Skocz do zawartości

Problem z materiałami w 3Dmax-ie


malin90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak że jest to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym wszystkich powitać ;)

Od 2 dni bawię się grafiką 3d w maxie 10 :) dostałem za zadanie ze szkoły (bo studiuję grafię komputerową) wymodelować lampkę nocną. Zrobiłem model i pojawił się problem, otóż nie mogę nanieść materiałów na którykolwiek z elementów, tzn. dajmy na to że chciałem zastosować materiał z drewnem, zamiast drewna z fakturą na model jest naniesiony kolor brązowy. Chciałbym się Was zapytać co zrobić aby usunąć problem :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

malin, materialy brales ze strony typu http://www.vray-materials.de/? Jesli tak, to byc moze nie wrzuciles bitmapy (obrazka) w odpowiednim miejscu w VRay'u (jesli to jego uzywasz). Tutki znajdziesz w necie, pod haslem Vray. Generalnie mozesz sie pobawic w zakladce Maps, gdy klikniesz M w Maxie. Sciagajac materialy z ww. strony powinienes miec pliki ponazywane jako xxx_diffuse.jpg (to wstawiasz do zakladki Diffuse w Maps), xxx_bump.jpg (zakladka Bump, tamże), itp. Pozniej pobaw sie ustawieniemi i powinno byc OK. Nie zapomnij tez o kliknieciu tej tj. kostki rubika. Jesli material bedzie zle ulozony, bedziesz musial uzyc UVW Mappingu, ale o tym wiecej informacji znajdziesz w Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze powinieneś jednak założyć nowy temat, bo o to chodzi żeby osobne problemy były w osobnych wątkach a nie wszystko w jednym

po drugie u ciebie nie widać tekstury w podglądzie w ME więc pewnie ścieżka dostępu do bitmapy jest nie właściwa. Kliknij w m przy diffuse i zobacz gdzie ścieżka dostępu kieruje i zmień na taką gdzie bitmapa rzeczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że mam podobny problem, co malin90. Co do rady Bacry to pomogło ale niestety częściowo. Znalazłam bitmapy ale za każdym razem jak chcę wybrać nową teksturę to muszę szukać ścieżki dostępu. Jest jakiś sposób, żeby wyszukiwało się automatycznie? Drugim problemem jest teraz fakt, że tylko niektóre bitmapy się odnalazły, a np Metal_Chrome czy Reflection_Lake_Gold dalej się nie wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności