Skocz do zawartości

Pojazd 3d: DeeP Diamond - concept car


pitekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Długo się łamałem czy ten samochód jest wart prezentacji tutaj no i stwierdziłem, że jak nie wrzucę to się nie dowiem. Inspiracja diamentem, samochód subtelny i spokojny, aczkolwiek chciałem by jednak zawierał nutkę ekstrawagancji. Wszystkie linie chciałem subtelne, żeby powiewało bardziej klasyką niż taką koncepcyjnością. Felgi np inspirowane klasycznymi (antycznymi) motywami kwiatowymi. Samochód ma wymyślny bok tak by zwracał uwagę krótko i intensywnie gdy przejeżdża, a gdy patrzysz na niego z przodu jak podjeżdża był spokojny i delikatny (podobnie tył). Klasa samochodów jak łatwo zauważyć to nowe sportowe sedany typu aston rapide, czy porsche panamera. Poddaję się zatem krytyce, zarówno koncepcyjnej jak i wykonawczej. Wersje 2, która lepsza sam nie wiem.

 

render1dofm.jpg

 

newdig.jpg

 

Czekam na opinie, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kompozycyjnie pierwszy render to tragedia. Zbyt agresywne tło, nieciekawy kadr i za wysoko uniesiona kamera. Wszystko to sprawia, że samochód zdaje siębyć mało atrakcyjnym dodatkiem do mocnego migotliwego tła.

 

Za to drugi render już lepiej. Co prawda nie leży mi sam jako taki koncept (za dużo chaotycznych kantów), ale sama prezentacja jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie średnie, materiały niedopracowane, na pierwszym ujęciu wygląda jak zabawka, na drugim faktycznie lepiej.

Jeśli chodzi o concept to ja tez nie jestem na tak :/ 1 -dach wygląda jakby jakaś płyta na niego spadła, płaski strasznie 2 - chamfer pionowy na drzwiach tylnych za ostry, wygląda jakby dwa obiekty były w siebie włożone, 3 - szyby dziwne, dziwnie pokrzywione. Do tego pierwszego paska z przodu pionowego czarnego mi sie podoba. Aha skoro to ejst sportowy sedan to opona niebardzo, bierznik jakiś dziwny, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jednej rzeczy, na tym forum jest jak w jakies piaskownicy, tylko zamiast zabawek mamy modele, jeden koles czasnie totalny chłam i dostaje 5 gwiazdek, a tutaj pojawi sie pitekkkk z modelem na poziomie w obydwu renderach i dostaje

 

W T F ? ? ?

 

post wyedytowany. proszę o nieużywanie nawet gwiazdkowanych wulgaryzmów

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti >

W T F ? ? ?

 

pitekkkk > znowu te przednie słupki, takie szerokie to się na tył daje. MOdel w niektórych miejscach nieprzemyślany (po co tyle podziałów blach na boku? a brak np. na słupku). W sumie bok nawet mi się podoba w ogóle, ale detale nieciekawe (klamki, lusterka). Przód zalatują motoryzacją z lat '90. Biały render ciekawy, ale niedopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten concept jest na dobrej drodze na drugim renderze faktycznie dużo lepiej, otoczenie mi się bardzo podoba, no ale kurcze no wybacz szanuję Twoja prace ale jest troche niedociagnięć np zaraz za przednimi drzwiami to tak jakby złapać vertexy i ścisnąć, refleksy pokazuja niestety wszystko, widać że masz do tego dryg ale musisz ćwiczyć wiecej i słuchac co niektórych rad.. samemu będzie ciężko.

P.S

Przeczytałem Twój wstęp, bo zazwyczaj jak klikam na czyjąś prace to czytam co dana osoba pisze a potem przyglądam sie pracy dokładniej, fajnie opisujesz już po tym wiem że się starałeś, i włożyłeś dużo pracy - felgi świetne:).pozdrawiam/powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu wizualizacji to raczej nic nie napisze gdyż po prostu jeszcze się na tym dobrze nie znam. Jedynie mogę wyrazić swoją krytykę co do uformowanego konceptu. Miejscami wygląda to jak przypadkowo ociosany kawał metalu. Problem widać istnieje w kilku miejscach począwszy od linii dachu. Zwróć uwagę na przedni słupek i sposób łączenia. Kolejny element to wgłębienie mające swój środek w partii drzwi dla pasażerów. Nasuwa się myśl iż jest ono zbyt głębokie lub tylna oś została ściśnięta wewnętrznie. Może poszerzenie tylnej części poprawiło by sprawę? A może wygładzenie tego wgłębienia? Możliwe też ze zmiana z typu 4/5 drzwiowego na 2/3 stanowiło by rozwiązanie. Również linia tylnego nadkola burzy lekko całość. Miejscami rzeczywiście przypomina to inspiracje rożnymi modelami istniejących samochodów. Co do Wizualizacji i budowy modelu to niech inni wyrażą swą opinię.

Wiem że wrzuciłeś to do "Finished" ale gdybyś jeszcze nad tym popracował to może wyszło by coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweety: masz rację, tło jest zbyt agresywne i chyba racja, że samochód się gubi i staje się dodatkiem. no a fakt, że linie Ci się nie podobają, no cóż gusta, nic nie poradzę, aczkolwiek na zarysie te linie nie są takie chaotyczne gdybyś zobaczył.

@rallyman: chamfer nie jest wcale taki głeboki, szyby po relaxie dodatkowo, jak zwykle u mnie, a dach jest płaski bo co tam ma być? im niższy tym lepszy, a niskie szyby boczne nadają lepszego charakteru. Rapide jaki ma dach, tak samo spłaszczony.

@plasti: czyli mam rozumieć, że Ciebie przekonuje? :)

@pecet: mam wrażenie że Ci zostało z poprzednich modeli i specjalnie zmierzyłem na modelu. W najwęższym miejscu ma 6,5 cm a u samej podstawy w najszerszym ma 17 cm. tam przecież idzie rama samochodu i można zrobić cienkiej listewki. bok jest taki połamany ponieważ chciałem uzyskać właśnie zarys kształtu światłem jak na pierwszym renderze. lusterka to przymodelowane diamenty, klamki są poprostu otworami w drzwach gdzie się wsadza rękę i ciągnie, taki pomysł mi się podobał i tak zrobiłem.

@bbandi: tam jest chamfer kończący linię wchodzącą w samochód od przedniego koła i zaczyna się wypukłym łukiem w stronę tylnego koła, refleksy naturalne że się ułożą inaczej bo jest całkowicie inny kształt, jeśli chciałbyś uzyskać ciągłość to tylko jakbyś na siłę to zrobił i tak ułożył odbicia.

@sahi: przede wszystkim, osiągnąłem swój cel i spełniłem założenia projektowe. Nie robię tego pod publikę i nie będę go teraz przerabiał żeby się wszystkim podobało, bo wolę żeby miało mój styl i podobało się niektórym, niż wszystkim a było nijakie. Nie mam potrzeby iść pod publikę. nie wiem skąd jakiekolwiek pomysły o potrzebie poszerzania osi czy czegokolwiek. wgłębienie w tylnych drzwiach jest mniej więcej tam gdzie kończyłaby się kabina coupe tak żeby było nawiązanie do sportowych coupe. Całe wgłębienie zabiera 7 cm z szerokości samochodów, to chyba nie jest jakaś tragedia skoro to nie jest mały samochód, a wgłębienie wydaje się większe przez uwypuklenie tylnej części, ponieważ we wcześniejszej fazie, było faktycznie płaskie, kiedy był tam tylko chamfer i wsunięte vertexy. Pomysłu zmiany samochodu 4 drzwowego na 2 drzwiowe po zrobieniu całości samochodu który z założenia miał się wpisać w klasę 4 drzwiowych sportówek nie rozumiem... na siłę tylko żeby ludziom się podobało? przecież ja tego nie sprzedaję.

 

Dzięki wszystkim za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b95468c7f9897e69m.jpg

a002e4531684daf1m.jpg

 

przednia szyba w rapidzie jest ładnie wyprofilowana a u Ciebie tak troche płasko to wyglada, poza tym wykończenie, wszystkie 4 rogi sa mocno zaokrąglone, dziwnie to wygląda, a boczna szyba nie wiem czy schowałaby się w drzwiach i nie strzeliła, straszny łuk tam jest - ja tylko wyrażam swoją opinie.

Poza tym czy to naprawde taki wielki wstyd wrzucić prace do wipa i czekać na komentarze od początku? Bo teraz juz "po ptokach". Rok temu tyle samochodów było jeszcze w WIPie, że człowiek patrzac na to uczył się jak siatke rozkładac, czytał komentarze i w swoich pracach można było się stosowac do tego. Coś złego stało się i WIP umiera :/ Bardzo Cię przepraszam za tą dygresje w Twoim temacie, mam nadzieje ze nie będziesz zły ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweety: masz rację, tło jest zbyt agresywne i chyba racja, że samochód się gubi i staje się dodatkiem. no a fakt, że linie Ci się nie podobają, no cóż gusta, nic nie poradzę, aczkolwiek na zarysie te linie nie są takie chaotyczne gdybyś zobaczył.

 

jasna sprawa, to wszystko kwestia gustów. Sam samochód nie jest zły, ale ja i tak bardziej wolę klasyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę że masz robić coś pod publikę. Sam oznajmiłeś iż :

 

Poddaję się zatem krytyce, zarówno koncepcyjnej jak i wykonawczej.

 

Tak więc oceniłem takową koncepcję. Nie twierdzę również iż masz wszystko zmieniać. Chciałem abyś rozważył po prostu w swojej wyobraźni jak mogłoby to wyglądać. Zastosowałeś tutaj nietypowe rozwiązanie które mniej lub bardziej się może podobać. Nie dziw się więc że ktoś coś pisze na ten temat i wybacz jeśli takie stwierdzenia cię uraziły.

 

Tak więc jak stwierdził tweety :

to wszystko kwestia gustów.

... a o tym się już chyba nie dyskutuje. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sahi: hehe, to nie jest tak że mnie uraziło, albo boli krytyka, ale wolałbym jednak zamiast grymaszenia, powiedzenia konkretnie co poprawić w przyszłych modelach (konkrety), a nie jak przerabiać ten model, bo akurat jego uznaję za skończony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja takie coś zarzucę:

 

aa.jpg

 

na zielono masz strasznie rażące błędy techniczne dla mnie. tam gdzie kończą ci się chamfery przetłoczeń bocznych tam na nadkolu przednim są kanty, nie jest ono równe jak się patrzy na nie z boku, to nie wygląda dobrze. z tyłu to samo, tylko chamfery lecą ci pionowo.

 

ba czerwono przykłady niekonsekwencji i nieprzemyślania. przednia szyba każdy kant obły , boczne każdy ostry, kiedy karoseria ma raczej ostre linie, więc ta przednia szyba się bardzo rzuca.

 

lusterko jakieś takie troche na odwal, tyłek pod światłami sprawia wrażenie niesamowicie pokrzywionego.

 

pomysł z tłem jako dof wybitnie mi nie podchodzi. zwykłe czarne tło lub gradient o wiele lepiej tutaj by zadziałało.

 

są też fajne rzeczy, bryła samochodu, linia drzwi i tylnego skrzydła bardzo bardzo na plus.

 

felgi nie pasują tutaj, myślę że coś ala reventon-a porsche felgi by o wiele lepiej tu pasowało.

 

generalnie pośpieszyłeś się z tym finishedem.

 

nie chciałbym abyś źle odebrał tego posta, po prostu jest trochę do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitekkkk jak dla mnie bomba!

Naprawdę nie rozumiem niektórych słów krytyki, które tutaj padły.

Zawsze można się do czegoś doczepić - mnie naprzykład nieodpowiada za bardzo połączenie bardzo "zakręconego" boku z tak stonowanym przodem i olbrzymie przednie słupki (!).

Ale sama prezentacja modelu jest świetna - a nie kolejne nudne studio (tak jak u niektórych :-D)

Bardzo mi podchodzi takie otoczenie dla pojazdu. Fajnie dobrane kolory.

Dobra robota! Brawooo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie rozumiem krytyki, może i sa jakies drobne niedociągnięcia w modelu ale na tyle

mało widoczne ze na pewno pracę można uznać za skonczoną. To co pisza co niektorzy to juz czysty pedantyzm.

Pomysl z tłami tez mi sie bardzo podoba, pierwsze wyszło bardzo oldschoolowo, ale dodaje to tylko pracy uroku, osobiście mdli mnie od sześciogwiazdkowych modeli znanych marek najlepiej w monochromatycznym studio.

Wielki plus za oryginalnosc i fajne przedstawienei modelu, tym sie wlasnie rozni sztuka od rzemiosła.

Chociaz koncept sam w sobie srednio mi sie podoba, ciekawy przod ale to nagle pogrubienie z boku kompletnie do mnie nie przemawia. Moze gdyby bylo dalej (i powstalo np. z racji duzo szerszych koł) wygladaloby ciekawiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności