Skocz do zawartości

Additive blending w Majce


arev

Rekomendowane odpowiedzi

W shaderach 3ds Maxa jest dostępna opcja "Filter" gdzie ustawia się tryb mieszania materiału z tłem (normal, additive, substract). Czy istnieje coś takiego w Majce? Bardzo bym potrzebował tego, szczególnie trybu additive.

Nieco podobny efekt daje odpowiednie połączenie transparency i incandescence, ale jest to mało zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krupson ma rację - to sie robi w kompositingu, ale oczywiście masz taką opcję w maya również. Tworzysz warstwy renderingowe, które bedziesz blendował (z prawego menu channel edytora na dole klikasz na "Render" radial button - potem Layers->Create Layer from selected), potem z dropdown listy zamiast defaultowego "Normal" wybierasz tryb blendingowy jaki tam sobie chcesz (Lighten, darken itd.), potem w oknie render view zaznaczasz opcję "Render All Layers" z menu "render" i klikasz render. Zapewne nie będziesz miał dobrze ustawionych w kolejności warstw, więc zmieniasz ich kolejność przeciągając środkowym klawiszem myszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Compositing raczej nie wchodzi w grę. Raz z braku softu, dwa - szkoda czasu. Chodzi o wyrenderowanie animacji typu fly-through przez prosty tunel, który ma kilkuwarstwową ścianę, gdzie wewnętrzne warstwy powinny się dodawać do zewnętrznej. Animacja, a raczej animacje, są poglądowe i jest ich sporo, stąd zależy mi na jak najmniejszej ilości klików przypadających na stworzenie jednej.

beny, dzięki za rozwiązanie, przetestuję je w animacji.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ca mel, dzieki za wskazówkę, niestety nie mogę się doszukać takiej opcji. Extra Attributes shaderów są puste (sprawdzałem we wszystkich podstawowych typach shaderów), a w atrybutach map/tektur brak takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności