Skocz do zawartości

Prośba o ocenę portfolio, mogę z tym szukać pracy?


Paul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oczywiście że możesz szukać z tym pracy.

Masz nie najlepiej wymodelowane obiekty w kuchni i błędy w zakładce "o mnie". Poza tym jak piszesz że skończyłeś studia nie musisz chyba dodawać że stałeś się dzięki temu magistrem. Albo sformułuj to jakoś inaczej.

cyt. "nie straszne mi renderowanie" - tobie pewnie nie ale kompa zarzynałeś 17h architekturą :-)

Usunąłbym te stopki pod renderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że potrzeba ci jeszcze dwóch, może trzech miesięcy intensywnych i mądrze zaplanowanych treningów, aby twoje prace miały poziom powszechnie uznawany za zadowalający. Ale przede wszystkim twoje portfolio jest bardzo skromne. Właściwie są tam dwie scenki, które można nazwać wizualizacjami, oraz dwie, które są nie wiadomo czym. Chyba nikt nie da ci pracy widząc dwa obrazki, choćby zwalały z nóg. Więc potrenuj jeszcze trochę, zrób więcej obrazków (podaruj sobie wireframe'y - nikogo to nie obchodzi) i wtedy startuj.

 

P.S. Fajne okno w domku i fajna nazwa pliku kuchnia_podzielona022_recover_recover_recover_recover_recover_recover_recover_recover_recover... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICsell

 

Tak w ogóle to część obiektów w kuchni jest ściągnięta/darmówki. Musiałbym poszperać w sieci kto jest ich autorem, ale też nie wiedziałem jak to dopisać, bo jeżeli w scenie jest sporo dodatków typu wazonik, noże, jakieś pojemniki zajęłoby to sporo miejsca.

 

O mnie chciałem, żeby było w miarę luźno. Nie chciałem się rozpisywać o sobie, ale też, żeby nie było za sucho.

 

Jakie błędy w "o mnie"? Ortografia, stylistyka, składnia czy po prostu zły ton?

 

To 17 godzin chyba było niepotrzebne ;-)

 

 

arev

 

Wyszedłem z takiego założenia, że niech to portfolio jakieś tam wisi, a w tym czasie skupię się na bardziej złożonej pracy, które zajmie mi więcej czasu.

 

Co do nazwy pliku to praca na tej scenie zrobiła się, jakby to powiedzieć... problematyczna. Po ok. 3 minutach pracy na niej max siada, także trzeba się śpieszyć:-)

 

A z oknem nie wiem o co chodzi, bo rozumiem, że to ironia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ironia, okno jest ok, tylko jakby otwierać w drugą stronę się powinno :) Praca w Maksie jaka jest każdy wie. Takie nazwy plików czasem się po prostu zdarzają :)

W kwestii skupiania się na czymś większym - proszę bardzo, ale póki nie wzbogacisz portfolio lepszymi pracami (w odpowiedniej ilości) to, moim zdaniem, równie dobrze może go tam nie być. Dobrze byłoby gdybyś wyrobił sobie też odpowiednią prędkość robienia takich wizualizacji, bo nie jest to robota, na którą ma się nieograniczoną ilość czasu. Gdy potencjalny pracodawca dowie się, że kuchnię robisz dwa tygodnie, przy czym połowa obiektów jest "wstawiona" to raczej nie opłaci mu się ciebie zatrudnić ;)

Jeszcze słówko na temat działu "O mnie". Należy się zastanowić czemu służy taki dział. Osoba szukająca stałego pracownika może tam zajrzeć jeśli zainteresują ją prace na stronie, ale jest to przypadek nietypowy bo zwykle to pracodawca umieszcza ogłoszenie, a ty przesyłasz swoje prace (tudzież link do strony), które są tylko dodatkiem do CV i listu motywacyjnego. Te z kolei stanowią chyba lepszą informację o twojej osobie, niż takie wylajtowane "About", które niestety nie sprawia wrażenia jakby było napisane przez 26 latka (bez urazy, sam niekoniecznie napisałbym lepsze, dlatego wolę nie pisać wcale ;). Z kolei jeśli ktoś szuka freelancera do pojedynczego zlecenia to pewnie nawet go nie obchodzą detale na twój temat ;)

 

Aha, literówkę tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez rzuce od siebie co do strony bardziej niz do samych prac.

Jak piszesz cos, to pisz textem, a nie zamieszczaj obrazka. Zwlaszcza sie to tyczy emaila, w tym momencie jak ktos chce do ciebie napisac to musi przepisywac maila, zamiast kliknac.

Abouta ukierunkuj, mniej wiecej chodzi mi o to co arev pisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co istotne chyba już zostało napisane, ale muszę jeszcze od siebie dorzucić mierny poziom działu 'o mnie'. Już nawet nie chodzi mi o to, że jest to obrazek, a nie zwykły tekst, ale tytuł magistra o którym wspomniałeś zobowiązują do trochę wyższego poziomu wypowiedzi. A tam nie dość, że ledwo trzy króciutkie zdania sklecone (tylko nie popadam w drugą skrajność i nie napisz elaboratu na 2000 słów :P ), to jeszcze z błędami interpunkcyjnymi i składnią ubogą jak w tekstach peji.

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnuj ze strony HOME. Nic na niej ciekawego nie ma a tekst o tym, że jesteś pasjonatem grafiki 3D potencjalnego pracodawcę guzik obchodzi. Chce obejrzeć twoje portfolio a nie przeklikiwać się ze strony o niczym.

 

GALERIA: prace... no cóż dość kiepsko technicznie. Wątpię, żeby ktoś kto szuka grafika 3D zaryzykował i przyjął Cię do pracy. Pisze otwarcie prosto z mostu. Nie bierz tego do siebie.

 

O mnie: z racji tego, że nie masz praktycznie żadnego doświadczenia i nie kończyłeś żadnej szkoły plastycznej, odpuść sobie. Informacja o tym, że naukę podjąłeś 2 lata temu... częściowo skreśla Cię w oczach pracodawcy. To naprawdę mało jak na starania się o pracę.

 

Kontakt: maila podaj na stronie O mnie i po sprawie.

 

Zamiast skupiać się na portfolio, tworzeniu strony etc, zajmij się doskonaleniem warsztatu CG. Kiedy będziesz mieć co pokazać nawet zwykły index.html z zamieszczonymi prostymi linkami do obrazków da Ci dobry start w jakiejś firmie. Nie liczy się wyapsiona stronka a wypasione prace tam zawarte.

 

http://www.balloontree.com/

 

Wzoruj się na najlepszych. Pierwsze co człowiek widzi to prace. Masę prac, multum prac, giantyczna ilość grafik. Dopiero potem po ochłonięciu i przejrzeniu materiałów szuka opcji kontakt/about.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności