Jump to content
Spyra

Maxwell v2

Recommended Posts

Nic dziwnego ... przyspieszy nagle średnio 3 razy.

Niepokój bierze się stąd iż jest to powiązane z ofertą sprzedaży Maxwella za mniejsze pieniądze i to w zasadzie już tego nowego w przyszłości oczywiście ... jak się okaże że nie jest tak super to i tak nikt nie powinien narzekać bo taniej kupił... taki chwyt na czasy kryzysu. Ja nie wróg tylko przyjaciel Maxwella tak sobie tylko dywaguję bo jak się ciągle gapię w ten bezlitosny szum to te próbki wyglądają na lekki cud.

Ja tam nie maxwellista, ale w sumie cos programisci musieli robic kiedy marketing staral sie sprzedac maxwella 1 :) A ze obnizaja cene, hhmmm, jakos nie zauwazylem zeby Maxwell zawojowal rynek, nawet jesli teraz ma byc 3 razy szybszy, musza miec jakis sposob na przyciagniecie nowych klientow zeby sie przekonali do maxwella.

ten drugi "krok" workflow nic wielkiego, boję się że wszystko co miało być najlepsze już pokazali :( mieszają z tym studiem bez sensu co chwila coś zmieniają i się trzeba uczyć od początku, lepiej by coś zrobili z tą zaśmiecającą wszystko kaustyką

Przede wszystkim niech naprawią używanie instancji, masa userów na to narzeka... i wszystkie podobne błędy, które powodują, że Benchmark wynosi nie więcej niż 5 :)

heh pokazuja raz w meisiacu cos z v2 :) w takim tepie to zanim wyjdzie bede juz stary:)

eee no raczej dożyjesz Trójkąciku - na forum 99% obstawia, że wielkie halo odbędzie się na Sigrafie czy sigraphie czy sighgraphbpie ... jakkolwiek to się pisze.

Od tego trzeba było zacząć.. liczy się tylko jakość. Gdyby chodziło o szybkość używałbym scanline albo :rolleyes: Ale mówiąc poważnie i tak się trochę obawiam że quality zostanie poturbowane przez upragniony speed i lekko zacznie zalatywać plastusiem jak na przykład w :rolleyes:

no i coś świat maxwella zastygł w niemym bezruchu w oczekiwaniu na wersję nr.2 .

Jak się chłopaki z Madrytu nie spiszą to pewnie maxwella czeka smutny los brazila finala i innych śpiewów przeszłości , oby nie .

nowe jaskółki wypuścili , szczególnie caustics wygniata w porównaniach

Wychodzi jednak na to że dopieścili szczegóły pod kątem jakości ... trzeba się będzie od nowa pobawić z materiałami. Już różnice w normal i bump mapping zrobiły na mnie wrażenie.

tak robią wrażenie, tylko moim zdaniem to nie powinno być traktowane jako "nowość" tylko jak naprawianie baboli, bo nic nowego tu się nie pojawia oprócz tego że bump nareszcie wygląda jak bump itd.

w sumie to dopiero po testach szybkości będzie można się zastanowić czy warto iść w tym kierunku bo jeżeli szybkość będzie jedynie 33% lepsza to nie warto kupować upgrade tylko jeszcze jednego kompa ;) no i ciekawe ile kasy będą chcieli dla stałych userów

Myślę że klienci Maxwella idą trochę w innym kierunku i każda poprawa jakości jest jednak kluczowa. Szybkość przestaje być aż tak poważnym problemem jak kiedyś podobnie jak ilość RAM. Dla mnie to była by duża porażka gdyby Maxwell położył jakość kosztem szybkości.

ja jestem klientem maxwella, a w zasadzie next limit'u.

nie miałbym nic przeciwko gdyby program umożliwiał mi wybór poziomu realizmu i skomplikowania obliczeń. Wtedy mógłbym puszczać na nockę rendery finalne w super jakości, ale z drugiej strony inwestor mógł zobaczyć poglądową wizkę już po 5 minutach a nie 5 godzinach. Bo trochę męczące jest przeskakiwanie pomiędzy maxwellem a vrayem.

co do tej klienteli która ceni GŁÓWNIE bezkompromisową jakość, to jest jej prawdopodobnie jakiś znikomy procent wszystkich zainteresowanych, w dzisiejszych czasach czas to pieniądz tak też nic dziwnego że kosztem utraty jakości znakomita większość z otwartymi ramionami powita wzrost szybkości.

Next Limit do rozwijania swojego softu musi mieć wpływy z licencji , czyli musi ich sprzedać DUŻO lub sprzedać ich MAŁO ale za duże pieniądze, ergo- musi spełniać oczekiwania odbiorców albo koszt licencji podkręcić na jakieś 4999 $ (prawdziwi fani sprzedadzą nerkę aby kupić).

Tak też dlatego prorokowałem gdzieś ostatnio, że jeżeli nie popchną tego wszystkiego w stronę większej wydajności to znikną z rynku jako kandydat na głównego gracza a pozostaną jakąś elitarną niszą zapaleńców.

Dzisiaj dostałem emaila potwierdzającego plotki że premiera ma być na Sigraphie tak też niedługo się dowiemu ile ten V2 wart, mam nadzieję że zapowiedzi poprawy speed/noise to nie laboratoryjne sztuczki i faktycznie będzie tak naiwaniać. trzymajmy kciuki

Edited by zdeno

Po co na rynku takie same produkty, oferujące podobna jakość wtedy któryś musi odejść. Nie zgodzę się iż znakomita większość powita wzrost szybkości kosztem jakości. To raczej polski problem tu po prostu wytwarza się bardzo nie wiele produktów na wysokim poziomie od a do z tym samy jesteśmy ciągle w 2 czy 3 lidze stąd brak szerszego zapotrzebowania na wysoki poziom. A swoja drogą to raczej nie potrzeba 5h aby zobaczyć poglądową vizkę na ekranie monitora w małej rozdziałce chyba że ciągle siedzisz na 1 rdzeniu.

Punktem wyjścia do takiej dyskusji jest klient i jego zapotrzebowanie a akurat mnie polskiej rzeczywistości nie trzeba opisywać ale wiele firm na świecie natychmiast przestałoby istnieć w oparciu o te rzeczywistość.

1. nie chodzi o to aby obniżać jakość renderu , tylko aby udostępnić MOŻLIWOŚĆ WYBORU, szybkości renderowania, tak jak w vrayu, możesz ustawić szybki poglądowy render a możesz wycisnąć z ustawień tyle że będzie liczył dłużej niż maxwell. gdyby maxwell posiadał taką możliwość sterowania stosunkiem szybkość/jakość to pewnie vray byłby już tam gdzie teraz jest brazil i final render.

2. irytujący jest ten wszechobecny trend narzekania na Polskę i polską jakość. Się kurwa wszystko amerykany porobili. jedyne co jest w Polsce irytujące to niska jakość obywateli którzy srają do swojego gniazda. W Polsce tak jak i w innych krajach robi się chłam i robi się dzieła sztuki. Daj spokój Spyra z tym pływaniem z nurtem , pod prąd chłopie pod prąd!

Aleś trafił zdeno kulą w płot co do mojej osoby. Akurat mój produkt osiągnął poziom high-end a ja sam od kilkunastu lat płynę pod prąd i w odróżnieniu od innych mogę mówić o konkretnych przykładach i nie chodzi o sranie do własnego gniazda ale o proste stwierdzenie faktów. 3d zajmuję się zupełnie przy okazji jako amator. Zresztą w tym układzie to np. Norwid, Gombrowicz... ci dopiero srali do własnego gniazda pewnie zupełnie bez powodu. Owszem my lubimy wymachiwać flagą szczególnie po piwku. Mnie chodziło konkretnie o czynniki stymulujące jakość a te nigdy nie wynikają z filozofii szybko, szybko która jest u nas wszechobecna. Najlepszym przykładem jest ta cała nieco bezproduktywna szarpanina na tym forum wokół tej świętej szybkości. Ale absolutnie przyznaje ci rację iż masa ludzi krytykuje wszystko bez konkretnego powodu i to też jest część tego krajobrazu my jednak rozmawiamy na konkretny temat. Moje zdanie jest takie Maxwell zrobił produkt pod konkretnego klienta i zastosowania, gdyby uruchomił szybkie opcje to natychmiast w różnych galeriach pojawiły by się takie szybkie prace i być może to nie jest im na rękę. Poza tym odnoszę wrażenie iż nawet w momencie kiedy w zwykłym PC będzie z 80 rdzeni dalej wszyscy będą narzekać na szybkość.

Ja dzisiaj mogę sobie zrobić na zwykłym PC obrazek na kilkadziesiąt mln pikseli z multilight co kilka lat temu byłoby czystym kosmosem choćby ze względu na ilość ram o liczeniu nie wspominając więc może nie płaczmy i nie straszmy tyle że maxwella szlag trafi jeśli natychmiast nie przyspieszy.

Ciebie popędzają i stoją nad tobą ale tak już będzie zawsze he he he... ja bym nie stał ale ja jestem kosmitą i sram do własnego gniazda na zielono a to kolor nadziei.

haha piękne z tym kolorem nadziei ;) cudo po prostu!

wcale nie celowałem w Ciebie kulą, tak ogólnie pojechałem po patriotach-marudach. Ty byłeś po prostu zapalnikiem.

Jednocześnie zaprzeczasz sam sobie, bo o ile wcześniej narzekasz na polską jakość szarość i beznadzieję to już pisząc o swoich dokonaniach przyznajesz, że potrafisz zrobić coś w super jakości, Ty Szwed ? czy Hamerykanin obdarzony talentem języków? .... czyli jednak Polak potrafi ?

Myślę, że bardziej w tej sytuacji ma zastosowanie zasada, że Polacy którzy odnieśli sukces na zachodzie raczej nie są znani w Polsce i sami się sukcesami nie chwalą, aby nie zostać ściągnięci za nogi do kotła. Np. ile ludzi wie cokolwiek o Bogu-Człowieku Biochemików Chomczyńskim ?

Co do maxwella to nigdy mnie nie przekonasz, że posiadanie wolnej woli jest gorsze od nie posiadania wolnej woli.

Ja tylko twierdzę, że maxwell powinien dać WYBÓR i MOŻLIWOŚĆ, a czy ktoś będzie na nim renderował jakiś drafty 2 minutowe to już powinno być tylko i wyłącznie "widzimisiem" usera.

ULTRA SUPER HIPER MEGA ICOSA JAKOŚĆ oczywiście powinna też być wyborem i niech się renderuje tyle co budowanie polskich autostrad;)

aby paranoidalni pedanci i audiografikofile mogli się nad dyfrakcyjną kaustyką onanizować pod kątem prostym.

Powtarzam jeszcze raz to co napisałem, jeżeli maxwell nie sprzeda się w dużej ilości licencji to padnie, jedyną alternatywą będzie podniesienie jego ceny 10 krotnie ( tylko kto go wtedy kupi? ) . Jest on robiony dla pieniędzy i za pieniądze i to rynek zadecyduje czy ma rację bytu taki żółwie rozwiązanie z mega jakością. z tego co czytam na każdym forum maxwella jest głośne i gromki MORE SPEED MORE SPEED LESS NOISE LEEESSS NOOOIISSEEEE i to nie jest wcale wołanie po polsku!

Dlatego powiadam i mam rację cokolwiek odpiszesz Spyro, jak V2 nie będzie szybszy to zczeźnie a jego truchło vray zeżre na kolację wigilijną.

Co do machania szabelką to najbardziej przegiętym przykładem tandetnej wręcz patriotycznej hucpy są USA i jest to kraj który nawet nie ma 400 lat , tam chyba nawet jak się dziecko rodzi to od razu macha amerykańską flagą, a każdy poród odbiera bohaterski prezydent.