Skocz do zawartości

Zamuliło mi maxa :( help


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zaczałem cos z wizkami robic i cos mi sie chyba z maxem stalo , sceny po 500tys poly mi tak sie tna w viweporcie ze masakra , tak 3-4 FPS :/

A samochod koło 3mln polu chodził elegancko ... a teraz takie malo skomplikowane vizki i nie da sie normalnie pracowac :((

 

Byłbym wdzięczny za pomoc

 

Komp: 8gb ramu , quad 2,3 , na viscie 64x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do działu to zawsze tu umieszczalem jakis moje problmy techniczne ... takze w sumie sam nie wiem ... wczesniej niktn ic nie mowil ...

 

A hula mi na direct'cie ... widze ze chyba trzeba pozadki na kompie zrobic i system postawic od nowa bo cos cisza a ja juz pomyslow nie mam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od czasu jak modelowałeś auto, masz ustawione wyświetlanie textur w wysokiej rozdzielczości. To przy dużej scenie często pozera sporo wydajności, ale szczerze mówiąc nie wiem czy aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pamięci i dysk jakimiś programami diagnostycznymi. Na przykład coś z pakietu Hiren's Boot CD. Poza tym jeśli w grę wchodzi jednak dość zaawansowane oprogramowanie, jakim jest max, to nie wiem, czy rozsądne jest instalowanie systemu, pod który de facto dany program nie jest dedykowany, tym bardziej, że windows 7 nie jest jeszcze do końca gotowym środowiskiem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z gory za odp panowie ...

 

Kurde dziwna sprawa bo odpalalem scenke z 3mln poly i hula 20 - 30 Fps ....

a to tak muli ... zadne modele nie byly importowane ... wszystko robione

szczerze to waslnie za wiele tam nie ma , o texturach nie mowie bo poki co clayowo jest ...

grafike GF Nvidi 9800 GT ...

Na diagnostyce pobiera mi ramu 19% ... przy 8Gb ...

A z tym win7 to sprobowalem bo na viscie 64x jaka mialem wczesniej bylo to samo , myslalem ze poprostu czas na reinstall systemu i wszystko bedzie ok ... a tu chcialem dzisiaj przysiac bo juz ten problem troche trwa , wszystko postawione od nowa i lipa :/

ehhh teraz to juz naprawde nie wiem co mam czynic ... :/

 

Oczywiscie moge to na warsty powrzucac ...ale no taka mala nieskomplikowana scena i juz tak muli martwi mnie to troche bo w sumie komp powinien dawac rade

 

 

PS. odpaliłem znow maxa i tą scenkę i cos juz totalnie sie pogmatwało chyba ...

Material Ed wyglada niebardzo a obiekty w viewporcie pociachało mi ostro :O i to nie import jest nie wiem dlaczego te trojkaty sie pojawily :/

newbitmapimagey.jpg

 

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że patrząc na to co tam masz to ja bym to od nowa zrobił, bo to przecież godzinka modelowania, albo próbował mergować po kolei i patrzył co tak bardzo na scenę wpływa, jak mrkrzysiek pisał.

 

Esit:/ A, i polecam wyłączyć przeźroczystość ramek okien. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem wszystko fajnie tylko teraz kazda scenke jak otwieram to tak pociachane mam wszystko we wszytkie strony :/ teraz to juz zgłupiałem troche ... jutro chyba reinstal na viste spowrotem ... choc nie wiem czy w tym pies pogrzebany , bo wczesniej jak nie bylo tak pociachane tez mulilo maxymalnie i to nie kwestja tej jednej scenki ... nie rozuemiem jak na samochodzie ponad 3 mln p mniej muli , no i nie wiem jakimi wy sprzetami operujecie ale kompa dosyc niedawno kupilem ... takze troche mnie dziwia tak ostre lagi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłem nadal to samo ... ehhh chyba jakims niespotykanym przypadkiem jestem ... ostatnio sam niefart i jeszcze nawet max przeciwko mnie :/ no niemiętowo ...

dzieki pressenter ... chyba nic nie wykombinujemy ... dzieki za udzielanie sie panowie ...

Jutro postawie system na viscie moze cos sie zmieni a jak nie to chyba komp za okno leci ...

 

Ehhh zrobiłem boxa , w czystej scenie ... i cos takiego sie zrobiło ... w EP nie widac zaznaczenia vertexów edge itd. :/

newbitmapimageg.jpg

 

Dobra pozno juz ja wyczerpałem nerwy na dzisiaj

takze dzieki i pozdro ...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na koniec wątku okaże się coś typu: wciśnij "x"

(próbowałeś już wciskać wszystkie klawisze? sprawdzałeś czy jakiś klawisz nie jest trwale i ciągle wciśnięty? wylewałeś ostatnio jogurt na klawiaturę albo zalewałeś komputer wodą, żeby uzyskać dodatkowe chłodzenie procesora?)

 

Badziewnie to wygląda. Może rzeczywiście spowrotem zainstaluj Vistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z "naprawde" sly ...

poprostu z maxem obcuje od niecalego roku , i wiele jeszcze nie wiem i zdaje sobie z tego sprawe , ale bez przesady jakims super noobem nie jestem :/ rzeczy martwe jak sprzet i programy lubia robic czasem dziwne skoki w bok , duzo uzytkownikow na forum uzywa maxa latami wiec myslalem ze moze komus przytrafilo sie cos podobnego lub ktos bedzie wiedzial jak temu zaradzic ... a im wiecej postow sie pojawia tym mniej sie dowiaduje oprocz tego ze niektorzy jaja sobie robią ...

a powaznie jestem zenerwowany i jakos ciezko zarty teraz mi podchodza , bo naprawde nie moge pracowac ,kazdy zapaleniec maxa chyba wie co to znaczy :/ :/ :/ ...

no nic pozdro ide stawiac system bo zaraz mnie jeszcze ktos o nabijanie postow posądzi ....

 

No hard feelings poprostu mega zly jestem , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]duzo uzytkownikow na forum uzywa maxa latami wiec myslalem ze moze komus przytrafilo sie cos podobnego[...]

a powaznie jestem zenerwowany i jakos ciezko zarty teraz mi podchodza , bo naprawde nie moge pracowac[...]

No hard feelings poprostu mega zly jestem , pozdro

 

Jesteś pierwszym któremu to się przytrafiło - Pionier taki.

 

Tylko spokój może Cię uratować.

 

No hard/core feelings. Nie bądź zły.

 

powodzenia.

 

P.S. Kontaktowałeś się z Autodeską..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh pionier mówisz , kurde wolałbym zostać szarą myszą bez takich problemów ...

ostatnio niefart mnie polubił bardzo i co dzien to przygoda ...

a zły jestem na niefart tylko i wyłącznie ... ostatnio wiatrak sie spalił , potem płyta poszła , przy instalacji win odmówił cd posłuszeństwa :] ehhh zycie

 

Dzieki napewno sie przyda ... :)

z Autodeską nie moge sie skontkatować z przyczyn znanych wiekszosci uzytkowników :P heh POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności