Skocz do zawartości

Wiz: INTERIOR 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, moja druga pracka do portfolio :)

Chciałem zrobić jakiś szybki, prosty projekcik i wybrałem taką oto scenkę z jakiegoś czasopisma a jak się potem okazało okazała się 100 razy bardziej problemowa i czasochłonna niż poprzedni projekt kuchni niedawno zamieszczony przeze mnie na forum. Ale przynajmniej nauczyłem się kilku nowych rzeczy (używanie displacementa, kilku nowych rzeczy o samplach i subdivisionsach oraz fajny myk na seamlessowe tekstury w PS :)), może następnym razem pójdzie szybciej ;)

 

Użyłem kilku nieswoich modeli, np. zlew, podłoga kabiny, prysznic, wanna, duperele na lewo od zlewu.

 

Za to od siebie dodałem resztę, m.in. kibelek, bidet, drzwi kabiny, żaluzje, lampa i ręcznie robione seamlessowe teksturki wraz z shaderami :)

 

Software to jak na razie ten sam podstawowy pakiet - 3ds max, VRay i PS.

 

Podoba się? :D

 

Wersja 1200 pix

 

interior2v11s1res1200.jpg

 

Wersja 3508 pix

 

interior2v11s1.th.jpg

Edytowane przez El Wieczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi się to wnętrze nie podoba, cała kolorystyka nastraja mnie epileptycznie, zwłaszcza ten rzucik w kwiatki po lewej na kafelkach.

 

Jeśli chodzi o twoją wizkę, to dodałeś chyba te kropki czerwone na kafelkach? Są tak skontrastowane z otoczeniem i jaskrawe, że wyglądają jakby doklejone w PS, a nie jak część tekstury. To samo z tym rzucikiem po lewej, ale to jest referka. Po prawej na czerwonych deskach przy podłodze nie ma żadnych cieni, co sprawia że wyglądają jakby lewitowały w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się średnio podoba.

Tyle tu miejsca, aż się prosi o kawałek żywej zielonej rośliny - światła jej wszak nie zabraknie. Albo jakieś ręczniki.

 

na ścianach i suficie widać kiepskie GI (plamienie) gdzie indziej obecność tekstur/shaderów to maskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jestem erotomanem - widzę kobietę na prawej stronie referki a inni jej nie widzą :( koszmar, muszę jakieś leczenie czy coś.

 

a tak serio to materiały jakieś takie nieprzekonujące, ta żółtawa ceramika kibelków to trochę taki PRL , na wizkach powinna być biała jak zęby prezentera kraśko a nie żółta jak trzonowce hulka hogana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku tej sceny wzorowałem się na zdjęciu z czasopisma. Na szczęście podali producenta użytych w tej łazience płytek. Niestety okazało się, że na stronie producenta zdjęcia płytek są marnej jakości, ale za to posłużyły mi jako podkłady w PSie, gdzie musiałem tekstury namalować od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności