Skocz do zawartości

Animacja: Londyńczycy II seria PROMO


tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratulejszyns.

Krótszy łatwiej wchodzi.

Ładnie stylistycznie, może monotonne troszkę te GlowingVines'y (jeden kolor).

Panicz w żółtym jest niedoświetlony.

Brakuje jeszcze jednego elementu - wędrujące światełko mogłoby doświetlać postacie.

Ogólnie najlepsze IMO ujęcie - to z Natalią.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jak się chwalić, to się chwal: Zdradzisz coś z realizacji? Postacie Wycinałeś rotoskopowo? Jak trackowałeś? itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc. Wszystkie postacie zgrywane na blueboxie, poza Leszkiem i Natalią - to już blackbox.

Tracking - jako ze wygłupiłem się z trackerami - odbył się ręcznie na czuja, z resztą i dobrze, bo za bardzo machało kamerą miejscami a tak udało się nieco oszukać ruch.

Skręcone miałem dojazdy do postaci i intencje odjazdu. Reszta zabawy to już ustawienie kamerki w maxie.

Światełko to zwykłe particle policzone niezwykłą Krakatoą.

 

Trudne tak naprawde było połączenie pojedyńczych ujęć w sensowną jazdę kamery.

 

Co do długości - jestem nieobiektywny - ale to prawda ze 30 ludzie łatwiej łykają, choć to nieco zbrodnia na tym spocie, bo nie było tego w planach w związku z czym średnio sie montował - stąd przejścia po bieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 50

w 00:28 podoba mi się bardzo przejście

końcówka tez świetna od momentu pojawienia się kolesia w czarnym

na początku tez fajny pomysł z mapa

nie podoba mi się trochę jak ekran błyska na całkiem biało przed blondynka

 

 

30 mi się średnio podoba, razom trochę ciecia , dodatkowo te z fleshami

 

co do markerów to ponoć zawsze robią problemy, tutaj jest dobry opis nawet w samplach

http://www.hollywoodcamerawork.us/index.html

 

cała koncepcja Twoja ?

 

jak to w maxie jak patrzyłem to pomyślałem ze to czysto Afterowa robota;)

 

pogratulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reżyserią zajął się Jarosław Minkowicz, ale generalnie koncepcja jest moja.

Oddając sprawiedliwość użycie mapy metra to pomysł Jaro. Z resztą ogólny nadzór nad całością sprawował Jaro, jednak to dobre jak ktoś człowieka pilnuje.

 

Robota jest maxowo-combustionowa. Ale mięcho jest z maxa. Troszkę timewarpów na DSie, kluczowanie z resztą też DS, bo lepiej sobie radził z HD, a postaci były w HD; potem downgrade i reszta już w PAL.

Edytowane przez tadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza bolaczka TVP - liternictwo.

 

Czy naprawde nie ma juz lepszych krojow niz te Arialo-podobne? ;) Kerning w imionach straszny, a napis II seria nieszczesliwie gryzie sie z cala reszta.

 

P.S.

Looknalem na Twoja strone i juz wiem, kto jest odpowiedzialny za te wszystkie rzeczy, przy ktorych sapie ogladajac TVP ;) ;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza bolaczka TVP - liternictwo.

 

Czy naprawde nie ma juz lepszych krojow niz te Arialo-podobne? ;) Kerning w imionach straszny, a napis II seria nieszczesliwie gryzie sie z cala reszta.

 

P.S.

Looknalem na Twoja strone i juz wiem, kto jest odpowiedzialny za te wszystkie rzeczy, przy ktorych sapie ogladajac TVP ;) ;)

 

Przyznam się, ze nad krojem dużo się nie zastanawiałem. Jest z logotupu i już coby nie mieszać krojów. Choć Switzerlanda akurat bardzo lubię a tutaj nic bardziej fikusnego nie pasowało. Co do reszty to: tak chciałem, wiec biorę zarzuty na klate :)

 

ad P.S.

Oj tam zaraz wszystkie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik, ogolnie super i gratulacje, bo widac wziety z Ciebie grafik, ale po poscie Reanimatora wszedlem na strone i faktycznie moglbys wiecej uwagi zwracac na swiatla miedzyliterowe. Nawet w slowie "USA" U odskakuje. "EUROWYBORY" tez sie sypią. W "BEZ KOMENTARZA" tez prawa strona "komentarza" ma wiecej swiatla niz lewa. itd. No i odstepy miedzywyrazowe tez budza watpliwosci, jak w spocie Leokadiai czy TVP1 patron medialny. Generalnie jakby za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Naprawdę nie chciałbym tu poruszać kwestii innych prac, gdyż np. Logo Europwyborów nie moje itd. Na blogu (nie portfolio - blogu) są prace z taśmociągu, często niedopracowane i nie upieram się żeby się nimi chwalić - tylko zbieram ku pamięci. A ciężko się odwoływać teraz do każdej jednej czołówki z tego taśmociągu. Wrzuciłem na forum Londyńczyków, bo to (jak raz) był projekt, na który miałem czas i gdzieś mi zapadł mocno w serduchu.

Niemniej uwaga słuszna i właśnie po to są te fora, żeby takie otrzymywać, więc postanawiam poprawę :) thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, spoko :) To do londynczykow sie juz ciezej przyczepic. Chociaz np "M A R C I N" juz troche razi, bo widac, ze stosujesz metryczny kerning, wszystkie litery sa w rownych odstepach przez co "CIN" jest ciasne. Przydaloby sie tu wlaczenie optycznego kerningu albo recznie dostosowac odstepy. Niby sie czepiam o szczegoly, ale jakos w zachodnich produkcjach, napisach koncowych, podpisach pod programami informacyjnymi itp, widac dbalosc o te szczegoly, a u nas bardzo rzadko. Chociaz jak ogladam nasze seriale z lat 70 i 80-tych to jest git. Potem sie popsulo.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę inne były timingi wtedy i inne budżety... ;)

No nie wiem, raczej niewiedza za takimi bledami stoi. Np na stronie http://www.crazysardine.pl/ z Twojej stopki, na glownej jest od razu jak byk blad uzycia cydzyslowia. W zadnym profesjonalnym podreczniku lub stronie o typografii nie znajdziesz otwarcia cudzyslowia w ksztalcie "99". Timing najwyrazniej komus nie pozwolil przeczytac basic typography for dummies. Zlosliwy jestem, ale autentycznie mnie takie rzeczy rażą.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostania scena z Panem Bosakiem jest rozbrajająca nie dość że minę ma jak by chciał a nie mógł to na dodatek macha ręka jak za kare! Więcej ekspresji... !!! A tak jako całość prezentuję się bardzo fajnie. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, raczej niewiedza za takimi bledami stoi. Np na stronie http://www.crazysardine.pl/ z Twojej stopki, na glownej jest od razu jak byk blad uzycia cydzyslowia. W zadnym profesjonalnym podreczniku lub stronie o typografii nie znajdziesz otwarcia cudzyslowia w ksztalcie "99". Timing najwyrazniej komus nie pozwolil przeczytac basic typography for dummies. Zlosliwy jestem, ale autentycznie mnie takie rzeczy rażą.

 

strona ogólnie jest słaba :/ ale to nie moje zmartwienie.

Mnie razi brak polskich znaków w wypowiedziach na forum :P żarcik.

Nieiwedzą ten kraj stoi. Gorsze i większe błędy się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to radzi sobie ten opening. Troche siada tracking i takie tam...ale jak przypomne sobie stare czołówki z np. Złotopolskich i Plebanii to mi się bardzo podoba ;D

 

Problem z Typografią to inna sprawa.

 

A jak już tak wszyscy marudzą, to dodam od siebie, że oprócz tego, że w TVP sa teraz straszne akcje i jazdy, które niosą się na cały zespół i jakośc przygotowywanych programów...to wygląd graficzny "Wiadomości" jest straszny. Może jak bedzie ten strajk i się tam trochę posprzata to TVP zatrudni kogoś od komunikacji wizualnej i mediów...by na przyszłość nie dopuszczał do wpuszczenia czegoś takiego na antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili w tv, że z powodu kryzysu przenoszą kręcenie serialu do Londka, to myślałem, ze to jakieś jaja, ale teraz (po czołówce) widzę, że to oczywista oczywistość :) Na tle tej z pierwszego sezonu aktualna czołówka prezentuje się słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd graficzny "Wiadomości" jest straszny. Może jak bedzie ten strajk i się tam trochę posprzata to TVP zatrudni kogoś od komunikacji wizualnej i mediów...by na przyszłość nie dopuszczał do wpuszczenia czegoś takiego na antene

 

Chętnie poznam szczegółowo Twoje uwagi, ale może na priv coby nie outtopicowac.

 

Na tle tej z pierwszego sezonu aktualna czołówka prezentuje się słabiutko.

 

A nie znam nowej czołówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności