Skocz do zawartości

Help 4 a rookie


Gość Greg8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam właśnie komputer pod tworzenie grafiki. Siedze juz z miesiąc nad różnymi ocenami sprzętu i szczerze mam dość. Przydałaby się konstruktywna(wyłaczająca sarkazm) rada odnośnie procesora, płyty głównej i karty graficznej. Dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o kwote to około 4 tyś, natomiast działanie jakie chcę prowadzić to obróbka materialów w PS CS4 Ex, tworzenie grafy w 3d maxie i maya. Zastanawiałem sie nad 2 kartami graficznymi łączonymi mostkiem, ale czy to jest faktycznie efektywniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta to ostatnia rzecz nad jaka powinienes sie zastanawiac, o czyms takim zapomnij, dobra karte wez jak bedziesz chcial grac w gry, do grafiki starczy nawet seria 9500 w zwyz, najwazniejsza rzecz to procesor, mocny 4 rdzeniowy to standard, oraz duuuuzo ramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn 4 rdzeniowy procek i powiedzmy 12 Gb RAMu. A jesli chodzi o płytę główna to np MSI? I gwoli scisłości, karta graficzna, mowa o radeonie? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greg8

zrewidowałem kwestie budżetowe i sprawa wygląda troche optymistyczniej. Faktycznie płyta główna asus p6t to dobra propozycja jednak czy nie ma na polskim rynku podobnych jeśli chodzi o wydajność modeli? z kartą graf zastanawiałem się nad modelami quadro fx? ram nie byłby lepszy kingston?

pozdrawiam i czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mayi Quadro, ale do 3Dsmaxa podobno się nie opłaca (ja jestem teoretykiem w tej dziedzinie, praktykę opieram na opiniach innych, kiedyś może się to zmieni) Jak masz nieograniczone fundusze to lepiej Quadro, a jak nie to lepiej kupić GeForce bo z Quadro i tak nic sensownego nie wybierzesz.

 

Ram Kingston w zasadzie to niewiadomo dla kogo jest przeznaczony, ani to dobre ani tanie, lepiej inne marki jak OCZ, Patriot, Goodram itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti : Z całym szacunkiem ale poradę typu " plyte polecal bym gigabyte albo asus " można sobie darować. A ja bym polecał msi,gigabyte,asus, ASRock, foxconn,DFI,eVGA, ... to nic nie wnosi a sama marka płyty nie wyznacza jej jakości. Zarówno asus jak i gigabyte mają totalne wpadki na swoim koncie. Wszystko to kwestia konkretnego modelu a nie marki i to jeszcze sprowadzając wszystko tylko do tych dwóch, znane nie znaczy zawsze dobre.

 

Do tego "do grafiki starczy nawet seria 9500 " to nie byłbym taki pewien.

 

Nie odbieraj tego jako jakiejś antypatii do Ciebie, ale zwyczajnie masz małe pojęcie o sprzęcie - przynajmniej wnioskując z tych postów.

 

Greg8: Zajrzyj do poradnika tam masz zestaw w okolicy 4tys zł. W telegraficznym skrócie składaj coś co przypomina zestaw latosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności