Skocz do zawartości

PROBLEM - jak wymodelować scianę szklaną z załamaniem


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam w projekcie szklaną ścianę przełamaną w pewnym miejscu (jak na rysunku 1) jak to wymodelować? ściana składa się z paneli 160x60. Nie ukrywam - nie chce mi się tego ręcznie dziergać (bo takich ścian w całym projekcie mam 3 i każda jest załamana w jakiś sposób).

 

Kombinowałem z Bend i innymi modyfikatorami. Jak wy byście zabrali się do tego problemu? Może mnie ktoś oświeci :)

 

Pozdrawiam - Loki

 

Płaszczyzna A jest odchylona od pionu o 8 stopni, w stronę w którą wskazuje strzałka. Ściana B jest pionowa. Dodatkowo, panele szklane mają szprosy po przekątnej (i załamanie jest na linii szprosów) - mam nadzieję że wystarczająco zrozumiale opisałem problem.

 

jakth.jpg

 

jak2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ogólnie zabarałbym się do tego może i lamersko, ale skutecznie. Wymodelować połowę jednego panelu, przeciętego po przekątnej, copy-> mirror-> group-> array... No już chyba wiesz o co chodzi. Później ungroup, zbierasz te panele powyżej w grupę, obracasz, ustalając wcześniej konkretnego pivota...

 

Albo nie zorozumiałem problemu?

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zostawił szyby jako jeden obiekt ;)

Plane z określoną liczbą segmentów - convert to edit mesh - niewidoczne krawędzie zmieniamy na widoczne (dzieki czemu automatycznie mamy odpowiednie podziały skośne) - zaznaczamy vertexy okien, które są na skośnej scianie - FFD 2x2x2 z odpowiednio obróconym gizmem - gotowe ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności