Skocz do zawartości

Różne obiekty 3D...


Tamyl91

Rekomendowane odpowiedzi

s_vimes, we wcześniejszym poście napisałem właśnie o tym efekcie szerokiego kąta, tak się składa, że fotografuję od paru lat i naprawdę znam się na tym :) Troche faktycznie wyszło mi rybie oko, ale mam zatem pytanie, aby zastosować dłuższą ogniskową i zmieścić w kadrze to wszystko, muszę sporo oddalić kamerę, a tuż za nią mam obecnie ścianę... Muszę więc oddalić też ścianę? Wtedy troche pierwszy plan będzie słabiej oświetlony, bo jednak taka ściana trochę światła odbija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie że Ci nie wyszło rybie oko. Albo zmniejsz kąt albo sprawdź czy twój silnik ma jakiś shader soczewek który pozwala modyfikować geometrię (efekt rybiego oka - beczki), albo w jakimś postprocesingu popraw. Chociaż ja bym najpierw dopracował scenę, a potem za to się wziął. Ty masz tutaj jakieś 60-80 stopni kąta kamery chyba. Przy oglądaniu na monitorze na ogół patrzy się na 22-24 cale z odległości 70 cm więc to daje jakieś 30 stopni. Różnica ponad dwukrotna. Żaden mózg tego nie przełknie bez wertygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Daca, jesli fotografujesz od kilku lat to sie dziwię żę mylisz pojecia u ciebie sie obraz rozjeżdża a nie beczkuje. A co do sciany to nie musisz nic przesówać poprostu dopracować ustawienia kamery, wcześniej cię prosiłem abyś podał wymiary pomieszczenia napewno bedzie nam łatwiej ci coś podpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Sorry, pomyliłem pojęcia :) Pewnie to właśnie przez nawyki z fotografii, gdzie obiektywy o szerokich kątach dają obraz beczkowaty. Co do tego nieszczęsnego koca, to robiłem go za pomocą cloth i chyba dałem mu default, bądź cotton, dlatego wyszedł pewnie za twardy. Jaki materiał z gotowych presetów da najlepszy efekt (nie będzie taki twardy)?

 

A wracając do tematu zniekształceń, na vraycam mam coś takiego:

24834108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na poczatek wcisniecie przycisku Guess vertical shift bardzo mozliwe ze wtedy kamera sama poprawi minimalne mankamenty ogólnie zobacz jak ci sie będzie zmieniał wygląd przy zmianie parametru vertical shift i oczywiście ustawienia na które zwrócił ci uwagę Dac77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności