Skocz do zawartości

program do 3D na MAC OS X


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do tej pory pracowalem na windach i 3ds max'ie. Poniewaz jednak przesiadam sie na MAC OS X chcialbym sie dowiedziec ktory z pozostalych programow do 3d bylby w miare podobny w pracy do max'a, no i oczywiscie na Mac'a. Jest ich sporo jak Softimage XSI, Lighwave 3D, Maya, Cinema 4D i Blender =)

 

Jezeli uznacie ze nie ma sensu szukac "podobnego" programu to oczywiscie ktory zasugerowali byscie w ogole.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. ten program ktorego licencje posiada pracodawca i na ktorym pracuje caly 'team'.

2. ten ktory ma czytelna i dokladna dokumentacje oraz materialy z ktorych mozesz szybko nabyc wiedze

3. ten ktory przypadnie Ci do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze nie napisalem do czego mialbym uzywac soft'u ....

 

Na pewno nie do tworzenia obiektow low-poly. Wizualizacja i laczenie grafiki 3D z 2D to po pierwsze. Renderowanie obiektu, osobno cienie itd a potem laczenie tla z obiektami w np. Photoshoopie. W Max'ie uwielbialem modelowac w Editable Poly i w sumie takiego soft'u bym szukal chociaz NURBS byly by takze mile widzialne. To co pisze nie jest ze tak powiem wymogiem bo inne techniki tez moga byc dobre.

Z wizualizacja oczywiscie zwiazane sa mapy i tekstury i chcialym zeby ten program mial w miare dobrze rozwiazane narzedzia do tworzenia map.

Chcialbym pracowac w programie ktory bylby dobrze zintegrowany z Mental Ray'em. Z co tego wiem napewno XSI jest, ale nie mam pojecia co do innych programow.

 

Myslalem przede wszystkim o Mayi, ale teraz nie wiem czy Softimage XSI nie okazalby sie lepszym wyborem.

 

 

Acha, poniewaz niedawno odkrylem ZBrush'a i uwazam ten program za fantastyczny do modelowania, wiec chcialbym zeby ten program mial w miare dobry pipeline z Zbrush'em i vice versa

 

 

 

mam nadzieje ze jakos naswietlilem swoje oczekiwania =))

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności