Skocz do zawartości

Skarb


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałem Wam przedstawić moją pracę i usłyszeć jakąś krytykę, bo nie do końca "czuję" to pracę. Wydaje mi się, że coś jest jeszcze nie tak, ale nie potrafię tego sprecyzować. Pomyślałem, że może Wy mi pomożecie :)

 

koniecw.jpg

 

Czekam na krytykę ^^

Pozdrawiam,

Solo

koniecw.jpg

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzeczywiscie cos jest nie tak...

napewno na pierwszym planie ten piach wyglada jak mata i jest cos z oswietleniem, niby sloneczna wyspa a swiatlo wyglada jakby padalo z lampy zawieszonej 4 metry nad skrzynia

 

ale praca ma jednak w sobie cos fajnego pomimo tego ze nie wyglada na skomplikowana, chociaz jakbys dorzucil detalu watpie zeby wyszlo na jej niekorzysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi z tym hdri ?

 

co do palm - wina nie lezy do kocna w ich kolorze difuse, choc moglby byc kapke jasniejszy - przyczyna jest w ich shaderze chyba lisci sa totalnie matowe, jak i przedewszystkim w tym ze liscie ukladaja sie wedlug lodygi na plasko - przez cala galaz i wszystkie liscie ukladaja sie pod tym samym kontem w stosunku do slonca a jednak w rzeczywistosci jest inaczej, kazdy lisc idize sobie inacej a przedewszystkim uklada sie tka by lapac slonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze wszystko oświetla wszystko, więc kiedy patrzymy na ten obrazek to spodziewamy się niebieskiego w cieniach i ogólnego oświetlania przez niebo, chmury i piasek, więc trzeba dać hdri żeby było bardziej realistycznie. Problem oczywiście gdzie znaleźć pasującą panoramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemne jeśli chodzi o pomysł. Pod względem technicznym inni już skomentowali. Może dodać jakiś element w morzu np statek jakiś. Albo gdzieś jakiś znak piratów, jakaś flaga czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77 - opowiadasz straszne glupoty z ta hderka, pierwsze slysze zeby uzyskac dobry efekt oswietlenia trzeba bylo uzyc hderki, no ale dobra. istotne sa 2 zrodla swiatla - slonce i niebo. thats it, ale nitk nie mowie ze niebo ma byc jako hdri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem iść za tym pomysłem z flagą i zrobić ją clothem, ale komp mi strasznie ścinał. Teraz właśnie renderuje zaktualizowany obrazek, także gdzieś za godzinę bądź później wrzucę tutaj :)

Jak się to zrobi to domodeluje jakąś flagę albo chustę :)

 

Edit:

 

1024x768.jpg

Wrzucam, tą oto nieszczęsną pracę :( ... Osobiście uważam, że efekt jest gorszy niż w pierwszym stadium rozwoju. Niechętnie ale wrzucam. Mam wrażenie, że padł mi kontrast między światłem a cieniem, dlatego teraz bawię się oświetleniem, jak wyjdzie coś rozsądnego to wrzucę.

 

Dodam, że używam Target Direct jako key lighta, a jako ambient zrobiłem "dome" z Target Spotów.

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek pod pokrywą nie psuje tam ( nie utrzymał by sie), po za tym zlewa się z tłem na lewej ściance. Nadal mam to wrażenie że to jest na jakiejś górce. Jakby CI się udało zrobić plaże po lewo od palmy, to może by było lepiej.

To jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta skrzynia jest trochę zasypana, to ja bym jeszcze zrobił to wieko trochę ubrudzone piachem: w tym momencie są plamy piasku, ale reszta wieczka jest zbyt czysta. Zaznaczyłbym to na tej mapie, zwłaszcza w miejscu, gdzie są szpary między deskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś jest jeszcze nie tak, ale nie potrafię tego sprecyzować.

 

myspace-beach-images-0001.jpg

 

Za mało w tym plaży. Piasek to nie tylko kropeczki od krzemu, to też fale od wiatru, sladu stóp ptaków itp.

 

Palma?

 

http://www.aboututila.com/AccomInfo/Sandy-Cay/Photos/Sandy_Cay_Beach-01.jpg

http://www.agata.twardoch.pl/zdjecia/palma1.jpg

 

Skrzynia w pierwszym renderze była w miarę ok, dodaj tylko na teksturze obsypanie piaskiem i oświetl ją jakoś ciekawiej. Teraz strasznie płasko wyszło.

 

Zabrałeś się za dość trudny temat. Nie jest łatwo zrobić taką plażę. Cała droga przed tobą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Jak dla mnie palmy majązbyt jednolity i zbyt nasycony kolor... na piasku rozwal jakieś listki, patyczki, kamyki... skrzynia jest z dala od plaży więc tu piasek powinien być mniej wypłukany. A szczególnie że to miejsce gdzie sie kopie... dobrze jakbyś dodał pare górek lekko mokrego, ciemniejszego piasku, jakiś noise na około i displacement albo chociaz bump na piasek jak dla mnie...

 

Dlaczego ta łopata jest uwalona cementem?? xD hehe To chyba nie ta bajka :P

 

Zno i piasek na tej plaży w tle jest nieco jaśniejszy:)

 

Pozdro i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oto mały update, dodałem parę detali, jeszcze dodam napewno :D domodeluje coś :P Chciałem raczej zapytać o stan "techiczny" z nadzieją, że w końcu będzie bardzo dobry :D

 

Wiem wiem, że statek jest beznadziejny :D ale zostawiłem go :P Przy tym też zastanawiam się co zrobić, żeby on bardziej pasował, trochę go wyblurowałem i zmniejszyłem nasycenie koloru, jako, że daleko jest :P Może kwestia perspektywy, ale nie jestem pewien, więc pytam profesjonalistów :D

 

PS. Zmieniłem teraz źródło oświetlenia słonecznego na vray sun, reszta taka sama.

 

1024x768b.jpg

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajny klimacik

Co do statku to mysle ze jest za blisko jak na taki rozmiar, powalcz z kolorkami, bo sa nienaturalne.. chyba ze chcesz miec taki klimat "bajkowy" moze cos takiego?

 

przykladh.jpg

 

edit: obiekt w takiej odleglosci powinien byc juz lekko zabarwiony na kolor nieba. tak jak u mnie mniej wiecej :P

 

aa jeszcze jedno.. fajnie wygladala skrzynia w cieniu liscia palmowego i ten piasek na niej uklada sie jak rtec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym w photoshopie zakladka selective colors jak cos :)

 

edit: a na koniec jak by Ci sie chcialo to w PS'ie zrob 2 warstwy o roznej barwie lisci i wymazuj ta z gory czy tam maskuj sobie. Bedzie super, jesli liscie nie beda takie jednolite w barwie :)

wiesz.. pozolkle koncowki i te sprawy :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta znacznie polepszyl wyglad. To co powinienes poprawic to swiatlo. Juz lepiej wygladalo poprzednie. Plaza powinna byc cala oswietlona od slonca. W ostatnim renderze widac mocniejsze swiatlo skierowane na srodek, im dalej od srodka tym slabsze swiatlo. Wyglada to nieco jakby ktos lampa swiecil z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jakas skalke, kamienie takie pasujace, mzoe kawalki drzewa, drewna wyrzucone na brzeg, opadniete liscie, jakies niskie roslinki, dodaj textury na palym, generlanie poszukaj w necie renferencji jak wygladaja wybrzerza, modeluj po elemencie jaki brakuje, dodawaj dodawaj, poszukaj lepszych zdjec na tlo - jakosc, sproboj poskladac inne niebo inne morze w shopie i tak dalej, jak tego nie zrobsiz nie ruszysz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Nono piasek już lepiej :) Pokombinuj z tymi detalami jak Morphe mówi. na teksturze skrzyni dodałbym też troche piasku żeby ten modelowany nie wyglądał tak sterylnie, troche wygląda jak przylepiona plastelina. Dodaj na teksturze ziarnka i rozsypane krawędzie wokól tych modeli..

 

i jeszcze jedna rzecz mi nie pasuje od początku. Na zdjęciu w tle niebo jest chmurzyste bardzo a wysepka jest oświetlona jak w słoneczny dzień. Znalazłbym inne tło do tego, wpisz w google "morze" albo ocean czy plaża i poszukaj czegoś bardziej pogodnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności