Skocz do zawartości

Problem z DR, ciemniejsze buckety


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z DR, jak widać na obrazku - drugi komp liczy mi ciemniejsze klatki na materiale zasłony. Wszystkie ścieżki tekstur raczej są ok, ale to i tak nie ma chyba nic do rzeczy, bo materiał NIE MA TEKSTUR, jest to zwykły VRay2SidedMtl z jednym podmateriałem VRayMtl z białym diffuse i proceduralnym Output jako opacity.

 

Jednak obiekt ma w VRay properties "Receive GI" zmienione, żeby trochę lepiej zbierał światło. Jeśli "Receive GI" jest na 1.0 to wszystko jest ok. Problem pojawia się, gdy RGI jest niższe lub wyższe od tej wartości. Dlaczego drugi komp renderuje wtedy ciemniej? Da radę to naprawić czy trzeba jednak ustawić na 1.0?

 

To samo na IM+LC i BF+BF. Za oknem jest VrayLightMtl.

Wszystkie inne materiały są ok. Z renderingiem na jednym kompie i dowolnymi wartościami RGI oczywiście też ok.

 

Ktoś miał do czynienia?

Edytowane przez El Wieczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziwne to strasznie, a może coś z tym vrayLightmtl jest nie tak ? nie używa on żadnej mapy ? ani jakiegoś pliku zewnętrznego ?

 

zaznacz w opcjach check missing maps coś tam coś tam w zakładce system i obadaj w statusowym okienku czy Ci jakiś komunikat się nie pojawi.

 

Jeżeli korzystasz z map które są w zdublowanych LOKALNYCH folderach to upewnij się, że pliki o tych samych nazwach nie posiadają innej zawartości.

 

Więcej grzechów nie pamiętam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z teksturami jest ok a jednak "check for missing files" nie puszcza rendera. Tylko, że wcześniej zrobiłem archiwum i wszystkie tekstury przeniosłem na drugi komputer. Niestety w asset tracking ciągle niektóre tekstury mają ścieżki zewnętrzne zamiast do lokalnego folderu ze sceną. Ogólnie dużo zamieszania z tym było i próbowałem potem wszystkie wsadzić do lokalnego, zrobić archiwum i tak przenieść cały folder, ale ciągle jest źle. W dokumentacji jest napisane, że Vray powinien wyświetlić okno dialogowe z listą brakujących plików, ale nic takiego nie ma. Jest tylko zwykła konsola Vraya, ale tam nazw plików nie ma. W logu też żadnych wpisów nie znalazłem.

 

Jest jakiś sposób, żeby to uporządkować?

Edytowane przez El Wieczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utilities - resource collector - wskazać miejsce składowania map (folder sieciowy) COPY (nie move) - UPDATE MATERIALS zahaczyć koniecznie.

 

zapisywane irradiance mapy, albo lightcachowe niestety musisz chyba ręcznie poprzenosić.

 

jak to nie pomoże to nie mam pojecia ki za koń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandman

Sprawdz jeszcze jedną kwestię, czy na wszystkich kompach, masz włączone takie same Ustawienia Regionalne. (panel sterowania/opcje regionalne i językowe) tam przy języku kliknij dostosuj. I sprawdz czy symbol dziesiętny to "przecinek" czy "kropka". Nie ważne co ustawisz, ale ważne żeby na obu kompach było tak samo. Wogóle wszystko najlepiej ustawić tak samo.

Dziwinie to brzmi ale Vray ma często problemy z zaokragleniami i interpretacją przecinków, i wtedy różnie wychodzą buckety z innych kompów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez miałem kilka podobnych problemów z DR ale udało się je naprawić, pierwsze co to najlepiej mapy i Iesy(jeżeli takie są w scenie) przesłać resource collector`em w sposób który przedstawił zdeno. Później odpalić scenę i sprawdzić w asset trackingu położenie map, jeżeli niektóre są niewidoczne to zmienić ścieżkę na prawidłową ale przechodząc przez otoczenie sieciowe.

Irr, LC itp przelicz na jednej maszynie a później wczytaj na pozostałych.

Powinno działać już bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności