy interiorach jest najmniejsza różnica, gdzie jest mnóstwo bouncesów światła, a o wiele szybciej liczą się sceny z otwartym studiem, albo świecone HDRkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluję wszystkim, którym udało się pobrać demo widocznie trafiam fatalnie albo jestem wyjątkowo nieudaczny. Tak.. to co mnie muliło oglądając porównania to fakt iż było inaczej zauważyłem to od razu. Dla mnie liczy się przede wszystkim aspekt real-foto więc w sumie testy na demo to i tak średnie rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ściągać jak ameryka śpi ;) a poza tym to już teraz nie ma takiego tłoku na serwerach, można spokojnie zassać po kilku próbach.

 

może Spyra masz jakieś zlecenie w maxwellu ? to bym chętnie zarobił na upgrade, bo ostatnio kiepsko z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdeno nic do roboty niestety.. sam się nudzę. Perturbacje biznesowe przeżywam od jakiegoś czasu na linii spółka-wspólnik-prezes-jakość produktu. Chcieli mnie w błazeńską czapkę ubrać przed klientami z zachodu no to bunt...pat i bryndza. Klientów od cholery z całego świata a tu się zrobić nie da... he he to tylko u nas takie jaja mogą być.

 

Z nudów sam się mordowałem nad katalogiem i jakoś go zrobiłem w sumie 100str ...taki pdfik. Miałem się tu nawet pochwalić ale...

Miałbym roboty od cholery ale muszę jakiegoś wspólnika normalnego znaleźć żeby taki temat porządnie ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie testowałem , jakoś nie wpadłem na to bo przy rozdziałce max. 800X600 to raczej nie ma problemów z RAM, ale pewnie przy zahaczonym multilight intensity+color to więcej żre pamięci.

 

pokaż pdfa Spyra , albo przynajmniej renderki maxwellowe , zawsze warto popatrzeć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rewelka, kawał dobrej roboty wydziargałeś.

Jesteś chyba najwięcejrenderującymwmaxwellupolakiem jakiego znam.

 

oczywiście z niedostatków niektórych materiałów i scen z pewnością zdajesz sobie najlepiej sprawę to nie będę smędził. Jestem pod wrażeniem.

 

no i nareszcie dowiedziałem się do czego są te "obrabiarki" które kiedyś renderowałem w ramach nauki, szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ich skala, myślałem że są zdecydowanie mniejsze.

 

Powiedz czy te stożkowate nóżki to jedynie design ? czy ma to wpływ też na jakość dźwięku, że tak na szpicach to wszystko stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce to mała powierzania podparcia czyli dosyć podstawowa sprawa jeśli chodzi o rezonanse, chociaż można też stosować różne absorbery bardzo dobrze sprawuje się marmur. Generalnie chodzi o to aby niwelować drgania płynące od i do urządzenia.

 

Tak zdaje sobie sprawę z różnych niedomagań ale ta robota była wykonywana w dosyć długiej perspektywie czasu i było coraz lepiej. Ale ty zdeno się tym zajmujesz i wiesz z czym masz do czynienie natomiast laik ma raczej małe szanse załapać o co chodzi.. swoja drogą są tam i zdjęcia więc można próbować znaleźć.

 

Co najważniejsze Maxwell ma możliwości których ja do końca nie potrafiłem wykorzystać zmiany które zapowiedzieli w V2 powinny zwiększyć real czyli lepsze metale, bump itd.

 

Ale na dzisiaj mam już ogólną wizję jak szukać prawdziwego real-foto

 

A co wy na to, że taki temat Made in Poland stoi w bezruchu bo ziomale blokują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no metale podobną są much improved, z obrazków wynika, że nareszcie można uzyskać rozjaśnioną krawędź jak Wielki Architekt przykazał a nie jakieś ściemniające się badziewie.

 

dzięki za wyjaśnienie tych stożków, tak coś podejrzewałem, ze o to chodzi ale zawsze lepiej spytać.

 

a co do ziomali to jakoś już tak wszędzie jest, że spółki to kiepski pomysł, jednak lepiej jak na górze siedzi jedna szyszka i ma decydujący głos. Trzeba brać przykład z istniejących firm i organizacji. Zorganizuj tą firmę jak Watykan będziesz miał prawo tworzyć rzeczywistość samemu.

Możesz wtedy nawet ogłosić że jesteś nieomylny i kto twierdzi inaczej jest kacerz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałem sam dosyć długo ale problem rozbił się o ilości. Aby wejść na ilość bez położenia jakości trzeba używać innego sprzętu itd. Problem w tym że ja już tak skrystalizowałem wizję marki iż nie ma nad czym dyskutować dlatego zachód chce to brać.

U nas sprzęt się nawet znajdzie ale na przystawkę słoma w butach i mentalność żywcem z Gierka, co gorsza wszystko wyłazi jakoś z czasem..trauma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując zdjęcia i materiały dochodzę do wniosku iż postęp powinien być wyraźny w kierunku podniesienia jakości. Jednak wychodzi na to iż różnice i zmiany są na tyle duże że trzeba podejść od nowa do materiałów, scen itd. aby stworzyć konkretny obraz na odpowiednim poziomie. Trochę to jednak irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w pełnej rozciągłości. jak renderowałem sceny z 1.7 w V2 to każda różniła się od oryginału.

 

z pewnością ma na to wpływ przepisanie kodu BSDFów, podobno ROUGHNESS działa inaczej , REFL 90 ma jeszcze większy wpływ na wynik,

 

na bank materiały trzeba będzie od nowa poprzeglądać i pomiziać suwaczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na iż materiały inaczej reagując na światło będą bardziej „świecić” w scenach dając zupełnie inny mocniejszy klimat. Nie wiem czy efekt jest na tyle mocny że aż dodali możliwość korygowania barwy światła. Ja bym też chętnie potestował ale 8000x6000... boję się tego tykać bo mnie wciągnie i zacznę wszystko robić od nowa, a jak jest lepszy klimat to jeszcze wzmacniacze lampowe by się przydały... w aktualnej sytuacji pachnie rozwodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeno nie rób sobie jaj ze świętych instytucji. Ja na przykład służyłem audiofilom najwyższym współczynnikiem akceptacji przez żonę. Chłop się tłumaczy z ceny klocków, kabli, a żona i tak powie że tylko ten stolik i podstawki ładne są...

Powiedz lepiej na ile to realnie przyspieszyło wg. twoich testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aż tyle to nie testowałem aby tu liczbowo się określać, przy renderowaniu w studio (gdzie mało indirect lightingu to przyspieszyło odziarnianie jak ta lala) już przy 7 czy 8 SL widać poprawę gdzie wcześniej trza było czekać na 12-13 , gorzej w interiorach gdzie światło odbija się w nieskończoność , tam przyrost mocy to raczej nie jest powalający.

-----------------------

ciekawe też co do tych podstawek, ja też pewnie bym powiedział, że to tylko stolik i tylko podstawki. Mam znajomych audiofili i nigdy nie potrafiłem pojąć onanistycznego podejścia do sprzętu. Chyba trzeba być zdrowo wycofanym aby sprzęt, marki, mody cenić bardziej niż ludzi.

 

Szczególnie widać to po komórkach, kiedy ludzie działający, sprawny telefon wymieniają na nowy i motają się z nauką menusów i nowych wodotrysków od nowa , ale moda i telewizja tego wymaga.

 

Jak to jest z wami ? też gadżecicie trochę? wstyd chodzić po mieście w butach z przed 3 lat ?

 

wydaje mi się, że wychowanie ludzi przez telewizor zamieniło nas w niewolników konsumpcji, te ciągłe porównywanie się do nierealistycznych wzorców z plazmowego ogłupiacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil jest zdecydowanie bliżej konesera literatury, filmu, malarstwa itd. generalnie smakowania muzyki. Sprawa jest prosta, pewne rodzaje muzyki z natury powinny być słuchane na wysokiej klasy sprzęcie, a inne nie. Prawdziwego audiofila rozpoznamy bardziej po muzyce której słucha, mniej po sprzęcie. Natomiast onanistyczne podejście do jakiejś dziedziny jest dość charakterystycznym zjawiskiem od którego przeważająca większość populacji nie jest wolna. Szeroko akceptowane i „rozumiane” jest kupowanie drogich aut bo fajna zabawka, świadczy o statucie no i przede wszystkim sąsiad zielony na gębie. A jak się zastanowić to głupota, bo utrata wartości jak diabli, ubezpieczenie kosztuje majątek, dziecko gwoździem przerysuje lakier, a w końcu i tak zgnije. Faktem jest iż rynek audio high-end bardzo się ruszył w ostatnich latach dzięki kinu domowemu i tam w większości są klienci kupujący klocki dla efektu ale to nie audiofile, a może raczej szpanofile.

Pasja nie jest niczym złym natomiast blichtr, tani szpan itd. są stare jak świat, ale prawdziwy audiofil raczej do tego nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem testy.. bardzo grube zmiany jednak. Materiały trzeba robić zupełnie od nowa, ale możliwości dopieszczenia realu wydają się większe. Jeśli chodzi o postęp w wytracaniu szumu to w pewnych obszarach postęp jest ogromny a w innych bliski zeru. Na przykład to co odbija się w chromach, lustrach itp. uzyskuje błyskawiczną czystość i szczegółowość w porównaniu z 1.7

Daje się odczuć wyraźne ocieplenie obrazu ale to znowu ma chyba związek z materiałami które inaczej reagują na światło, są bardziej „aktywne” mają wyraźnie pełniejsze, głębsze kolory i dają więcej czadu w emisji światła odbitego.

Generalnie wrażenia pozytywne, ale kurde będąc szczerym to nie takie proste aby się w tym wszystkim szybko połapać bazując na starych śmieciach z 1.7... niby idzie na starych materiałach ale jaja takie wychodzą niekiedy że można lekko zgłupieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę mam ten wątek ciągnąć sam...Wydaje się że najprostsze testy można przeprowadzać na pojedynczych materiałach co do „odszumiania” postępy są niekiedy spektakularne jest nawet 5-6 razy szybciej. Ale zauważyłem też bardzo pozytywny efekt polegający jakby na zmianie jakości światła. W studiu ten efekt pojawia się jeśli mamy lepsze softboxy a konkretniej dyfuzory światło jest lepiej rozproszone a konkretnym efektem są mniejsze kontrasty i to w V2 wyraźnie widać jest trudniej „przepalić” jakiś fragment przy ogólnie lepszym doświetleniu całości.

Całe testowanie jest utrudnione poprzez zmiany w materiałach i tym samym odtworzenie identycznych warunków dla 1.7 i 2 nie jest takie do końca proste jednak pewne materiały zachowują się bardzo podobnie. Na razie to porzucam bo mnie demo drażni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powodów do siania defetyzmu nie ma. Na pewno nie obniżyli jakości wręcz przeciwnie a i szybkość poszła w gorę. Wygląda na to iż skupili się na obszarach które silnie niedomagały i to daje efekt. Prawda jest taka iż aby porządnie testować trzeba mieć punkt odniesienia i szukać optymalnego odwzorowania. Ja widzę żywy produkt ale i tak to nie jest to ponieważ obiektyw widzi inaczej niż oko. Krótko mówiąc trzeba mieć profesjonalne warunki fotograficzne czyli porządne studio... oświetlenie Broncolor, aparat Sinar, przystawkę skanującą Betterlight, obiektywy Linos, Schneider i możemy szukać i rozmawiać o konkretach. Trzeba mieś suwmiarkę aby zmierzyć jak ktoś chce dokładniej to bierze do ręki mikrometr albo pasametr, ale trzeba się czegoś trzymać. Może mnie ktoś zatrudni w branży 3d to się zabiorę odpowiednio do tematu, poszukam jakości i poustawiam oponentów w szeregu. Mam swoją wizje na prawdziwą jakość w 3d, ale już jej chyba nie zrealizuję bo mam inne problemy, a to jednak na dzisiaj nie jest mój główny temat. To lekka mowa-trawa odnosząca się do innego wątku na tym forum dotyczących Maxwella i agresywnych postaw bez podstaw..

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Zdeno.. Maxwell to najmniejszy problem w moim popier.... przypadku powiem szczerze iż z głębi serca chciałbym ich wspomóc dużo większą kasą za wykonana pracę dla pięknych realistycznych obrazków. Coś wrzucę aby nie być gołosłownym... a tak w ogóle to bida nadal śpię w hibernatorze jak ożyję to się odezwę..

http://www.megaupload.com/?d=5RIWRWP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Spyra , dajesz zdrowo , niektóre kadry pierwsza światowa liga, szczególnie ten głośnik z sofą i żaluzjami pierwsza klasa, albo ta sekcja zwłok , rewelka.

 

Jakbyś miał jakieś ciekawe zlecenie za olbrzymią kasę i z odległym terminem na maxwella to ja chętnie się podłączę do takiego super rokującego przedsięwzięcia ;) i specjalnie pod to upgraduje się do V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator

O to chodzi w produkcie flagowym ma wzbudzać kontrowersje jednym się skrajnie podobać innym na odwrót więc jak widać spełnia swoje zadanie.. jak się chcesz bardziej dziwić to zobacz tu http://www.sklep.koris.com.pl/index.php?p866,wilson-audio-alexandria-x-2-series-2 i zwróć uwagę na cenę pewnie też nie pasuje do twojego pokoju ale widzę że chyba rendery rzeczywiście dobre skoro przyszło kopać w treść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie monitory tj. rozdzielczość... coś tu wrzucę za parę dni w zasadzie nic nowego nie robiłem bardziej scalałem w całość ale trochę tego jest. Mam to przygotowane 2560x1600 ale chyba nie ma co przesadzać proponuję 1920x1200. Chodzi o to aby PDF oglądać full screen bez poniewierania obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Spyra. NLimity szukają materiałów do nowego demoreela. Myślę, że spokojnie możesz coś im swojego podrzucić w zamian za reklamę swojego www w creditsach. ma to być pokazywane na sigraphie i pewnie potem na stronce będzie wisiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację Zdeno, ale jest mi nie po drodze ze względu na markę, której w obecnej sytuacji nie chcę reklamować ponieważ to niepotrzebnie miesza. W momencie konkretnej ekspansji to bardzo fajne posunięcia ale nie teraz. Materiały wrzucam dla Was pod kątem tematu, bo jak zauważyłem po moich wątkach ludzie się nieśmiało interesują a w końcu liczy się konstrukcja, a nie destrukcja. Wrzucam to na chwilę więc kto czujny niech pobiera.. ok. 90 procent Maxwella reszta zdjęcia.

http://www.megaupload.com/?d=KKT7OEVX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z żadnych gotowych .mxm to co istotne czyli moje produkty i klocki robiłem sam. Z Maxwella można więcej wyciągnąć ale ja generalnie przyzwoicie zacząłem się w nim poruszać jak skończyłem robotę. Poza tym brakuje odpowiednich zabawek aby tworzyć hiper-real pod zastosowania poligraficzne a to mnie w zasadzie interesuje. Ale przynajmniej koncepcja jest na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jakoś ciągnąć „nudny” wątek ...nie wiem czy ktoś eksperymentował z dość istotną, nową możliwością w V2 tj. faktem iż plik można zapisać nie tylko w „dziadowskim” sRGB ale na przykład w ProPhoto RGB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła promocja na licencje maxwella :D jeżeli Hiszpania wygra mistrzostwo świata to dają 50% rabatu. Za ćwierćfinały i półfinały mniej. Szczegóły na stronce.

Jednak po dzisiejszym meczu (w plecy 0:1 z zegarmistrzami) to kiepsko się to zapowiada ;)

Spyra Ty masz tego 2.0 ? jeżeli tak to mam do Ciebie mały romans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności