Skocz do zawartości

[Architektura wnętrz]Mieszkanie kawalera


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt: mieszkanie prywatne

Architekci: Szymon Migaj

Lokalizacja: Warszawa

Etap: przed realizacją

 

 

Witam,

 

poniżej wizki do projektu, który właśnie zamknąłem. Docelowym odbiorcą jest kawaler, który na razie ma zamiar pozostać przy takim stanie rzeczy. Samo mieszkanie znajduje się w Warszawie. Miało być miło i przytulnie, ponieważ właściciel duzo czasu spędza w domu, gdzie pracuje, a jednocześnie nowocześnie. Z racji troszkę ograniczonego budżetu szaleństwa nie ma, ale mam nadzieję, że się spodoba.

 

Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy w projekcie to zapraszam do konstruktywnej krytyki.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

rzut.jpg

.

1.jpg

.

2.jpg

.

3.jpg

.

4.jpg

.

5.jpg

.

6.jpg

.

7.jpg

.

8.jpg

.

9.jpg

.

10.jpg

.

13.jpg

.

14.jpg

.

15.jpg

.

16.jpg

.

17.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Docelowym odbiorcą jest kawaler, który na razie ma zamiar pozostać przy takim stanie rzeczy.

.

Damskie ciuszki w garderobie dobrze temu nie wróżą :-)

 

Na plusy:

Bardzo fajny materiał kanapy.

Oświetlenie

Materiały

 

Minusy:

Zła tekstura na plaźmie (przepalenie).

Dywany nie są przekonywujące podobnie jak narzuta łóżka

Ubrania w garderobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter pokaż rzut z rozkładam funkcji, by było łatwiej ocenić też projekt. I

- IMO fajnie by było by mieć też wejście z sypialni do kibla.

- Tylko jedna szafka w kiblu... na papier i domestos... chyba że chce wszystko trzymać na półce przed lustrem, ale zaraz pewnie je upierdzieli.

- I ile wg kosztorysów kosztuje urządzenie takiego mieszkania, jeśli wolno spytać? mieści się w przedziale 100-120 tys? /chyba że klient użył Vitry/

Co do renderów świetny materiał na sofie i siedziskach. Powiedz jak ty robisz tak świetny materiał na tych purpurowych zasłonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damskie ciuszki w garderobie dobrze temu nie wróżą :-)

 

Na plusy:

Bardzo fajny materiał kanapy.

Oświetlenie

Materiały

 

Minusy:

Zła tekstura na plaźmie (przepalenie).

Dywany nie są przekonywujące podobnie jak narzuta łóżka

Ubrania w garderobie

 

Dzięki. Damskie, bo takie miałem, a modelować mi sięnie chciało. ;) Tekstura faktycznie, za dużo dałem lightmtl wartości. Próbowałem coś zrobić z dywanami lepszego, ale troszkęteż czasu zabrakło, poza tym głównie chodzi o przedstawienie projektu i układ, dlatego też "Architektura". ;)

 

mamy oceniac wizki, czy projekt?

Jak na razie pokazales ladne obrazki, nie projekt.

Pamietam jakies 5 lat temu niektore panie architekt wnetrz we wro sprzedawaly akwarelowe obrazki po 800zl, a klient sie glowil jak to zbudowac :)

Pokaz cos wiecej, albo wrzuc to do wizualizacji, bo nie ma czego oceniac.

 

Eee... yyy... hmm... tu to nawet nie wiem co napisać. Zerknij na inne projekty w tym dziale, i sam oceń jak to wygląda na tym forum. Jeśli czekałeś na załączoną dokumentację i plany to takowych załączał nie będę. :)

 

pressenter pokaż rzut z rozkładam funkcji, by było łatwiej ocenić też projekt. I

- IMO fajnie by było by mieć też wejście z sypialni do kibla.

- Tylko jedna szafka w kiblu... na papier i domestos... chyba że chce wszystko trzymać na półce przed lustrem, ale zaraz pewnie je upierdzieli.

- I ile wg kosztorysów kosztuje urządzenie takiego mieszkania, jeśli wolno spytać? mieści się w przedziale 100-120 tys? /chyba że klient użył Vitry/

Co do renderów świetny materiał na sofie i siedziskach. Powiedz jak ty robisz tak świetny materiał na tych purpurowych zasłonach?

 

18.jpg

 

Wejście do łazienki z sypialni odpada, głównie z racji wielkości łązienki. Musiałbym wtedy na przykład zlikwidować wejście z korytarza, które musi tam być; łazienka jest tylko jedna, dostępna również dla gości, nie mogę pozwolić aby przechodzili oni przez wybitnie prywatną strefę, jaką jest sypialnia.

 

Tak, tylko jedna szafka, i dokładnie, na papier i domestos. Ręczniki będą wieszane na przeciwnej ścianie, tam też pewnie postawię jakąś niską drewnianą ławeczkę, z jasnego drewna, poza tym to nie wiem co jeszcze by trzeba było tam trzymać. Ja mam łazienką 3x2m i mieszczę wszystkie swoje kosmetyki oraz detergenty na półeczce 2x(50x40cm), ta szafka mieści znacznie więcej. ;) Tak, powinienem się zmieścić w 120tu.

 

Na rzucie na czerwono zaznaczyłem gdzie znajdują się szafy(tak, w garderobie jest jedna, nie widoczna na wiz, na miotły, odkurzacz itp).

 

Pozdrawiam

Szymon

 

Edit:/ Ah, materiał to nic specjalnego, bump, fresnel...

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem całkiem fajnie.

 

szkoda tylko ze nie zrobiłeś szafy w łazience - a mogłeś (to taka dywagacja na podstawie planu, bo oczywiście w rzeczywistości może to nie wyglądać tak prosto na budowie) - ściana z szachtem kominowym, może nie była by to najgłębsza szafa na świecie, ale lepsza taka niż żadna - można by drzwi ewentualnie przesunąć o 5cm w lewo (patrząc na rzut z góry, żeby opaska się mieściła) w stronę sypialnianych - niewiele by to zmieniło w kwestii wygody,a szafa by była jak znalazł (bez tego przesuwania też się ją da tam zmieścić chyba. względnie mozna by tą sciankę działową między łazienką a przedpokojem przesunąć w prawo i zlicować z drugą stroną słupa. No ale to dywagacje "na sucho" , pogdybać zawsze warto :)

 

Tak ogólnie, mnie się podoba poza deską na podłodze.

 

Jeśli to panele - to brzydkie. W cenie 80-90zł/m2 można mieć 2cm grubości dębowe deski olejowane - wydatek nie zwiększył by aż tak bardzo ceny całego projektu, a wartość mieszkania by wzrosła zasadniczo.

 

co do wizualizacji, podoba mi się oświetlenie całości. Jak uzyskujesz taki efekt "czystych renderów" przy zasłonach w oknach? (jest szansa żebyś wrzucił "print screen" z maxa w widoku z góry z rozmieszczeniem źródeł światła? :P)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem całkiem fajnie.

 

szkoda tylko ze nie zrobiłeś szafy w łazience - a mogłeś (to taka dywagacja na podstawie planu, bo oczywiście w rzeczywistości może to nie wyglądać tak prosto na budowie) - ściana z szachtem kominowym, może nie była by to najgłębsza szafa na świecie, ale lepsza taka niż żadna - można by drzwi ewentualnie przesunąć o 5cm w lewo (patrząc na rzut z góry, żeby opaska się mieściła) w stronę sypialnianych - niewiele by to zmieniło w kwestii wygody,a szafa by była jak znalazł (bez tego przesuwania też się ją da tam zmieścić chyba. względnie mozna by tą sciankę działową między łazienką a przedpokojem przesunąć w prawo i zlicować z drugą stroną słupa. No ale to dywagacje "na sucho" , pogdybać zawsze warto :)

 

Tak ogólnie, mnie się podoba poza deską na podłodze.

 

Jeśli to panele - to brzydkie. W cenie 80-90zł/m2 można mieć 2cm grubości dębowe deski olejowane - wydatek nie zwiększył by aż tak bardzo ceny całego projektu, a wartość mieszkania by wzrosła zasadniczo.

 

co do wizualizacji, podoba mi się oświetlenie całości. Jak uzyskujesz taki efekt "czystych renderów" przy zasłonach w oknach? (jest szansa żebyś wrzucił "print screen" z maxa w widoku z góry z rozmieszczeniem źródeł światła? :P)

 

Te czarne kropki na renderze z góry to źródła światła. ;) Deska, która ma się tam znaleźć docelowo to jesion white epoque, niestety nie miałem dokłądnie jego tekstury, a czasu już też nie było. Co do czystości... primo to to lwf, secundo to sam nie wiem, jakoś tak się udało. ;) Dzięki.

 

"Nie zalcze, bo nie robie" Ot co. Ladne obrazki klepiesz i tyle :)

Rzut z maxa to nie architektura, a wizualizacja. Zapytalem o plan, bo ten niby cadowski rysunek na gorze ma wiecej bledow niz ustawa przewiduje, ale domyslilem sie, ze to czyszczony plan pod Twoja wizke (tylko ja bym go wtedy nie pokazywal :) ).

Jesli chodzi o obrazki to bardzo ladne, ladne masz tez materialy, okna brzydko wyszly z tym neonowym blekitem, ale nie czepiam sie bo pasuje to do stylistyki. momentami odrobine zbyt nachalna post-pro. Poprawilbym tez material tych brazowych kurtynek i rozjezdzajacy sie odrobine dywan na boki. Ale to sa szczegoly, ktorych sie czepiam - ogolnie bardzo ladnie i trzyma poziom.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki. Nie załączę, bo nie praktykuję, ale robię, robię. ;)

 

rzut1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS_ nie wiem, w którym miejscu rzut ma więcej błędów niż ustawa przewiduje. Tak się składa, że ustawa przewiduje bardzo dużą dowolność w rysowaniu rzutów, oznaczeniach sposobie wymiarowania itd. Chyba nie chcesz oglądać opisów wysokości montażu kontaktów.

 

A rendery naprawdę super, technicznie, projektowo domaga się pochwał. Natomiast klimat, ogólny przekaz w moim odczuciu, nie do końca mi leży. Jest jakoś smutno samotnie, w połączeniu z opisem mieszkanie kawalera, chłonie troszke od niego znajomościami przez internet i późnymi telefonami do byłej żony ;) Ale być może taki był zamysł, rozumiem też iż jest taki ten no "trynd", któremu się hołduje we wszystkich pismach "awangardowych". No a garderoba pomijając damskie ciuchy, ogólnie jest jakaś taka... nie męska

Edytowane przez WAKi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAKi: no fakt, garderoba mogła być troszkę lepsza. Dzięki. :)

 

VS_: ja tak jeszcze tylko dodam dyskretnie, że taki rzut od dewelopera dostałem, sam dorzucę do niego kłądy, elektrykę, rozkłąd mebli, sufity, oświetlenie itp. :)

 

Co do ogólnego wyglądu i kolorystyki... staram się iśćtroszkę w kierunku włoskich wnętrz, minimalistycznych, ale bynajmniej nie szaro-beżowo-czarnych. Lubię kolor. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS_ w sumie sam jestem fanem rzutów gdzie okno rysuje się trzema cienkimi równoległymi kreskami z jedną prostopadłą w osi na środku - niestety gdyby wprowadzono taki przepis, użytkownicy ArchiCADa chyba by tego nie zdzierżyli.

 

Nie no taki minimalizm mi się podoba, proporcje elementów są niezłe, kolorystyka też niczego sobie. Prawda taka, że ogromną zaletą tego podejścia jest to, że jak panujesz nad proporcjami to nie ma się do czego przyczepić, a jak tylko walniesz coś "kolorowszego" czy "przytulniejszego" zaraz się mądry jakiś znajdzie. Co do garderoby to meńciźny z natury chyba lubią ciemniejsze kolory i mniej gładkie powierzchnie. Natomiast wierzę, że każda dama, która zobaczy tę optycznie przestronną garderobę zakocha się we właścicielu natychmiast :)

Edytowane przez WAKi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie fajnie.

 

To co bym poprawil.

 

1. Terakota w pokoju i przedpokoju jest zbyt smutna, nadaje zbyt duzo chlodu po zestawieniu z innymi elementami wnetrza.

 

2. Zastanowilbym sie nad dzwiami przesownymi do lazienki.

 

3. Plyty na boku wanny mozna by wyprowadzic powyzej wysokosci wanny - wygladaloby lepiej.

 

4. Jesli to co na wizkach to efekt koncowy to zle sa zaprojektowane podzialy kafli na scianach w lazience.

 

 

Tak od siebie to zamiast kafli w pokoju i przedpokoju uzylbym po calosci drewna w mieszkaniu.

 

Ale tak pozatym to jest niezle. W rzeczywistosci i tak zawsze lepiej wyglada.

 

Wizki bardzo dobre.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to patrzylem na szybko i wydawalo mi sie, ze jest gorzej w lazience. Ale teraz widze, ze kwestia dotyczy tylko kawalka sciany. Jasne kafle tuz za drzwiami w lazience. Albo powinny byc wysrodkowane albo od drzwi powinno sie zaczac od pelnego kafla - to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizce okno w kuchni oszukane. W projekcie jest podwójne, ty masz pojedyncze. Do tego ze strasznie grubą ramą i w kolorze wenge. Pewnie, wygląda super, tylko czy ma coś wspólnego z rzeczywistościa? Tzn. czy klient będzie robił sobie takie okno na zamówienie i je wymieniał? Bo jeśli ma podwójne, do tego plasitkowe białe, albo drewniane brązowe będzie to wyglądać dużo gorzej niż ty tu nam pokazujesz (i klientowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z wanna, to fakt - albo wsunac je pod wanne, albo odsunac i zrobic kolanko by pasowalo.

 

Faktycznie, o tym nie pomyślałem.

 

Na wizce okno w kuchni oszukane. W projekcie jest podwójne, ty masz pojedyncze. Do tego ze strasznie grubą ramą i w kolorze wenge. Pewnie, wygląda super, tylko czy ma coś wspólnego z rzeczywistościa? Tzn. czy klient będzie robił sobie takie okno na zamówienie i je wymieniał? Bo jeśli ma podwójne, do tego plasitkowe białe, albo drewniane brązowe będzie to wyglądać dużo gorzej niż ty tu nam pokazujesz (i klientowi).

 

Okno jest podwójne, tylko na wizce siębryły zlały, co do koloru to budynek już stoi, i ma takie ciemnobrązowe okna.

 

 

Jak dla mnie efekt psuje kolor drewnianej podłogi - do garderoby pasuje, ale w pozostałych pomieszczeniach gryzie się z resztą.

 

Deska, która ma się tam znaleźć docelowo to jesion white epoque, niestety nie miałem dokłądnie jego tekstury, a czasu już też nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak modelowales drzwi? Czy to sa standardowe z maxa?

 

Skad brales te szklane sloiki na makaron w kuchni?

 

Sorry za późną odpowiedź, ale dopiero teraz doczytałem:

 

drzwi modelowane z kilku boxów. Słoiki z którychś archmodelsów, zdaje się18 lub 19, nie pamiętam.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności