Skocz do zawartości

New Sony Motion Controller! (E3 2009)


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest tez cos podobnego do Xboxa i moim zdaniem kopie dupsko wszystkiego co jest na rynku bo.... nie potrzebuje zadnych joystikow :D Poza tym rozpoznaje tez glos, twarze i moze skanowac przedmioty zeby uzyc ich w grach... Dla mnie kosmos. Bye bye Sony ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playstation już coś takiego miało...nazywało się Eye toy i było crapem. Osobiście wolę rozwiązanie Sony. Skakanie jak pajac przed ekranem mnie nie cieszy. Do tego kontroler Sony może gładko włączyć do jakiejś gry TPP natomiast rozwiązanie MS nieszczególnie. Bo niby jak rozwiązać chodzenie? Tak czy inaczej czas pokaże kto zwycięży. Sony pokazało konkrety z nowym kontrolerem, MS pokazał skaczącą jak pajac dziewczynę ,zbugowanego avatara i mooooocno podkoloryzowany spot (choć "mocno podkoloryzowany" to chyba za mało powiedzianie). Ale ważne będą aplikacje. Po tym E3 podjąłem decyzje że warto kupić PS3 bo line up gier i nowy kontroler zapowiadają się smakowicie. MS każe sobie bulić za on-line = no thx wybiorę PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucac komus ze skacze jak pajac przy takich grach to na prawde bzdura :D A tam dorosly facet z dwoma paleczkami w rece udaje ze strzela z luku.. taaaa... Umowmy sie - o ile w obu przypadkach jest to swietna zabawa dla grajacego o tyle nikt nie bedzie wygladal "cool" grajac.

Jedno nalezy oddac Sony - zaprezentowali to na zywo podczas gdy MS wrzucil spot w ktorym mogli zrobic absolutnie wszystko bez wzgledu na to czy rzeczywiscie bedzie to tak dobrze dzialalo. Jako fanowi bijatyk typu wszelkiego zdecydowanie odpowiada mozliwosc combowania "uderzen" z rak i nog, pracy cialem. Tez sie zastanawialem jak mogliby rozwiazac chodzenie w tym systemie do Xboxa, bo gdyby nie mozna bylo ni chodzic ni sie obracac to bylby to faktycznie szit. Ale ta gra w wiele osob - niezaprzeczalny plus braku kontrolerow - chyba ze ktos lubi miec pudelko pelne tych "paleczek", ktore pewnie nie sa darmowe... ;)

Trzeba poczekac na sprzet w sklepach i konkretne testy - moze faktycznie za szybko przesadzilem sprawe ale gdyby wszystko mialo dzialac tak jak na podkreconym filmiku to jestem za rozwiazaniem xboxowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi daj spokój. Nie jestem człowiekiem, który mówi ze jak coś od MS to od razu złe. Nie jestem jakimś dzieckiem neo, które jeśli zobaczy tylko nazwę to od razu bez doczytania twierdzi, że coś jest beznadziejne. Nie jestem tam jakimś fanem gier, ale pokaz sony rozbawił mnie (pozytywnie) jak koleś zmienia to na latarkę to na rakietę to na co innego. Najbardziej ciekawi mnie też to z jaką precyzją będzie działać rozwiązanie do xboxa - niezawodność i brak pomyłek w rozpoznaniu ruchów. Chyba większą prezycję wróżę rozwiązaniu od sony, bo fizyczny kontroler daje większa możliwość kontroli. mimo wszystko to mam nadzieję, że sony i microsoft zmienią troszkę styl grania na bardziej aktywny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no "pajac" to przesada ;p zgodzę się. Ale kurczę poprostu oceniam to na czuja. Jak zwykły człowiek. MS pokazuje spot w którym nasze życie to Star Trek...more or less ;] Spot wogóle mnie trochę rozwalił. Najpierw obejrzałem konferencję Sony i kontroler zrobił na mnie wrażenie (smutne ale właśnie Wii traci jedyną przewagę;p). Potm obejrzałem jak MS mówi o cudach na kiju, pokazuje cheezeeee reklamę gdzie świat jest jak zwykle idealny a ich produkty są świetne. Nie lubię takiego podejścia. Przecież to co w tej reklamie puszczali na ekranie to wszystki jakiś pre renderowany bullshit. Wolę konkretną prezentację z pozoru gorszego sprzętu Sony. Przyznam że MS bardzo ambitnie do tego podchodzi ale właśnie mogą przesadzić. Osobiście stawiam na SONY ale prawda jest taka że baaaaaaaaardzo wiele może się zmienić. Ja jestem trochę dzieckiem neo bo się wychowałem z konsolkami SONY i tak mają u mnie plusa za sam fakt że są ale każdy ma faworyta ;] tak czy inaczej zapowiada się bardzo ciekawie. Konkurencja MS dla SONY nam może tylko pomóc a w efekcie i tak możemy wybrać lepszy sprzęt. CZAS POKAŻE ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na moje to jakieś podejrzane prototypy...

Mamy tu do czynienia z jakimiś małymi, domowymi Mo-Capami...A nawet te filmowe korzystają z tych cudnych srebrnych kuleczek, markerów...20 kamer...i różnych takich dziwacznych rzeczy...A tu nagle Sony (udoskonalone narzędzia znane z Wii) i MS (patent na to MS przejął od jakiejś firemki, która nie dawno wchłonął) pokazują takie cud narzędzia do grania (?), które mają działać super, wyłapywac każdy ruch...rozpoznawać twarze i głosy (?!?)...wszystko przy pomocy dwóch kamer...za 100 $ na zasadzie plug&play do Telewizora! Coś mi tu smierdzi podpicowaniem i ukrywaniem faktów. Nie zdziwie się jak te zabaweczki zobaczymy w sklepach dopiero za kilka lat (Być może Sony wykorzysta to ale dopiero przy konsoli nowej generacji zapowiedzianej o ile się nie myle na 2012-2013 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie wystarczy poczytac troche na np IGN by wiedziec ze rozwiazanie Microsotu sprawdza sie calkiem niezle i to nie tylko w zabawnych gierkach o malowaniu sloni a np w Burnout Paradise. Ponadto NATAL ma jedna zdecydowana przewage nad rozwiazaniem SONY - mozna go uzywac razem z padem. Czyli np grasz sobie normalnie w Halo ale dodatkowo wychylajac sie na boki robisz uniki, albo ruchem dloni otwierasz drzwi, albo przechylajac glowe robisz cos takiego (i dzieki sledzeniu oczu to bedzie omg zajebiste :D):

I takie niejako dodatkowe ficzery procz sterowania padem beda sila tego projektu, bo dzieki temu wysokobudzetowe gry beda go wykorzystywac. Co prawda raczej jako opcjonalny dodatek ale zawsze. Natomiast ciezko mi sobie wyobrazic by jakis developer wsadzil grube miliony w gre na PS3 gdzie swiecace paleczki beda jedyna opcja kontroli gry. A nie mozna ich uzywac razem z padem, chyba ze bedziesz jeden z tych kotrolerow co chwile odkladal w czasie gry na poleczke ;]

U Wii wiadomo ze kazdy ma ciekawski kontroler, tu raczej bedzie to opcja i tak na to musza patrzec producenci gier, a jako opcja NATAL sprawdza sie o wiele lepiej

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 - na prawde wyobrazasz sobie ze dwaj ogromni producenci sprzetu prezentuja na ogromnych targach cos co tak na prawde jest sciema? Ciekawym czemu by to mialo sluzyc?...

 

Omen2501 - dzieki za linka - super to wyglada. A grajac w shootery nie raz odchylalem sie pomimo zerowego efektu dla samej giery :D Teraz to nabraloby sensu. Pozostaje czekac na taki dodatek do piecyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie, że całkowitą ściemą, i że to nie działa czy coś..ale wydaje mi się, że odrobinę koloryzują fakty. Myślę, że to wcale nie działa tak pięknie jak widać na tych filmach (przynajmniej na chwile obecną). A to, że to dwie duże firmy nie ma znaczenia...no może ma takie, że stać ich na potężny PR itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie wygląda przekonywująco, napewno berdziej niz ta reklama od Microsofta. Troche trudno mi uwierzyc w rozpoznawanie twarzy, głosu, i full body motion capture wielu osób naraz na jednym sprzęcie, bez markerów, przy uzyciu tylko 2 kamer w odleglosci 5 centymetrów od siebie.

Chociaż po strojach tych panów widać, że trzeba sie trochę odróżniać od tła i wchodzić pojedynczo w strefe widzenia tego sprzętu. W reklamie od MS zato koleś w ciemnych spodniach smiga na desce mając za sobą czarną kanapę, ciekawe.

Podejżewam, że MS pokazał raczej to co chce osiągnąć, koncepcje, a narazie ma to co pokazali ci goście w czerwonym. Ale kto ich tam wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności