Skocz do zawartości

Łączenie pkt - bardzo nietypowy problem.


DesignStudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Modeluje ostatnio gitare - ponieważ górna i dolna częśc korpusu ma inną geometrie postanowiłem, że wymodeluje te 2 częsci osobno, a następnie je ze sobą połącze. Zacząłem od tego samego zarysu (patrz załączone obrazki), aby pkt na krawędziach miec dokładnie w tym samym miejscu, coby nie było problemów z łączeniem 2 częsci. Gdy przyszło co do czego pojawił się bardzo dziwny problem. Po "weld" łączą sie zawsze co drugie pkt - pozostałych nie moge w żaden sposób połączyc - weld, Collapse. Ciekawe jest, że gdy ręcznie welduje "target weldem" moge zacząc od dowolnego pkt i jest ok, ale dalej obowiązuje "zasada", że tylko co drugi pkt chce się połączyc. Zgłupiałem.

 

71031406.jpg (niedokładnie to widac - tu 2 częsci są od siebie nadal oddzielone - krawędzie b. blisko siebie)

 

92586224.jpg tutaj po "weld-zie" - oddaliłem od siebie 2 częsci, aby pokazac co się dzieje.

 

Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja się podepnę żeby nie duplikować tematów :)

 

Mój problem wygląda tak (jestem zielony, to dopiero moje początki z maxem):

Chcę połaczyć 2 spline'y i się nie da. Chcę tak dla zabawy zrobić jeden tutorial z neta i lipa.

http://www.cyberkreations.com/kreationsedge/tut/splines/cage.htm to ten tutek.

I gdy przychodzi czas na opcję WELD nie działa mi to. Promień weldu i threshold zwiększałem do 999999 i nic. Nie wiem jak to połączyć.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weldować można końcowe oraz sąsiadujące (obok siebie na tej samej krzywej).

Poza tym, jeśli zamierzasz użyć modyfikatora Surface to warto wiedzieć, że weldowanie wierzchołków nie jest wcale konieczne. Wystarczy, że na siebie nachodzą.

 

Pamiętaj o Snaps Toggle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności