Skocz do zawartości

Journey Home - projekt na dlugo


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

jest dziarsko Mirach, będziesz jeszcze z tym walczył? (jesli uważasz że już jest skończone - możesz śmiało olać moje wypociny poniższe - bo i tak jak na jednoosobowy projekt jest git)

 

Jeśli jednak masz zamiar powalczyć jeszcze - i masz zamiar może przerenderować od nowa tą scenkę to moje sugestie:

 

Zmienił bym nieco scenariusz tej scenki (ot zapędy reżyserskie mi się włączyły bo czekam na render) -

 

a więc:

- do momentu "włączenia grawitacji" (i sam proces jej odpalenia) - git malina - jedynie zmienił bym oświetlenie.

 

- początek: ciemno, mrygają tylko jakieś diody na kapsułach - odpala się oświetlenie "awaryjne" - tzn jakieś takie jak masz do 7 sekundy filmu - ale bardzo delikatne, na tyle tylko żeby wydobyć z mroku te kapsuły (wtedy widz widzi co mrygało na początku) i przelatujące śmieci.

 

- grawitacja się uruchamia zaraz po zapaleniu światła awaryjnego - (rzuć okiem na ujęcia w USS Dallas z Polowania na Czerwony Październik - oni mają właśnie takie niebieskawe oświetlenie awaryjne na mostku)

 

- po tym jak kamera dojedzie do terminalu, masz fajne ujęcie na większość kapsuł w scenie - można by to przerobić tak że np na terminalu leci ten program (wczytuje się - git pomysł z tym) - i po kolei zapalają się światła w kapsułach. Kapsuł nie ma wiele, więc widz się nie znudzi tym czekaniem.

 

Po chwili jak wszystkie kapsuły już "świecą" uruchamia się (mrygnie ze 2 razu jak stara świetlówka najpierw) "oświetlenie główne" - takie jak masz na końcu. I zaraz za nim, odpalają po kolei pokrywy kapsuł. Robi się dym itp.

 

 

==============

 

tak czy inaczej - jest fajnie - trzymam kciuki i będę obserwował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne.

Z mruganiem dalej ta sama uwaga co przedtem. Tzn. na końcu za ciemno, wygląda jakby się zepsuło albo nie włączyło do końca.

Jak włącza się grawitacja, mogłaby oddziaływać również na kamerę. Ot, takie drgnięcie w dół.

Oprócz tego nie mam uwag (sam napisałeś większość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda super, sugestie Lokiego IMHO bardzo fajne

 

jeszcze dodam od siebie że kamera mogłaby się ruszać lekko od samego początku to by zniwelowało ten efekt o którym ktoś wcześniej pisał że wygląda jakby brakowało grawitacji dopiero po zapaleniu świateł.

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie klimat mi się podoba.

Pewnie po dopracowaniu szczegółów będzie nieźle.

Co do przedmówców – to na pewno nieregularne odpalanie świateł doda lepszego klimatu.

Dobrze, że to coś co pokazuje się koło 7 sekundy spada i wygląda a'la klapek, bo już myślałem, że to podpaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności