Skocz do zawartości

Animacja 3d: Żarówka


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wrzucam moją ostatnią animację, ale że nie jestem w tej dziedzinie jeszcze super mocny, to proszę o wyrozumiałość :)

Nie doszukujcie się tutaj jakiegoś artystycznego przekazu :] po prostu zawsze chciałem rozwalić coś szklanego w 3D, a ze zawsze mi się podobało slow-motion dlatego tez właśnie takie klimaty :)

 

soft - maya

użyte particle, fizyka i jiggle deformer na drucikach :))

 

Pozdrawiam i miłego ogladania :)

 

lightbulb.jpg

 

Vimeo:

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bardzo podoba mi sie kolorystyka, wyglada realistycznie, tylko mialem wrazenie, gdzy szklo pekalo, jakby co najmniej jakas duza butelka pekla. Szklo w zarowce jest raczej bardziej cienkie i wydaje "dluche" brzmienie (nie rozbijales nigdy zarowek? :) ), ale ogolnie bardzo fajna animacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie. Tylko nie pasują mi te małe odłamki szkła.

W pierwszych sekundach, zanim dotknęła podłoża mogła minimalnie się obracać. Podobnie jak już pękła i trzonek obija się od ziemi.

Fajnie wyszło przełożenie siły uderzenia na żarnik, ale w momencie dotknięcia żarówki o podłoże tego efektu w ogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Dzieki Chlopaki za dobre slowa.

cichysit - faktycznie masz racje, ale dzwieki tutaj celowo przekontrastowalem. Imo moze faktycznie bardziej gluchy dzwiek lepiej by sie sprawdzil. Nie wchodzilby tak ostro w calosc.

Ps: rozbijalem zarowki :P

 

PICsell - dzieki. Myslalem o obrocie, ale musialbym go kontynuowac juz po wyladowaniu, a chcialem ja zatrzymac. Stad tez sie mocno obraca w bok i spada na "plasko".

Nie robilem juz tego jiggla przy uderzeniu w ziemie, bo i tak zalozylem ze odlamki szkla skupia uwage. :)

 

Pozdrawiam i dzieki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż włączyłem dźwięk żeby zobaczyć o co chodzi :-)

Dorzucę jeszcze:

-niepotrzebny matrix (to przyspieszone przejście)

-odłamki szła znikają w podłożu // edit: faktycznie są już za kamieniem //

 

Hmm. A jednak jest od groma tych małych kawałeczków szkła

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) to przyspieszenie po to zeby tak nie zamulalo za bardzo.

A odlamki nie znikaja chyba :) staralem sie tedo dopilnowac.. jesli chodzi Ci o to ze tam z tylu to za kamieniem juz spadaja :) mysle czy sie nie wysilic i tego dzwieku szkla nie sciszyc/wytlumic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas refka z youtuba by sie przydala, bo nie codziennie oglada sie takie cos, a w szczegolnosci w slo-mo . Moment impaktu na pewno psuje ten dzwiek, a z ruchem tez jest cos nie tak, dlatego pytam sie o refke.

 

Reszta dzwieku i render wyszly super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok juz poprawilem. Jest ciszej i bardziej basowo. Takze lekkie rozjasnienie wchodzi bardziej miekko.

Co do prawdziwego dzwieku tluczonej zarowki to czaje, ale tak jak jest to mniej wiecej sobie wyobrazam z mega bliskosci, mega glosno i z echem i zwolnione.

refke dawal wyzej PICsell http://www.youtube.com/watch?v=Y0fGh...layer_embedded

 

dzieki :)

 

ps: to tylko rozpierdziel zarowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - nie wiem czy to komplement, ale cieszy mnie ten komentarz :P

 

Heh, chyba komplement;) Ta muza, slow-mo wywolaly takie wrazenie, jakbym ogladal conajmniej powstanie wszechswiata ;D

 

 

Jezeli chodzi o efekt rozbijania, to w slowmotion trzeba wszystko robic tyle razy dokladniej i realistyczniej, ile razy jest zwolnione ;))))

 

Looknij na youtubie, moze cos Ci pomoze. of cuz, jezeli Ci zalezy na pchaniu tego ku wiekszemu realizmowi;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności