Skocz do zawartości

Układ Solarny


Myxir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem studentem informatyki, no i mam prace do wykonania na 5, czyli jest o co walczyć. siedzę już 12h nad tym programem, no i postanowiłem zrobić układ solarny. Problem w tkwi animacji, czyli by planety poruszały się po orbicie, a kometa po paraboli. nie wiem jak to animować, wiem wiem powinienem przejrzeć materiały, ale się gubię w tym.

 

Chciałbym rady oraz pomocy od forumowiczów.

 

Program ciekawy, dużo możliwości ale muszę jeszcze przerobić c++ i c# by pozaliczać a czasu mało. Jak będe mógł liczyć na waszą pomoc wrzucę to co zrobiłem do tej pory.

 

Z góry Dziękuje za rady dla kompletnego noob-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Program symulujący ruch planet w układzie słonecznym. Z góry będzie kamerka, słonce jako żródło światła, no i planety. I wszystko się rusza po swoich orbitach i wokół własnej osi. Ja sobie obiecałem że na wakacje naucze się asemblera, ale chyba zrezygnuje na rzecz blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś studentem informatyki? Proponuję zrobić to za pomocą glRotate() glTranslate() resztę powinieneś sobie wyliczyć. Chyba zajrzałeś nie na to forum... zresztą przecież to banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak najbardziej, i na 2 ostatnich zajęciach pracujemy z blenderem. Jesli chodi o Informatyke, to nie jestem lewy ;p, no ale na szybko musze zrobić jakiś projekt no i szukam rady,przez wszsytkie zajecia był simulink na matlabie, a teraz blender mało czasu na nauczenie się obsługi na poznanie tajników. Bo napewno pracowaliście dużo nad tym by mieć taką wiedzę która jest kluczowa do stworzenia animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niepowinienem prosić, ale poprosze bo juz sie czasowo nie wyrabiam.

Prosze forumowiczów o jakąś animacje, jaką kolwiekt, prosze mnie zle nie zrozumieć, ale nie umiem się odnależc w blenderze. Kupiłem książke i czekam na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiles cokolwiek? w tym topicu nawet nie ma czastki twojej pracy rozumiem ze podczas tworzenia mogles sie spotkac z jakimis problemami ale patrzac na ten watek mozna dojsc do wniosku ze nawet nie chcialo ci sie sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że chciałem zrobić w sumie zabrałem się pozniej za kostki lodu, duzo fajnych tutoriali jest, ale zawsze coś, mi nie wychodzi. No cóż postaram się jeszcze bardzieje. Mam nadzieje że będe bardziej wytrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Z początku zastanawiałem się dlaczego nie ma miniaturki... Teraz widzę że utworzenie jej było by WYJĄTKOWO trudne ;p

 

Myxir, po pierwsze to nie to forum. Zerknij na Pomoc i "Rigging & Animation".

Po drugie to polecałbym zacząć od czegoś prostszego. Wygląda to trochę mniej więcej tak jak by na forum programistów, jakiś Nowy napisał:

"Hej. Jestem tu nowy i mam problem. Chciałbym pograć z kolegami przez LANa w jakąś strzelankę. Niestety nie możemy dojść do kompromisu w którą, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną grę. Pech chce, że żaden z nas nie ma pojęcia o programowaniu. Czy znacie jakiś tutorial, który pokaże nam jak zrobić grę?"

 

Tekst jest fikcyjny, ale mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi...

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Ty nie przepraszaj tylko wrzuć coś sensownego ;) Przeprosiny nie poparte zadośćuczynieniem mijają się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z talerzami już wiem jak zrobie, ale slońce. Słońce jest kluczowym problemem jak to zrobić by świeciło od środka? czujecie co mam na myśli ;p juz daje screeny

http://www.sendspace.pl/file/D5hxEMg4/

 

Znalazłem tutek przejrze go dokładnie

 

tutek mało co pomógł ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez Myxir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odbiegłem od tematu stworzyłem z tutoriala, piernika ludzika, wszystko fajnie tylko kości mi zotały do animacji i bedzie gitek. Dziękujue za pomoc, jak zrobie do konca to prześle na forum. THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności