Skocz do zawartości

Intuos 4 - pytanie o obszar roboczy


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kolejne pytanie dot. mojego nowego Intuos 4. Bo ja tam ogólnie to mam liche pojęcie o tabletach, jak pisałem kiedyś w temacie, to mój pierwszy tablet i zapoznaje się z nim dopiero. Z braku wiedzy mam zatem następujące pytanie:

 

Czy ja powinienem do niego dostać jakąś folie czy innego rodzaju osłonę na obszar roboczy która osłoni przed rysowaniem go podczas korzystania z tabletu? Bo po kilku dniach używania go zamiast myszy, ma już troszkę zrysowaną powierzchnię! Nie wiem czy to normalne, czy mu to nie szkodzi i troszkę się boję. Proszę o rady i wybaczcie mi takie pytanie, ale naprawdę nie mam pojęcia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też mam intuosa4 i przyznaję się, że nie wiem jak to wygląda w tym modelu... w graphire4 była zmieniana plastikowa pokrywa, wiem też, że w intuosie3 były wymienne folie, ale w i4 nie widziałem żadnej wzmianki o tym w instrukcji.

 

A tym, że powierzchnia jest porysowana to się nie przejmuj, to całkowicie normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewertowałem całą instrukcje i ani słowa - fakt. Ale sugerujesz ze nie zniszczę sobie tabletu przez używanie go bez żadnej folii zabezpieczającej? No bo chyba taki producent jak Wacom zadbałby o to, kiedy byłoby to potrzebne, nie? :|

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie odpowiada na moje pytanie, czy zniszczę sobie tablet jeśli będę pracował bez takowej folii?

 

Te folie są wymienne,na nowym tablecie jest taka sama folia jak ta którą chcesz kupić-przyklejona taśmą dwustronną.Jak się zużyje odklejasz starą(trzeba gdzieś w rogu pazurem podważyć) i przyklejasz nową:)

Tak że narazie się nie śpiesz z kupowaniem póki starej nie zniszczyłeś do szczętu;)

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tym jest folia?! Ja tu nic nie czuje, nie widać żeby to była folia przy nim i..... już zamówiłem :-/ 100zł w plecy... cholera. No nic, będzie na zaś :-/

 

A jeszcze zauważyłem coś z końcówką piórka. Czy to normalne że już jest trochę starta? One są wymienne w tym modelu, i moja standardowa, ta czarna jeśli ktoś kojarzy - jest już nieco starta.

 

I mam też problem z wymienianiem ich, znaczy jedyne narzędzie jakim udało mi się wyciągnąć wkład były... zęby :-/ Ale zrobiłem to tylko raz dla sprawdzenia, niczym innym, obcążkami np. nie udaje mi się tego wyciągnąć :|

 

Będę naprawdę wdzięczny za jakieś patenty i rady bo jak się okazuje, w instrukcji nie wszystko zostało wyjaśnione dla laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście czarne standardowe końcówki się szybko ścierają (tej z graphire4 przez 2 lata nie zdarłem, ale co do wygody i 'czucia' to nie ma porównania), ale po to masz pięć zapasowych w komplecie (nie wspominając już o dodatkowych trzech szorstkich, miękkiej i tej z sprężynką), a do wyciągania wkładów masz specjalną 'obrączkę' razem z wkładami, chociaż zęby są wygodniejsze ;)

 

A... no i z wymianą też się nie śpiesz, dopóki nie będzie ci długość wkładu przeszkadzać w pracy albo zaczniesz trzeć obudową piórka o powierzchnię, to zostawiaj stary.

 

zeet - jak ty to znalazłeś ? ;) ja szukałem jakiś czas temu i nic, już nawet zaczynałem myśleć, że w tym modelu to jakąś super wytrzymałą folię zrobili i nie będzie trzeba nigdy wymieniać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ścierają bo folie bardziej szorstką zrobili,trzeba rysiki wymieniać ale lepiej się rysuje:)

Folie śię gdzieś w narożniku podważa i idzie odkleić-ale póki nie masz głębokich rys i piórko nie skacze to nie ma po co kombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze streaker to mi pomogło, dzięki wielkie. Ale jak do licha używa się tych obrączek? W instrukcji jajco narysowali, aż pomyślałem, ze one są tylko aby mieć ładny kolor przy końcu piórka :D

 

Mi znajomy tez powiedział, że on ma folie w swoim grafirze, i zasugerował ze pewnie w intuos 4 zrobili super wytrzymały podkład :D

Wielkie dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze streaker to mi pomogło, dzięki wielkie. Ale jak do licha używa się tych obrączek? W instrukcji jajco narysowali, aż pomyślałem, ze one są tylko aby mieć ładny kolor przy końcu piórka :D

No te kolorowe są do oznaczania piórka tylko -jakbyś miał np.3 piórka z różnymi rysikami-żebyś wiedział które z jakim.Do wymiany rysików jest ta duża metalowa obrączka w środku stojaka...

 

Pozdr:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem ze swoim tabletem. dostalam go pare dni temu, zainstalowalam go i wszystko bylo ok, przez caly dzien pracowalam bez problemu, ale po ponownym uruchomieniu komputera swieci sie na nim tylko jedna dioda od pierscienia. cala reszta nie reaguje i nic nie moge na nim robic. Czy wiecie moze w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jak dostałem swój tablet, pierwsze podłączenie i miałem problem z obszarem roboczym. Fizycznie był mniejszy niż wirtualnie, tzn. gdy miałem piórko na dole mojego tabletu na ekranie kursor był gdzieś w 3/4 drogi dopiero :)

 

Pomogło mi formatowanie i zainstalowanie sterów na czystszy system. Spróbuj tak, jeśli nie pomoże to reklamuj, chyba że ktoś ma inne rozwiązanie tegoż problemu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności