Skocz do zawartości

Programy i procesy


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami każdy nawet jak nie kupuje wszystkich programów to z ciekawości zainstaluje jakiegoś triala itd. Po pewnym czasie komputer uruchamia się coraz wolniej .Mam pytanie może nieco związane z optymalizacją bo wraz ze startem systemu startują takie usługi jak raysat_3dsmax....server czy CS4 service menager itd .Czy gdy w msconfigu wyłączę je nie padną raz na zawsze ...Nie chcę testować na własną rękę bo wiadomo później dojść ciężko do ładu a chciałbym by programy zżerały zasoby tylko wtedy gdy z nich korzystam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Możesz się również posłużyć narzędziem konfiguracji elementów startowych uruchom->msconfig i tam powyłączać.

Wraz z ilością instalowanych/usuwanych pozycji zwiększa się ilość pozostałości po nich. Śmiecie te zalegają w katalogach systemowych i to również bardzo spowalnia start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, Panom z Micro$oftu gratulujemy umiejętności programistycznych i projektowania systemów.

 

Przydaje się zaopatrzyć w program, którym możemy zrobić sobie pełen obraz partycji, z systemem i programami. Dzięki temu, ewentualny format, ze względu na zamulanie systemu, nie pochłania tyle czasu, a jedynie 30 minut, a po upływie tego czasu cieszymy się pełnosprawnym systemem, ze wszystkimi programami.

 

Kwestią kilku minut pozostaje zaktualizować sterowniki, czy zainstalować nową wersję jakiegoś programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij najpierw: ComboFix

odpal, daj mu czas, 10 minut, zrestartuje ci kompa i pewnie pozbawi cie kilku trojnanow gratis

 

potem: CCleaner -> sprawdz rejestr, kaz zaaplikowac zmiany, ew, zrob sobie backup tego co zostanie usuniete (eksportuje plik REG)

 

jesli po tym nie zacznie sporo szybciej chodzic, to czas na defragmentacje, NTFS tez sie fragmentuje, pomimo obiegowej opinii

 

no i standard, czyli jakies zbedne uslugi, typu Pomoc Zdalna, Zdalne Terminale (no chyba ze uzywasz), Telefonia, etc, etc rozne poswiadczenia Microsoftu, tak polowe uslug mozna wylaczyc, jakbys podeslal widok z Menadzera Uslug z widokiem

co masz uruchomione to mozemy ci tu napisac co na pewno mozna wylaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może tak aż szalenie nie zwalnia i wygląda to mniej więcej tak 52219250c7a79ec2m.jpg .Tylko jak wywalałem usługę quick timea to np blender nie miał wszystkich funkcji .Swoją drogą wkurza mnie to ,że np pakiet creative suite instaluje media enkoder i wiele kodeków jest dostępnych dla premiera czy after effect a nie podłancza się pod zainstalowany odtwarzacz co zmusza do instalowania kodeków ,które z czasem lubią spaprac to i owo .Ale wracając do tematu niektóre procesy to dodatki do laptopa jak program od Touchpad-a ,który jest zędny ale umożliwia jego wyłączenie z klawiatury .Ogólnie to w porównaniu z domowym blaszakiem to śmiga aż miło .Możecie zapytać dlaczego więc zawracam gitarę .Więc tu przychodzi prosta odpowiedź gdy chcę coś wyrenderować albo wrzucić do aftera .A AF lubi ram i w pewnych rozdzielczościach nie ma mowy o real timie oczywiście na moim sprzęcie :D .W każdym razie dzięki za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko QuikTimeAlternative, bo zbędnych usług nie wrzuca i nie ma paździerzowego odtwarzacza, a programy jednak QT potrzebują i ogólnie mówiąc przydaje się (właśnie pakiet adobe się np. o niego upomina). Koniecznie tylko wyłączamy ścierwo nazwane Bonjour Service, a najlepiej usuwamy jego pliki, bo na chama będzie się włączał.

 

A do odtwarzania filmów i innych multimediów mam odtwarzacze z wbudowanymi kodekami (KMPlayer i VideoLAN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności