Jump to content

Wacom Bamboo i poziom nacisku przy delikatnym kontakcie piórka z tabletem


Guest bamboo

Recommended Posts

Guest bamboo

Witam.

 

Czy to normalne, że przy delikatnym kontakcie piórka (porównywalnym do nacisku przy cieniowaniu zwykłym ołówkiem) tablet nie reaguję niezależnie od ustawionego suwaka 'Tip feel'.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest bamboo

Żadnego brudu nie dostrzegłem :) Co w taki razie proponujesz? Tablet kupiłem na allegro i mogę go jeszcze zwrócić bez podania przyczyn.

Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewny że program obsługuje tablet? Bo np. ms paint nie, corel photopaint ma problemy, i niektóre inne programy pewnie też, lub trzeba dopiero tą opcję uruchomić.

 

Mam bamboo i takich problemów nie zauważyłam.

Link to comment
Share on other sites

A sprawdż reakcje na pulpicie a nie w programie graficznym(może być coś poprzestawiane w opcjach programu)-powinien zaznaczać ikony już przy leciutkim dotyku.Sprawdż rysik-powinien być lekko ruchomy.Ciężko na odległość ocenić z jaką siłą rysujesz-ale tak jak napisałem sam ciężar piórka powinien wystarczyć do rysowania.

Link to comment
Share on other sites

Guest bamboo

Problem występował w Photoshopie CS 4 (makowa edycja), artrage 2.5 oraz makowym pulpicie :) Mam zainstalowanie najnowsze dostępne sterowniki, najnowszego mac osa, oraz najnowsze wersje wraz z aktualizacjami wyżej wymienionych programów.

 

Położyłem piórko na mojej dłoni pod kątem około 60-70 stopni i jeździłem sobie w te i wewte z siłą nacisku samego piórka pod wyżej wspomnianym kontem i piórko jakoś nie kwapiło się do zaznaczanie ikonek na pulpicie.

 

Jeżeli takie zachowanie piórka odbiega od normy to co w takim razie radzicie zrobić?

 

Czy Wasze tablety reagują natychmiast przy kontakcie piórka z tabletem? Reakcja jest taka sama jak reakcja ołówka na kartkę?

 

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Edited by bamboo
Link to comment
Share on other sites

Myślę że masz problem z piórkiem, ponieważ tablety raczej reagują od razu, nawet przy bardzo lekkim nacisku. U mnie mimo dużego konta działa nawet przy bardzo miękkim dotyku (Graphire4).

Link to comment
Share on other sites

U mnie zaznacza kiedy jeżdżę po pulpicie tak jak opisałeś-aczkowiek nie mam bamboo-to wydaje mi się że też powinno tak działać.Przedtem miałem wacom graphire-parametry te same co bamboo i też zaznaczał ikonki siłą nacisku samego piórka.

Sprawdż palcem rysik-powinien powinien się trochę wciskać do środka i poruszać na boki.

Link to comment
Share on other sites

Guest bamboo

Wkład piórka porusza się delikatnie na boki oraz bardzo delikatnie wciska. Zauważyłem że w photoshopie aby uzyskać maksymalny poziom nacisku piórka muszę je ustawiać nienaturalnie pionowo i mocno je przydusić. Mocny nacisk piórka przy normalnym ułożeniu nie owocuje 100% naciskiem (na poziomie pędzla bez pen pressure w shape dynamics).

 

Tablet również nie reaguje jak ułożę go pomiędzy dwoma palcami (od strony kciuka) i sobie 'działam' bez żadnego nacisku.

 

Co radzicie z tym fantem zrobić?

Edited by bamboo
Link to comment
Share on other sites

Jak rysik się rusza to znaczy że nic go nie blokuje,musi być coś poważniejszego .Najlepiej oddać na gwarancje -niech wymieniają piórko:p.Jak się okaże że było sprawne i Ci się tylko wydawało to w najgorszym razie stracisz 30zł za przesyłke:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy