Skocz do zawartości

modelowanie klawiatury


slawek-ef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wymodelowaniem albo z nałożeniem tekstury na klawisze klawiatury(chodzi o znaki). Czy mógł by mnie ktos ukierunkować jak to zrobić umieszczem mój model i gotowe zdjecie kalwiatury (tak jak to powinno wyglądać).

klawa.jpg

 

klawa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wystarczy, że stworzysz plik graficzny o proporcjach takich jak zewnętrzne wymiary klawiszy, przesysuj lub przepisz litery i znaki z klawiatury, a potem wrzuc tą teksturę jako diffuse materiału klawiszy z prostym mapowaniem (w 3ds max: modyfikator UVW map z opcja planar).

 

Na tym forum znajdziesz gotową taką klawiaturę w dziale darmowych modeli, podejżyj sobie jak zrobił to autor tamtch modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbandi-tak a pozniej siatka bedzie taka ze zniszczy suty, nie mowiac juz o wlozonej pracy nie poroporcjonalnie do efektu :)

 

Poprostu zrob taka mape jaki rozmiar jest klawiatura, dopasuj kazdy wycentruj kazda litere i znak. Mape mozesz sam przygotowac w PSie tylko pamietaj zeby czcionka zgadzala sie z ta applowsk`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ma mu "zniszczyć suty" to lepiej niech tak nie robi...

Edit-jeśli chciałbyś robić kiedyś klawiaturę z dobrym detalem i np podświeltlanymi przyciskami mój mały tutek może ci się przyda.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok będę kombinował.. najgorsze jest to ze nie mogę znaleźć tej czcionki najbardziej pasuje futura_light-normal ale kilka znaków się nie zgadza ;/

jeszcze podpatrzę ten gotowy model klawiatury o ile znajdę.

Dzięki za pomoc.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem te modele.. wiem już jak zrobić teksture ..

hcpiter masz racje samemu wole to zrobić.. uczę się i modeluje to co mam pod reką czyli klawiaturę :] poza tym będę się starał zrobić to bardziej szczegółowo niż kolega RA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Setesh

Dlaczego nie przerobisz po prostu w photoshopie zdjęcia które zamieściłeś w 1 poście?

O tym samym pisał chyba Stormwind no chyba że źle zrozumiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad użyciem aparatu.. ale mapa będzie w zbyt słabej jakości ... przy dużym zbliżeniu widać rozmyte krawędzie znaków... no chyba żeby na makro fotografować każdy klawisz z osobna :P

 

no jeśli chcesz zrobić to jak najbardziej dokładnie, to bedzie to jedno z wyjsc. Po za tym aby było ładnie to trzeba się poświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności