Skocz do zawartości

Stary Kościół


wormer

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w końcowych etapach tworzenia pracki z tego kursu:

http://interstation3d.com/tutorials/making_glimpse/making_of_glimpse.htm

 

 

Render:

churchrender.jpg

 

Postproces:

churchpostprocess.jpg

 

Byłbym wdzięczny z wszelkie porady i wskazówki, które mogłyby mi pomóc polepszyć jakość ostatecznej wersji pracki.

 

Mam także jedno pytanie - jak ustawić shader mia_roundcorners tak by wyglądał sensownie na lambercie, bo kiedy go ustawiam nie daje oczekiwanych rezultatów:

 

Krawędź ściany bez roundcorners:

bezroundcorners.png

 

Krawędź ściany z przypisanym roundcorners:

roundcorners.png

Edytowane przez wormer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może poprostu chamfer na te krawędzie ?

 

Tyle, że nie wiem jak się to robi, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

 

Trybal

Klimat to raczej nie moja zasługa, gdyż całość starałem się robić dość wiernie z kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie wiem jak się to robi, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

 

Trybal

Klimat to raczej nie moja zasługa, gdyż całość starałem się robić dość wiernie z kursu.

 

Zaznaczasz krawędź i klikasz na chmafer ;] Potem ustalasz wartość jak bardzo chcesz ją ściąć oraz ile ma zawierać dodatkowych ścianek by ją ew. wygładzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół nie jest satanistyczny - wandale rozwalili krzyż i musiałem na szybkości naprawiać, pododawałem jeszcze kilka szczegółów. Pozostała mi poprawa drzewa i kilka krzaków do dorobienia.

Jak zwykle jestem otwarty na opinie i porady.

 

Render:

churchdetailedrender.jpg

 

Postprocess:

churchdetailed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czemu kościół nie ma dzwonu?

2. Użyłeś za dużo chamfera. Za bardzo pozaokrąglałeś kanty przez co kosciół wygląda jak z klocków :|

3. Wydaje mi się, że na taki kamień nie nakłada się już tynku bo kamień jest ozdobą sam w sobie. Nie to co cegła :P Być może się mylę jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi się, że powinieneś wymienić odsłonięty kamień na cegłę. Albo nie odsłaniać nic lub bardzo mało :P

4. Odnoszę wrażenie, że studnia lewituje. Wbij ją bardziej w ziemię.

5. Ławka jest nieproporcjonalna do wejścia, jest za mała.

6. Jeśli chodzi o dach to wydaje mi się, że od spodu nie widać dachówek tylko deski. I wydaje mi się też, że jeśli dach tak znacznie wystaje po za ścianę to na brzegu dachu też jest deska.

7. Trawę zrób trochę większą. I dodaj jakieś kwiatki. A tuż pod ścianą mogą być jakieś chwasty.

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal

Odnośnie pytań, powinieneś wziąć poprawkę na to, że większość została zrobiona z kursu, który w założeniu chciałem zrobić wiernie, ale coś mi do głowy strzeliło i dodałem kilka elementów od siebie.

Kilka odpowiedzi:

1. W kursie też nie było dzwonu, ale możliwe że jeśli będę miał chęci jeszcze męczyć prackę to dorobię.

2. Nie używałem chamfera, bo wszystkie otwory w ścianach były robione bevelem i całość się sypała jak używałem chamfera. Poza tym kościół jak nazwa tematu wskazuje jest stary, a stare budynki mają tendencję do posiadania zaokrąglonych kątów.

3. Eee tam, mój sąsiad ostatnio otynkował sobie płot, który był murowany ozdobną cegłą - kwestia gustu.

4. Tutaj, tak jak z brakiem dzwonu, postaram się poprawić.

5. Ławka jest przy głównym wejściu do kościoła, które z reguły jest dużo większe od zwykłego. Wejście do mniejszej części z prawej jest normalnego rozmiaru i mam nadzieję, że w stosunku do niego ławka jest proporcjonalna.

6. Dobrze zaobserwowane, ale nie wiem czy mam dość samozaparcia by męczyć się z takim detalem, chyba dolny fragment po prostu przyciemnię ;P.

7. Chwasty i roślinki to część, za którą się teraz biorę. Postaram się przeszperać bibliotekę mayowych paint effectów w poszukiwaniu odpowiednich roślin, ale mam duży problem z generatorem drzew w mayi - dość kiepsko wyglądają. Jeśli znasz jakiś dobry generator drzew, to byłby wdzięczny za info.

 

Dzięki za konkretny komentarz Trybal, postaram się poprawić to o czym powiedziałem i czekam na dalsze sugestie.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się, krawędzie ładnie wyszły kościoła, klimacik, ton sepii, mi się też podoba. Myślę, że robi Ci się niedobrze bo się zaangażowałeś mocno żeby wszystko było cacy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wyglada to calkiem niezle, szkoda tylko ze odpusciles sobie wewnetrzna strone dachu, przeciez zrobic te deski to kilka min roboty. Kilka boxow i jakas dobra tekstura i wystarczy. Wydaje mi sie ze studnia moglaby byc odrobine wieksza no i drzewka tez przydalby sie ladniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności