Skocz do zawartości

pojazd 3d: Nissan S13 Silvia | UPDATE 19.06.09!


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. po półtora miesiąca pracy postanowiłem w końcu zaprezentować swój render:

s13.th.jpg

soft: 3ds max 2k9, poser, photoshop cs3

plugins: vray, fumefx, madcar, adv painter, onyx tree

sam model robiłem jakiś tydzień z hakiem, a reszta to same ustawienie i ciągłe testy renderów. w końcu pomyślałem, ze już nic wiecej poprawić się tu nie da, więc ocenę i (konstruktywną) krytykę zostawiam wam. pozdro :)

 

---------------------------------------------

UPDATE 19.06.09

Niestety patrząc po ilości komentarzy pomyslałem ze jednak jest coś nie tak, i faktycznie render okazał się totalną klapą. Całe szczęscie zwróciłem sie o pomoc i wskazówki jednego z uzytkowników tego forum i udało się jakoś nadać temu trochę życia :)

nissan2.th.jpg

 

full

nissann.th.jpg

wszelkie uwagi jak najbardziej mile widziane.

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no własnie z dymem bylo najwięcej problemu i ciegle mi coś z nim nie pasowało w dodatku trudno bylo znaleźć jakieś sensowne referki. a więc: jest zbyt jasny czy jeszcze coś nie pasuje? bo jesli tylko jasny to sie postaram jeszcze zmniejszyc jasność. niebieskie podłoze to od nieba. wiem ze niby post produkcja by coś poprawila tyle ze z tej dziedziny mam bardzo małą wiedzę, nigd niewiem co jaki kolor powinno mieć, jakie kolory podbić jakie ściemnić. czekam na więcej opinii, postaram się to jeszcze poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Stachu;)

Ten granat z zielenią i czerwonym autem zupelnie sie gryzie. Przy tej ilosci dymu tylne koło powinno sie krecic jak szalone.. przy uzyciu recznego tyle dymu by nie było. Sam dym moim zdaniem powinnien byc gesty referka. Nad materialem lakieru i tarcz hamulcowych mogłbys jeszcze popracowac. A tak to fajnie ze kierowca i zielen sa modelami ale i na to takie małe "ale" sie ciśnie... ale juz oszczedze. A teraz juz nie konstruktywnie - Dobry pomysł, fachowo dobrane auto kiera po wlasciwiej stronie. Prawdziwie japoński drift;) światla daj super odbicie i glow.

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrześDuro, a jak się driftuje ? podstawa... ręczny przed zakrętem i później noga w ziemię... pewnie akurat chciał nam pokazać ten moment :) tylko koleś powinien mieć chyba rękę na dole... ? ale tak czy siak teraz jest naprawdę nieźle :) te krzaki trochę do d... ale z dwojga złego lepiej w tę stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli chodzi o ten drift to sam nie wiem jak to dokladnie działa. po prostu użyłem pluginu madcar, dzieki ktoremu bylo mozna sobie jeździć swoim zriggowanym autkiem po scenie i tak też zrobiłem. co prawda ten plugin tez ma malo zwiazanego z prawdziwą fizyką a ja mialem malo zwiazanego z prawdzimym kierowaniem samochodu wiec jesli ktoś by chciał obejzeć cala animację to na końcu samochód i tak wypada z toru xDD ale nie chciało mi się z tym bawić poniewaz nie to bylo najważniejsze, więc wybralem jedną klatkę ze środka która w miarę wyglądała przyzwoicie i tak już przygotowywałe scenę pod tę klatkę. :P

dzięki za uwagi i za linki, przydadzą się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddy_ jesli chodzi rzeczywiscie o pokazanie tego momentu to dobra. Tylko dlaczego? wszystkie foty driftu w googlach i wogole sa z gladkich dlugich slizgow gdy kolo kreci sie dając duzo dymu czyli esencja driftingu. Stad moje zdziwienie.. ale skoro taki moment wybrany no to bardzo oryginalnie, ale czy napewno lepiej? Fajnie ze z pluginem zrobione to sie chwali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności