Skocz do zawartości

[Architektura Wnętrz] Mikro Łazienka


barel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zrobił się szum wokół łazienek, więc wrzucam coś od siebie. W sumie to taki mały projekcik łazienki na poddaszu, robiony dla znajomych. Bardzo małe pomieszczenie, które ma 2x4m, no i nie ma okna połaciowego, więc trzeba było to jakoś uzyskać. Klient chciał takie trochę ciepłe kluski :)

 

33679090.jpg

 

19600061.jpg

 

90018074.jpg

 

32115484.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem fajnie tylko na twoim miejscu bym pokombinował troche z kamera bo ci sie zdeczka rozjeżdrz i moze dlatego jest kłopot z proporcjami i nie narzekaj ze 4x2 to mała łazienka moja ostatnia praca miała 2x2,7 a klient chciał cudów niewidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie dobrze wszystko rozwiane, nie pasuja mi tylko okrągłe lustra rozumiem ze to aby przełamać nudę. Trochę przełamują ale niekoniecznie pasują do reszty czarne szafki pasują, moze w tym stylu probowac zrobic lustra). no i gdyby byla moja zdjął bym plakat nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaa. Ale jestem głupi. Zastanawiałem się o co chodzi z tym 'nie ma okna' skoro jest :) tylko ten Velux wydawał mi się taki niedorobiony :) Myślę sobie: "taki dokładny model a okna połaciowego już mu się nie chciało wymodelować" :)

Ej no to wiocha z tym plakatem - zdjąć go! ;) Jak to będzie - przez okienko dzień a na suficie noc? No przecież oni tam podurnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooky73 - dziękuję

piotr kura - dzięki za komentarz. W sumie zmiana formy lustra dobrze by zrobiła.

1084 - a tu Cię zaskoczę! Bo to rzeczywiście nie okno połaciowe, nie jest to nawet plakat, heheh. No i teraz mocny werbel w tle: to wyizolowany panel z diodami, które podświetlają, wprowadzają w klimat przy moczeniu tyłka, a w dzień zasłaniasz to sobie roletką w kolorze ściany i nie ma nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikamy na stojąco :) Jestem na 99.9% pewny że użyty przez Ciebie model miski ustępowej, jest stawiany, a nie wiszący - częsty błąd forumowiczów. Widać po kształcie że w dolnej części jest wypłaszczenie. Pozatym wisi za wysoko ten kiblek! (w porównaniu do umywalek).

Lustra rzeczywiście nie fajne, widać że są naklejane - tak je wymodelowałeś - a wchodzą na płytki które powinny mieć różnice grubości od ściany a widać że zrobione z płaskiego plane'a. Często jest tak że projektując lustro łączysz je z liniami płytek dla ładu, tutaj elipsa nie ma żadnej mocy. Albo zrób je jako mebel - czyli np. w ładnej ramce i lepiej owalne niż eliptyczne,a najlepiej prostokątne :). Wysokość klamki - jeśli umywalki są na dobrej wysokości to na pewno za wysoko. Do takiej geometrii zdecydowanie kwadratowe płytki podłogowe, prostokątne ustawione prostopadle dłuższą fugą do okna jedynie wyciąga optycznie to pomieszczenie co nie jest dobre. No i ten "poster dachowy" :D mogłeś tam wrzucić okno jakieś... Powalcz z tym bo jest sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 - dziękuję za komentarz. Sikamy na stojąco (przynajmniej połowa populacji) - to normalna kolej rzeczy i żadna nowość. Co do kibla to powiem Ci jednak, że mylisz się w 100%, bo tak właśnie wygląda ten model, tej właśnie miski wiszącej. Na temat luster rzeczywiście można dywagować - w skrócie miały one przełamać dość mocną ortogonalność reszty, zaburzać i wręcz nie pasować. A wrażenie przyklejenia ich do ściany być może wynika z kiepskiego shadingu, bo zależało mi na czasie.

Wysokość klamki się zgadza :) Ustawienia kamery mogą to lekko zniekształcać.

Co do prostokątnych płytek, to właśnie (jak napisałeś) optycznie wyciągają to & owo, i mi o to chodzi w małej przestrzeni. Okna jako takiego niestety wrzucić nie mogłem... I nie jest to >, tylko coś innego, co jest napisane w poście wyżej. W każdym razie żaden plakato-papierowo-podobny wytwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności